Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Tvoření podzimních stromů děti moc bavilo a tak jsme se pustili do dalšího zajímavého lepení a malování. V článku najdete návod na to, jak vytvořit zajímavý podzimní strom a také další odkazy na podobné vyrábění.

Obsah

Co jsme vyrobili

Kombinací různých technik jsme vytvořili zajímavý obrázek podzimního stromu. Děti malovaly vodovkami, stříhaly jsme barevné papíry, lepili jsme kolečka a také kousky barevných papíru.

Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti
Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už tříleté děti, které mohou vyzkoušet trošku jednodušší způsob (uvádím níže). My jsme se pustili do těžšího tvoření, aby si děti procvičily jemnou motoriku, práci s barvami, představivost a také trpělivost.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Vodovky
  • Štětec
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
  • Nůžky

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve děti vybarvily čtvrtku vodovkami. Postupovaly tak, že na papír nanesly podzimní barvy – žlutou, oranžovou, červenou a hnědou. Výkres jsme nechali uschnout. Poté rozstříhali hnědý papír na menší kousky. Z bílého papíru jsme vystřihli kmen a děti na něj nalepily hnědé kousíčky papíru.

Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti
Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Z barevného papíru jsme vystřihli proužky (polovina kratší strany A5), které jsme slepili do kruhu. Na suchou čtvrtku děti nalepily kmen stromu a poté barevná kolečka. Na celý výkres jsme používali podzimní barvy a tento tip tvoření by šel také použít na zimu nebo na jaro.

Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti
Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Jednodušší forma vyrábění pro tříleté děti: Děti mohou lepit přímo na barevný papír nebo mohou vybarvit vodovkami čtvrtku jednou barvou. Kmen lze vystřihnout z hnědého papíru. Na papír budou děti lepit hotová kolečka (papír slepí rodiče).

Závěrem

Krásný podzimní obrázek nám zdobí nástěnku. Kolečka na barevném podkladě vypadají perfektně. Děti je nalepily podle své fantazie, procvičily si lepení, stříhání a malování vodovkami. Použili jsme obyčejné vodové barvy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart