PDF ZDARMA

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

Vyrábění 3D stromu pro nás bylo velkou výzvou. Děti bavilo jednotlivé šablony vybarvovat a na konci tvoření byly překvapené, že z výkresů vznikl trojrozměrný stromeček. V článku najdete tip, jak na to, a také šablonu v PDF  ke stažení zdarma.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho aktivita určena

Vyrábění a kreslení se hodí pro děti od tří let. Tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vyrobit 3D strom samy.

Co budete potřebovat

Co v PFD najdete

  • Jeden list předlohy stromu (velký strom)
  • Jeden list předlohy dvou stromů (menší stromky)

Jak na to

Před tvořením jsem vybrala velikost stromu. Zkoušeli jsme vyrobit dva malé a jeden velký strom. Pokud budete vyrábět velký strom, je potřeba vytisknou list s touto šablonou 4x, budete-li vyrábět malý strom, postačí, když vytisknete list s touto šablonou 2x.

Když byly stromy vytištěny, vybarvili jsme každý stromek podle ročního období. Děti vytvořily jarní, letní, podzimní a zimní strom. Při kreslení záleží na tom, jak staré dítě strom vyrábí. Menší děti budou potřebovat poradit, školáci zvládnou kreslit sami.

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

Strom jsme vybarvili vodovkami, ale můžete jej vykreslit i pastelkami, fixami nebo temperami. Když barvy zaschly, vystřihla jsem obrysy a stromy jsem k sobě slepila.

Nejprve jsem všechny vystřižené stromy přehnula podélně na polovinu. Poté jsem natřela jarní strom lepidlem. Přilepila jsem na něj přehnutý letní strom (pouze jednou polovinou). Následně jsem vyčnívající polovinu (tu druhou, nepřilepenou) natřela lepidlem a nalepila jsem na ni polovinu podzimního stromu. Nakonec jsem přilepila na polovinu podzimního a polovinu jarního stromu zimní strom. Zdá se to trošku zamotané, ale podle fotografií uvidíte, jak postupovat.

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

Stáhnout PDF zdarma

Závěrem

Tato aktivita byla pro děti velmi zajímavá. Už při kreslení jsme opakovali, jak stromy mění svou podobu během čtyř ročních období a co teprve, když jsme je slepili k sobě a vznikl 3D stromek. K vytvoření stromu mě inspirovala podobná aktivita, kterou jsme před čtvrt stoletím  🙂 dělali ve škole. Upravila jsem ji podle svého a podle věku dětí.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Další hry a pracovní listy najdete v e-shopu.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart