RECYKLUJEME

Ozdob si svůj stromeček: Barevné nebo zasněžené vánoční dekorace z papíru

Podobné vánoční stojící dekorace jsem kdysi vyráběla ve školce. Vypůjčila jsem si nápad složeného stromečku, který jsem si přizpůsobila – místo čtvrtky jsem použila karton a Martínek stromečky ozdobil podle své fantazie. V článku na vás čekají tři tipy na to, jak si mohou děti stromečky ozdobit.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou děti okolo tří let věku. Martínek ve třech letech na stromeček nanesl sám lepidlo, uměl nalepit ozdoby. Stromek jsem spojila já.  Filku lepení nebavilo – bylo na něj ještě velmi těžké. Části jsou přeci jen dost malé.

Co jsme vyrobili

Vyrobili jsme tři druhy stromečku. První stromek je zasněžený, na druhém jsou barevné kuličky z papíru a na třetí nalepil Martínek barevné mašličky z ozdobné děrovačky.

Co budete potřebovat

 • Zbytky krabice
 • Nůžky
 • Lepidlo – v tyčince i tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
 • Barevný papír zelený (podle počtu stromečků)
 • Zbytky barevného papíru
 • Odličovací tampony nebo vatu
 • Bílý papír na šablonu
 • Tužku
Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na bílý papír jsem nakreslila stromeček. Tuto šablonu jsem potřebovala dvakrát. První šablonu jsem přehnula na polovinu tak, abych měla identické části stromečku. Poté jsem vystřihla  v prostředku podélný otvor (od spodní části až do poloviny). U druhé šablony jsem postupovala stejně s tím rozdílem, že jsem vystřihla otvor v horní polovině. Karton jsem nastříhala tak, abych na každý kousek mohla obkreslit stromeček z šablony. Na kartony jsem nalepila z obou stran zelený papír. Na každý kus jsem obkreslila stromeček (jednu šablonu). Vyráběli jsme tři stromečky a od každé šablony jsem obkreslila tři kusy. Poté jsem si připravila malé kuličky z barevného papíru, malé mašličky z ozdobné děrovačky a také jsem nastříhala vatové tampony na malé kousky, protože vatu jsme doma neměli. Martínek natřel stromečky lepidlem a ozdobil je. Stromky jsem poté zasunula do sebe a dekorace byla hotová. Na stromečky ozdobené mašličkami a tampony jsme potřebovali tuhé lepidlo, na stromečky zdobené kuličkami jsme použili tekuté lepidlo.

Stromečky

Varianta s vatovými tampony: Používali jsme tuhé lepidlo. Martínek natřel jeden stromeček, nalepil na něj vatový tampon. Celkem tuto činnost dělal čtyřikrát. Lepil dva stromečky z každé strany. Stromeček jsem na závěr spojila. Varianta s barevnými papírovými kuličkami: Používali jsme tekuté lepidlo. Martínek natřel jeden stromeček, pokladl na něj kuličky, na druhý stromek kuličky nasypal a rozmístil. Celkem tuto činnost dělal čtyřikrát. Lepil dva stromečky z každé strany. Stromeček jsem na závěr spojila.
Ozdob si svůj stromeček: Barevné nebo zasněžené vánoční dekorace z kartonu

Ozdob si svůj stromeček: Barevné nebo zasněžené vánoční dekorace z kartonu

Varianta s mašličkami: Používali jsme tuhé lepidlo. Martínek natřel jeden stromeček, nasypal na ně mašličky. Celkem tuto činnost dělal čtyřikrát. Lepil dva stromečky z každé strany. Stromeček jsem na závěr spojila.

Tip na závěr

 • Pokud vyrobíte menší stromečky, můžete na ně připevnit šňůrku a využít je jako vánoční ozdoby na stromek. 
 • Stojící stromečky jsou krásnou vánoční dekorací, kterou můžete položit třeba na okenní parapet.
 • Pro malé děti je vyrábění poměrně těžké. Sama jsem byla překvapená, jak Martínek s lepením malých částí zápolil.
 • Děti si hravou formou procvičí jemnou motoriku.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart