TVOŘENÍTVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+TVOŘENÍ 7+VYRÁBÍME

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Dlouho jsem přemýšlela, jak do jednoho stromu spojit čtvero ročních období. Napadl mě strom přání. Rozumějte stromek, který se otevírá jako přání a lze na něj vytvořit čtyři krásné podoby koruny a listů v čase. V článku najdete tip na zajímavý jarní, letní, podzimní a zimní strom.

Obsah

Pro koho aktivita určena

Vyrábění a kreslení se hodí pro děti od tří let. Tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vyrobit strom samy. (Připravila jsem další aktivitu na čtvero ročních období, kterou vám rádi představíme za tři týdny.)

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU ZA  30 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Příprava je snadná, lepení zabere dětem poměrně dost času a můžete si jej rozdělit do více dní. Čtvrtku jsem přehnula na polovinu. Vystřihla jsem strom tak, aby byl otevírací v koruně stromů. Z barevných papírů jsem připravila zelené listy, růžové kytičky, třešně, oranžové, žluté a červené listy a také vločky. Vločky jsem vystřihla z bílého papíru, trošku jsem je domalovala modrou pastelkou a přidala jsem modré hvězdičky. Světle modrý papír na zimní vločky jsme bohužel neměly. Nakonec jsem z hnědého papíru připravila čtyři kmeny stromu. Martínek i Filka lepili každý svůj stromek (všechno jsem tedy vystřihla dvakrát).

Nejprve děti nalepily všechny kmeny stromu – z každé strany dva. Poté jsme začaly jarním stromečkem, prvním na pomyslné titulní straně. Děti natřely prostor koruny stromů lepidlem, na které nanesly zelené listy a kytičky. Poté přišel na řadu letní stromek. Korunu stromů natřely lepidlem, položily na ni listy a nakonec třešně.

Stejně jsme postupovali u podzimního a zimního stromu. Postupně jsme vytvořili oranžovo-červenou korunu, která symbolizovala podzim, a také bílo-modrou korunu představující zimní strom.

Stromeček jsme nechali uschnout od lepidla a vystavili jsme jej na nástěnku, protože se dětem moc povedl. Přečnívající listy jsem nezastřihávala a nechala jsem je tak, jak jsou.

nahoru ↑

Závěrem

Stromy přání nás nadchly a i když jsem si lámala hlavu, jak je udělat, výsledek stojí za to. Dětem lepení přišlo zajímavé, bylo pro ně náročnější a dlouhé. Nalepili jsme krásné stromy a přiblížili jsme si, jak vypadají jejich koruny na jaře, v létě, na podzim a v zimě.

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Lepený rozkládací strom: Čtvero ročních období

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo