Dnes jsme vytvořili dva jednoduché jarní stromy, kterým dominovaly zelené lístečky. V prvním případě jsme zelené lístečky nalepili z barevného papíru. Ve druhém tvoření jsme je vyrobili poněkud netradičně. Houbičkou. V článku najdete inspiraci na to, jak s dětmi vyrobit snadné a pěkné jarní stromy.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme dva obrázky jarních stromů, na kterých raší lístečky. Nejprve děti nalepily zelené lístky na bílý papír. Toto tvoření už znaly, protože na podzim lepily na stromy červené a oranžové listy. Ve druhém výkresu tiskaly na papír lístky pomocí houbičky, která se používá například na mytí nádobí.

Pro koho je tvoření určeno

Vyráběné se hodí pro děti od dvou let. Děti, které nebaví lepení, mohou vyzkoušet práci s houbičkou. Filku ve dvou a půl letech tato část bavila úplně nejvíc. Tiskal houbičkou, chtěl tvořit listy, a kdybych mu výkres nevzala, tiskal by určitě ještě teď. 🙂

Co budete potřebovat

K lepení stromu (strom č. 1)

  • Barevné papíry
  • Bílý papír
  • Lepidlo
  • Nůžky

K tiskání (strom č. 2)

  • Tempery (zelenou a žlutou nebo žlutou a modrou)
  • Houbičku (obyčejná houbička, která se používá na mytí nádobí)
  • Kolíček
  • Nůžky
  • Bílý papír
  • Hnědou pastelku na nakreslení stromu
Hodiny pro děti: Denní činnosti v PDF

Hodiny pro děti: Denní činnosti v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 35 KČ

Lístkový strom k nalepení (strom č. 1)

Z tmavě a světle zeleného papíru jsem nastříhala lístky. Na bílý papír jsem nakreslila strom. Děti lepily lístečky do koruny stromu. Martínkovi šlo lepení velmi dobře a za chvíli měl výtvor hotový. Pro Filku bylo lepení složitější, ale nakonec zvládl nalepit všechny lístečky na papír.

Hotovo.

Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne

Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne

Strom s netradičními zelenými „razítky“ (strom č. 2)

Na bílý papír jsem nakreslila pastelkou strom. Houbičku na mytí nádobí jsem rozstřihla na třetiny a jednu třetinu jsem připevnila na kolíček. Mým cílem bylo, aby plocha, do které se bude namáčet barva, nebyla příliš velká. Zároveň ale nesmí houbička padat z kolíčku. Můžete použít vypranou čistou suchou houbičku, kterou byste jinak vyhodili. Nemusí být nová, jelikož tiskáním se houbička obarví a zničí.

Na podložku jsem nanesla zelenou a žlutou barvu, přidala jsem trošku vody. Děti namočily houbičku i s kolíčkem do barvy a tiskaly na papír. Vytvořily zelené listy netradičním způsobem.

Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne

Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne

Závěrem

Velký úspěch mělo tiskání houbičkou. Filka byl nadšený a velmi ho toto tvoření bavilo.  Martínek už práci s houbičkou znal a byl s činností moc spokojený.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart