Recenze: Finish 0% Gel do myčky 900ml

Líbí se mi myšlenka mýt nádobí v ekologickém gelu na nádobí, avšak tento gel upřímně řečeno příliš nesplnil má očekávání. Složení je dobré. Jak myje a jaké jsou jeho vlastnosti?

Obsah

Finish 0% Gel do myčky 900ml

Gel do myčky na nádobí není barevný, má bělavou barvu, je velmi tekutý a mírně voní. Ve složení se objevuje parfemace. Dávkuje se snadno. Nalije se do nádržky pro tabletu. V nádržce by měly být lehce vyobrazeny rysky, které slouží k dávkování gelu.

Na obale je napsáno, že na mírně znečištěné nádobí stačí 15 mililitrů gelu, na velmi znečištěné nádobí stačí 20 mililitrů gelu. Možná v tom je zakopaný pes. Pokud jsem dávala do myčky 15 nebo 20 mililitrů, nádobí se umylo jen někdy. Skoro mi přišlo, jako kdyby ho myčka myla bez čistícího prostředku. Výsledek nebyl dobrý. Když jsem dala do nádržky gelu 2x tolik (možná, že to bylo ještě trošku více), nádobí se umylo slušně. Gel je vhodný pro program, který myje na 50 °C až 55 °C.

Recenze: Finish 0% Gel do myčky 900ml
Recenze: Finish 0% Gel do myčky 900ml

Zdá se mi, že gel poměrně funguje, ale musí se ho dát výrazně více, což mycí cyklus prodražuje. Nádobí po umytí nevoní, není stoprocentně dobře umyté (pokud dodržíte dávkování). Zkoušela jsem více ekologických mycích prostředků (toto je můj první gel) a Gel do myčky Finish nepatří k nejlepším.

GEL NA NÁDOBÍ NA PILULKA.CZ

Ekologie a certifikace

Gel je držitelem certifikátu Ecolabel.

Složení

Méně než 5 % polykarboxyláty, neiontové povrchově aktivní látky, fosfonáty, enzymy (subtilisin, amylasa), parfém

Recenze: Finish 0% Gel do myčky 900ml
Recenze: Finish 0% Gel do myčky 900ml

Kde gel do myčky koupit

Gel mě trošku zklamal. Nikoli svým složením, ale hlavně tím, jak myje. Problém nastává u hrnků, lahví a některých hrnců. Talíře zvládl vždy dobře. Přijde mi, že dávkování neodpovídá tomu, kolik je gelu skutečně potřeba. Osvědčilo se mi dvojnásobné množství, což mě trošku mrzí. Na stranu druhou jsem ráda, že se značka Finish pustila do gelu s certifikací Ecolabel. To je moc dobře. Gel pořídíte třeba na Pilulka.cz. Možná, že se vám gel bude líbit, mně zase až tolik nezaujal, ale jsem ráda, že jsem ho koupila a zkusila. Proč ne.

GEL NA NÁDOBÍ NA PILULKA.CZ

8.4 Hodnocení
Finish 0% Gel do myčky

Gel do myčky má dobré složení, ale zase tak moc dobře nemyje, pokud dodržíte předepsané dávkování. Když se dá gelu do myčky dvojnásobné množství, myje o poznání lépe.

Poměr ceny a kvality
8
Složení
10
Ekologie
10
Vlastnosti (vůně, jak dlouho vydrží)
7
Jak funguje
7
KLADY
  • Dobré složení
  • Mírně voní
  • Není barvený
ZÁPORY
  • Nádobí není příliš čisté - hrnky a lahve nejsou dobře umyty. Je potřeba dávat více gelu.
  • Vyšší cena

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart