Motýlek: Snadné tvoření pro děti

Vytvořit zajímavý obrázek motýlka není nic těžkého. Ke krásnému výkresu vám postačí barvy, černý papír a zručná ruka s nůžkami. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou předškoláci i děti na prvním stupni základní školy. Zatímco předškoláci a prvňáčci budou potřebovat pomoc se stříháním, děti od devíti let věku zvládnou vytvořit obrázek zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Vodovky
  • Štětec
  • Čtvrtku
  • Nůžky
  • Černý papír
  • Lepidlo

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Děti vybarvily čtvrtku vodovkami podle své fantazie. Vybarvit ji můžete odstíny teplých či studených barev nebo můžete zkusit mozaiku, mix různých barev. Záleží to na zručnosti, fantazii a věku dítěte. Černý papír formátu A4 jsem rozstřihla na poloviny. Z jedné poloviny jsem vystřihla půlku motýla, z druhé poloviny jsem vystřihla celého motýla.

Motýlek: Snadné tvoření pro děti
Motýlek: Snadné tvoření pro děti

Když barevný podklad zaschl, nalepily na něj děti černý papír tak, aby vznikl zajímavý zrcadlový obrázek.

Závěrem

Toto tvoření zaujme předškoláky, ale ještě více děti, které chodí na první stupeň základní školy. Starší děti od devíti let věku zvládnou vytvořit obrázek zcela samy. Z černého papíru mohou vystřihnout nejen motýla, ale v podstatě jakékoli zvíře nebo brouka.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart