Vyrábění 3D stromu pro nás bylo velkou výzvou. Děti bavilo jednotlivé šablony vybarvovat a na konci tvoření byly překvapené, že z výkresů vznikl trojrozměrný stromeček. V článku najdete tip, jak na to, a také šablonu v PDF  ke stažení zdarma.

Obsah

Pro koho aktivita určena

Vyrábění a kreslení se hodí pro děti od tří let. Tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vyrobit 3D strom samy.

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

PDF ZDARMA: 3D strom čtvero ročních období k vybarvení

Co v PFD najdete

  • Jeden list předlohy stromu (velký strom)
  • Jeden list předlohy dvou stromů (menší stromky)

Jak na to

Před tvořením jsem vybrala velikost stromu. Zkoušeli jsme vyrobit dva malé a jeden velký strom. Pokud budete vyrábět velký strom, je potřeba vytisknou list s touto šablonou 4x, budete-li vyrábět malý strom, postačí, když vytisknete list s touto šablonou 2x.

Když byly stromy vytištěny, vybarvili jsme každý stromek podle ročního období. Děti vytvořily jarní, letní, podzimní a zimní strom. Při kreslení záleží na tom, jak staré dítě strom vyrábí. Menší děti budou potřebovat poradit, školáci zvládnou kreslit sami.

Strom jsme vybarvili vodovkami, ale můžete jej vykreslit i pastelkami, fixami nebo temperami. Když barvy zaschly, vystřihla jsem obrysy a stromy jsem k sobě slepila.

Nejprve jsem všechny vystřižené stromy přehnula podélně na polovinu. Poté jsem natřela jarní strom lepidlem. Přilepila jsem na něj přehnutý letní strom (pouze jednou polovinou). Následně jsem vyčnívající polovinu (tu druhou, nepřilepenou) natřela lepidlem a nalepila jsem na ni polovinu podzimního stromu. Nakonec jsem přilepila na polovinu podzimního a polovinu jarního stromu zimní strom. Zdá se to trošku zamotané, ale podle fotografií uvidíte, jak postupovat.

Stáhnout PDF zdarma

Závěrem

Tato aktivita byla pro děti velmi zajímavá. Už při kreslení jsme opakovali, jak stromy mění svou podobu během čtyř ročních období a co teprve, když jsme je slepili k sobě a vznikl 3D stromek. K vytvoření stromu mě inspirovala podobná aktivita, kterou jsme před čtvrt stoletím  🙂 dělali ve škole. Upravila jsem ji podle svého a podle věku dětí.

Další hry a pracovní listy najdete v e-shopu.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart