Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Dlouho jsem přemýšlela, jak do jednoho stromu spojit čtvero ročních období. Napadl mě strom přání. Rozumějte stromek, který se otevírá jako přání a lze na něj vytvořit čtyři krásné podoby koruny a listů v čase. V článku najdete tip na zajímavý jarní, letní, podzimní a zimní strom.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho aktivita určena

Vyrábění a kreslení se hodí pro děti od tří let. Tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vyrobit strom samy. (Připravila jsem další aktivitu na čtvero ročních období, ze které můžete využít šablonu stromu v PDF.)

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Příprava je snadná, lepení zabere dětem poměrně dost času a můžete si jej rozdělit do více dní. Čtvrtku jsem přehnula na polovinu. Vystřihla jsem strom tak, aby byl otevírací v koruně stromů. Z barevných papírů jsem připravila zelené listy, růžové kytičky, třešně, oranžové, žluté a červené listy a také vločky. Vločky jsem vystřihla z bílého papíru, trošku jsem je domalovala modrou pastelkou a přidala jsem modré hvězdičky. Světle modrý papír na zimní vločky jsme bohužel neměly. Nakonec jsem z hnědého papíru připravila čtyři kmeny stromu. Martínek i Filka lepili každý svůj stromek (všechno jsem tedy vystřihla dvakrát).

Nejprve děti nalepily všechny kmeny stromu – z každé strany dva. Poté jsme začaly jarním stromečkem, prvním na pomyslné titulní straně. Děti natřely prostor koruny stromů lepidlem, na které nanesly zelené listy a kytičky. Poté přišel na řadu letní stromek. Korunu stromů natřely lepidlem, položily na ni listy a nakonec třešně.

Stejně jsme postupovali u podzimního a zimního stromu. Postupně jsme vytvořili oranžovo-červenou korunu, která symbolizovala podzim, a také bílo-modrou korunu představující zimní strom.

Stromeček jsme nechali uschnout od lepidla a vystavili jsme jej na nástěnku, protože se dětem moc povedl. Přečnívající listy jsem nezastřihávala a nechala jsem je tak, jak jsou.

Závěrem

Stromy přání nás nadchly a i když jsem si lámala hlavu, jak je udělat, výsledek stojí za to. Dětem lepení přišlo zajímavé, bylo pro ně náročnější a dlouhé. Nalepili jsme krásné stromy a přiblížili jsme si, jak vypadají jejich koruny na jaře, v létě, na podzim a v zimě.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart