Vyrábíme rozkvetlý šeřík a ovocný strom

Vyrobit rozkvetlý strom je pro děti do tří let je poměrně oříšek. Tříleté děti zvládnou lepení hravě. Co se ale stane, když místo stromu vyrábí šeřík? To už tak snadné není. V článku na vás čeká inspirace na jarní tvoření.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme jarní obrázek rozkvetlého ovocného stromu a rozkvetlého šeříku, protože těch je v našem okolí velmi mnoho. Tvoření stromu bylo pro děti snadné, šeřík představoval velký oříšek.

Pro koho je tvoření učeno

Lepení stromu se hodí pro děti od tří let. Filka ve dvou a půl letech lepil kytičky i na kmen stromu a nechtěl si nechat poradit, že tam nerostou. 🙂 Šeřík zvládnou nalepit čtyřleté a starší děti. Martínek s lepením ve čtyřech letech velmi zápolil, potřeboval poradit.

Co budete potřebovat

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Rozkvetlý strom (od 3 let)

Z bílého papíru jsem nastříhala bílé kytičky. Na zelený papír jsem nakreslila strom. Můžete jej i nalepit z barevného papíru. Děti lepily do koruny stromů kytičky. Martínkovi se výrobek velmi povedl, Filka se snažil nalepit kytičky po celém stromě. I tam, kam nepatřily.

Lepidlo jsme nechali uschnout a obrázek byl hotový. Z výtvoru měly obě děti radost.

Šeřík (od 4 let)

Na první pohled snadné, na druhý pohled poměrně složité tvoření, dětem přiblíží, jak vypadá šeřík. Z fialového a růžového papíru jsem nastříhala drobné kytičky. Na bílý papír jsem namalovala dvě větvičky, které prezentovaly větev šeříku. Děti měly okolo větviček nalepit kytičky tak, aby vznikl velký trs květinek.

Filka měl s lepením velké problémy a potřeboval intenzivně poradit. Martínek také potřeboval poradit, hlavně s kytičkami. Listy uměl nalepit sám.

Závěrem

Venku můžete dětem ukázat, jak vypadá šeřík ve skutečnosti ještě před lepením, nebo se projít kolem velkého voňavého keře po lepení. Děti vytváření kytiček, které rostou venku, hodně baví a rády venku kytičky také hledají.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart