Vyrábíme rozkvetlý šeřík a ovocný strom

Vyrobit rozkvetlý strom je pro děti do tří let je poměrně oříšek. Tříleté děti zvládnou lepení hravě. Co se ale stane, když místo stromu vyrábí šeřík? To už tak snadné není. V článku na vás čeká inspirace na jarní tvoření.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme jarní obrázek rozkvetlého ovocného stromu a rozkvetlého šeříku, protože těch je v našem okolí velmi mnoho. Tvoření stromu bylo pro děti snadné, šeřík představoval velký oříšek.

Mami, nefoť mě, když lepím šeřík.

Mami, nefoť mě, když lepím šeřík.

Pro koho je tvoření učeno

Lepení stromu se hodí pro děti od tří let. Filka ve dvou a půl letech lepil kytičky i na kmen stromu a nechtěl si nechat poradit, že tam nerostou. 🙂 Šeřík zvládnou nalepit čtyřleté a starší děti. Martínek s lepením ve čtyřech letech velmi zápolil, potřeboval poradit.

Co budete potřebovat

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Rozkvetlý strom (od 3 let)

Z bílého papíru jsem nastříhala bílé kytičky. Na zelený papír jsem nakreslila strom. Můžete jej i nalepit z barevného papíru. Děti lepily do koruny stromů kytičky. Martínkovi se výrobek velmi povedl, Filka se snažil nalepit kytičky po celém stromě. I tam, kam nepatřily.

Lepidlo jsme nechali uschnout a obrázek byl hotový. Z výtvoru měly obě děti radost.

Šeřík (od 4 let)

Na první pohled snadné, na druhý pohled poměrně složité tvoření, dětem přiblíží, jak vypadá šeřík. Z fialového a růžového papíru jsem nastříhala drobné kytičky. Na bílý papír jsem namalovala dvě větvičky, které prezentovaly větev šeříku. Děti měly okolo větviček nalepit kytičky tak, aby vznikl velký trs květinek.

Filka měl s lepením velké problémy a potřeboval intenzivně poradit. Martínek také potřeboval poradit, hlavně s kytičkami. Listy uměl nalepit sám.

Závěrem

Venku můžete dětem ukázat, jak vypadá šeřík ve skutečnosti ještě před lepením, nebo se projít kolem velkého voňavého keře po lepení. Děti vytváření kytiček, které rostou venku, hodně baví a rády venku kytičky také hledají.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart