Barefoot boty pro děti: Jak vybrat a co se osvědčilo v praxi

Barefoot boty pro děti jsou překrásné. Hned mi na první pohled padly do oka, a to ať už zimní nebo celoroční dětské boty. Do článku jsem připravila praktické informace pro rodiče – jak změřit nohu, jak vybrat barefoot boty pro děti, jakou značku barefoot pro děti vybrat a kde je koupit.

🏆VELKÝ VÝPRODEJ DĚTSKÝCH BAREFOOT BOT POUZE NA BELENKA.CZ.🏆

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Přehled značek barefoot bot pro děti a teenagery

Každá značka barefoot bot je něčím specifická – střihem podrážkou, barvami, bota může být vhodná na úzkou nohu nebo naopak se spíše hodí pro širokou nohu s vysokým nártem. Níže jsem připravila přehled značek dětských barefoot bot. Velmi dobrý výběr barefoot bot najdete v e-shopu Bosonozka.cz.

Značky barefoot obuvi pro děti

 1. Affenzahn – Krásné dětské boty v barefoot provedení. Boty se hodí spíše na užší a normální nohu.
 2. Bobux – překrásné barefoot boty z Nového Zélandu si zamilujete pro bezchybný design. Boty se hodí spíše na užší nohu.
 3. BeLenka – krásné boty světového formátu vyrobené v České republice se prodávají pod slovenskou značkou BeLenka. Dětské botičky mají překrásné provedení i barvy. Sedí na širokou nohu s vyšším nártem i na normální nohu. Sedí jak celoroční, tak i zimní boty. Boty najdete v e-shopu Be Lenka. 🏆TOP POMĚR CENY A KVALITY🏆 – NYNÍ JSOU SLEVY V E-SHOPU
 4. Beda – Český výrobce Beda sází na širokou špičku a nízkou hmotnost. Boty jsou poměrně široké, vhodnější na širší nohu.
 5. Blifestyle – Krásné boty mají původ v Portugalsku. Jsou vyrobeny z BIO materiálů. Boty by měly sedět na normální nohu.
 6. Bundgaard – Boty mají specifický střih a ocení je děti, které mají úzkou patu a dominantní palec. Jsou koncipovány spíše na úzkou nohu.
 7. Camper – Krásné a stylové boty mají v celoroční variantě originální šněrování, jsou prostorné a poctivě zpracované. Jsou vhodné na širší nohu.
 8. Fare Bare – český výrobce barefoot bot nabízí několik různých střihů a modelů – pro normální nohu nebo pro nohu s vyšší nártem.
 9. Froddo – barefoot botičky pro děti jsou vyráběny chorvatskou obuvnickou společností Ivančica. Vybírat můžete z řady Prewalkers a Flexible. Jsou vhodné na užší nebo normální nohu.
 10. Filii – boty německé kvality mají podrážku tenkou 3,5 milimetru. Boty by měly by sedět na širší nohu, ale dle naší zkušenosti bych byla obezřetnější. Na nás byly moc úzké.
 11. Jack & Lily – kanadské botičky mají podrážku silnou 3 až 5 milimetru. Boty se hodí pro děti s normálně širokou nohou.
 12. Kidofit – velmi lehké a pěkné boty. Měly by sedět na širší chodidla.
 13. KOEL4KIDS – Portugalské barefoot boty se hodí na normální nohu (nepatří k nejširším).
 14. Livie & Luca – americké botičky mají velmi povedený design. Když zapátráte v amerických e-shopech, najdete krásné modely za poloviční ceny. Boty by měly by sedět na širší nohu, ale dle naší zkušenosti bych byla obezřetnější. Na nás byly moc úzké.
 15. Little Blue Lamb – parametry barefoot obuvi splňuje pouze řada Baby.
 16. Lurchi – značkové a krásné boty německé výroby pochází z pera světoznámé značky Salamander.
 17. Pediped – americké botičky se vyrábí pouze v dětských velikostech (až do 36).
 18. Vivobarefoot – Stálice mezi barefoot boty pro dospělé vyrábí také značkové dětské barefoot boty už od velikosti 26. V nabídce mají menší množství modelů s podrážkou od 3 mm.

Značky barefoot obuvi pro teenagery

Řada výrobců dětských barefoot bot přestane dětské boty vyrábět ve velikosti 32 (případně 33 a podobně). Jakou značku barefoot bot vybrat pro starší děti nebo pro teenagery?

 • Blifestyle – Krásné boty mají původ v Portugalsku. Jsou vyrobeny z BIO materiálů. Boty by měly sedět na širší nohu. (do velikosti 36)
 • BeLenka – krásné boty světového formátu vyrobené v České republice se prodávají pod slovenskou značkou BeLenka. Boty najdete v e-shopu Be Lenka. 🏆TOP POMĚR CENY A KVALITY🏆 (od velikosti 33 až do velikosti 45) – NYNÍ JSOU SLEVY V E-SHOPU
 • Beda – Český výrobce Beda sází na širokou špičku a nízkou hmotnost. Boty jsou poměrně široké, vhodnější na širší nohu. (do velikosti 38)
 • Camper – Krásné a stylové boty mají v celoroční variantě originální šněrování, jsou prostorné a poctivě zpracované. (do velikosti 37)
 • Froddo – boty pro starší děti a teenagery jsou vyráběny už od velikosti 33 až do velikosti 41.
 • Xero shoes – barefoot boty se hodí pro normální nohy, lze vyjmout stélku a chodit ještě více naboso. (do velikosti 36)
 • Vivobarefoot – Stálice mezi barefoot boty pro dospělé vyrábí také značkové dětské barefoot boty už od velikosti 26. V nabídce mají menší množství modelů s podrážkou od 3 mm. Boty se hodí na normální a širší nohu.

Jak správně změřit dětskou nohu?

Potřebujete dva údaje: délku nohy od paty až po konec nejdelšího prstu a šířku nohy.

 • Ke stěně na zem položte papír.
 • Přitlačte nohu ke stěně.
 • Na papír čárou naznačte začátek a konec nohy.
 • Na papír naznačte také nejširší část chodidla.
 • Poté změřte načrtnuté údaje.

Mně více vyhovuje obkreslit dětem nohu. Dělám to tak, že si děti stoupnou na papír a já rychle obkreslím chodidlo, jak nejlépe to dovedu. Toto není doporučovaný způsob, jak měřit nohu, mně ale vyhovuje více a vždy se do velikosti trefím. 🙂

Jak vybrat správnou velikost dětských barefoot bot?

To je velmi těžké, ale boty lze koupit i přes internet. Potřebovat budete rozměry, které jste zjistili měřením nohy. Délku a šířku. Poté už jen najdete vámi vybraný model dětských bot, délku a šířku stélky, připočítáte nadměrek a máte tu správnou velikost boty.

Nadměrek je vlastně takový prostor navíc. Ten je potřeba připočítat k délce a šířce nohy. Není to nic těžkého. Když nadměrek nepřipočítáte, bude mít dítě nohu v botě příliš nacpanou a bude se mu špatně chodit. Kolik připočítat?

 • Nadměrek 0,7 – 1,2 mm na délku MAX, cca 0,2-0,5 mm na šířku z každé strany MAX

Jak vybrat barefoot obuv pro děti?

Níže jsem připravila rozdělení značek obuvi podle šířky nohy. Jestli s barefoot botami začínáte, možná vám to pomůže v hledání. My jsme vyzkoušeli hodně bot, než jsem našla boty, které sedí na širokou nohu (máme Be Lenka). (Po rozkliknutí názvu značky se dostanete do e-shopu.)

Úzká noha – přehled značek barefoot obuvi pro děti

Normální noha

Široká noha – přehled značek barefoot obuvi pro děti

Některé boty jsou podle výrobce vhodné na úzkou a zároveň normální nohu, jiné boty jsou vhodné na normální a trošku širší nohu. Nebojte se poctivě změřit nohu a porovnat stélku bot. Vyplatí se to. Má vaše dítě širokou nohu s vysokým nártem? Připravila jsem pro vás článek o tom, jaké boty na tuto nohu sedí, protože naše dítě takovou nohu má. 🙂 Má vaše dítě širokou nohu? 7 tipů na značky dětských bot.

Kde koupit barefoot boty pro děti?

Využívám dvě možnosti, které se mi osvědčily nejvíce a pro rodiče jsou nejpříjemnější. Velký výběr bot různých značek najdete na Bosonožka.cz. Zdarma můžete boty vrátit přes Zásilkovnu, ale věřím, že vyberete dobře a nebude potřeba nic nikam posílat. 🙂 Další možností je objednat barefoot boty pro děti i dospělé přímo od výrobce bot na Belenka.cz. I zde můžete boty zdarma vrátit. Pozor. Jejich boty jsou krásné a návykové. Přeji vám šťastný nákup. 🙂

🏆VELKÝ VÝPRODEJ DĚTSKÝCH BAREFOOT BOT POUZE NA BELENKA.CZ.🏆

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart