8+ DIY tipů na obrázky stromů pro malé děti

Vyrábět stromy patří stále mezi oblíbené aktivity, které děti zabaví na poměrně dlouhou dobu. Do článku jsem sepsala krásné tipy na vytvoření různých stromů, ať jde o 3D model, otevírací stromeček, barevné podzimní stromy nebo zasněžené zimní stromy.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

CELÝ ROK

Tip č. 1: Podzimní Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Dlouho jsem přemýšlela, jak do jednoho stromu spojit čtvero ročních období. Napadl mě strom přání. Rozumějte stromek, který se otevírá jako přání a lze na něj vytvořit čtyři krásné podoby koruny a listů v čase. V článku najdete tip na zajímavý jarní, letní, podzimní a zimní strom. Vyrábění a kreslení se hodí pro děti od tří let. Tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vyrobit strom samy.

CELÝ ČLÁNEK


Tip č. 2: PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

Vyrábění 3D stromu pro nás bylo velkou výzvou. Děti bavilo jednotlivé šablony vybarvovat a na konci tvoření byly překvapené, že z výkresů vznikl trojrozměrný stromeček. V článku najdete tip, jak na to, a také šablonu v PDF  ke stažení zdarma. Vyrábění a kreslení se hodí pro děti od tří let. Tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vyrobit 3D strom samy.

CELÝ ČLÁNEK


JARO

Tip č. 3: Rozkvetlý šeřík a ovocný strom

Vyrobit rozkvetlý strom je pro děti do tří let je poměrně oříšek. Tříleté děti zvládnou lepení hravě. Co se ale stane, když místo stromu vyrábí šeřík? To už tak snadné není. V článku na vás čeká inspirace na jarní tvoření. Vytvořili jsme jarní obrázek rozkvetlého ovocného stromu a rozkvetlého šeříku, protože těch je v našem okolí velmi mnoho. Tvoření stromu bylo pro děti snadné, šeřík představoval velký oříšek.

CELÝ ČLÁNEK


Tip č. 4: Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne

Vytvořili jsme dva obrázky jarních stromů, na kterých raší lístečky. Nejprve děti nalepily zelené lístky na bílý papír. Toto tvoření už znaly, protože na podzim lepily na stromy červené a oranžové listy. Ve druhém výkresu tiskaly na papír lístky pomocí houbičky, která se používá například na mytí nádobí. (TIP: Takto můžete vytvořit i podzimní strom.) Vyráběné se hodí pro děti od dvou let. Děti, které nebaví lepení, mohou vyzkoušet práci s houbičkou. Filku ve dvou a půl letech tato část bavila úplně nejvíc.

CELÝ ČLÁNEK


PODZIM

Tip č. 5: Čtyři tipy na vytvoření podzimního stromu

Martínek miluje práci s lepidlem a barvami. Připravila jsem pro něj čtyři různé způsoby, kterými vytvořil podzimní strom. Tvoření se hodí pro děti okolo tří let věku a více. Lepení bude bavit i mladší děti, které mohou pod dohledem rodičů vytvořit krásný stromeček. 

Martínek vyrobil čtyři druhy podzimních stromů. Dva výtvory lepil a dva vytvořil barvami – maloval prstem a také razítkoval korkovými zátkami.

  • Lepený papírový podzimní strom s listy (od 2 a tři čtvrtě let)
  • Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)
  • Kreslený podzimní strom rukou a prstem (od 3 let)
  • Kreslený podzimní strom štětcem a razítky

CELÝ ČLÁNEK


Tip č. 6: Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Kombinací různých technik jsme vytvořili zajímavý obrázek podzimního stromu. Děti malovaly vodovkami, stříhaly jsme barevné papíry, lepili jsme kolečka a také kousky barevných papíru. Vyrábět mohou už tříleté děti, které mohou vyzkoušet trošku jednodušší způsob (uvádím níže). My jsme se pustili do těžšího tvoření, aby si děti procvičily jemnou motoriku, práci s barvami, představivost a také trpělivost.

CELÝ ČLÁNEK


KOUPIT PDF V E-SHOPU


ZIMA

Tip č. 7: Tři tipy na vytvoření zimního stromu

Kreslení se hodí i pro dvouleté děti. Filka zvládl sám dva výkresy a na to, že mu jsou dva roky a čtyři měsíce, se mu moc povedly. Dětem jsem připravila zelené a černé stromečky na modrý papír. Starší děti, okolo pěti let, si mohou stromečky nachystat samy.

Vytvořili jsme tři zasněžené stromečky. K nakreslení jsme použili tři různé techniky. Nejdříve děti namočily do bílé barvy tyčinku na čištění uší a vytvářely s ní tečky na barevný papír. Poté si vyzkoušely tiskat bublinkovou fólií a nakonec jsme z otisku ruky a prstů vytvořili zasněžený stromek na černém papíru.

  • Stromeček a sníh z tyčinek (od 3 let)
  • Zasněžené jehličnaté stromky z bublinkové folie (od 2 let)
  • Bílý zimní strom z otisku ruky (od 2 let)

CELÝ ČLÁNEK


VÁNOCE

Tip č. 8: Ozdob si svůj stromeček: Barevné nebo zasněžené vánoční dekorace z papíru

Podobné vánoční stojící dekorace jsem kdysi vyráběla ve školce. Vypůjčila jsem si nápad složeného stromečku, který jsem si přizpůsobila – místo čtvrtky jsem použila karton a Martínek stromečky ozdobil podle své fantazie. Vyrábět mohou děti okolo tří let věku. Martínek ve třech letech na stromeček nanesl sám lepidlo, uměl nalepit ozdoby. Stromek jsem spojila já.  Filku lepení nebavilo – bylo na něj ještě velmi těžké. Části jsou přeci jen dost malé.

CELÝ ČLÁNEK

Závěrem

Do článku jsem připravila několik tipů na jarní, podzimní, zimní stromy a také na to, jak na stromě ukázat čtvero ročních období. Tyto aktivity děti moc baví a určitě je doporučuji vyzkoušet. U nás měly obrovský úspěch – zejména 3D stromek a otevírací stromeček.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart