TVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+VŠECHNY ČLÁNKYVYRÁBÍMEVÝTVORY S DĚTMI

Čtyři tipy na vytvoření podzimního stromu

Martínek miluje práci s lepidlem a barvami. Připravila jsem pro něj čtyři různé způsoby, kterými vytvořil podzimní strom. Tvoření se hodí pro děti okolo tří let věku a více. Lepení bude bavit i mladší děti, které mohou pod dohledem rodičů vytvořit krásný stromeček. 

Co jsme vyrobili

Martínek vyrobil čtyři druhy podzimních stromů. Dva výtvory lepil a dva vytvořil barvami – maloval prstem a také razítkoval korkovými zátkami.

  1. Lepený papírový podzimní strom s listy (od 2 a tři čtvrtě let)
  2. Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)
  3. Kreslený podzimní strom rukou a prstem (od 3 let)
  4. Kreslený podzimní strom štětcem a razítky

Co budete potřebovat

 • Čtvrtky (na lepené strom)
 • Bílé papíry (na kreslené stromy)
 • Barevné papíry
 • Tuhé lepidlo v tyčince
 • Tekuté lepidlo
 • Barvy (tempery)
 • Štětec
 • Korkové razítko (nebo jiné razítko)

 

1. Lepený papírový podzimní strom s listy (od 2 a tři čtvrtě let)

Z hnědého papíru jsem vystřihla strom, který jsem nalepila na čtvrtku. Připravila jsem barevné lístečky různých velikostí.

Martínek natřel papír lepidlem, a poté na něj nalepoval lístky tak, aby vytvořil podzimní strom. Aktivita ho bavila. Není příliš těžká a možná, že ji zvládnou i děti, kterým nebyly tři roky.

Lepený papírový podzimní strom s listy (od 2 a tři čtvrtě let)

Lepený papírový podzimní strom s listy (od 2 a tři čtvrtě let)

Aktivitu můžete tvořit i se staršími dětmi. Ty mohou vyrobit samy úplně všechno – nakreslí strom, nastříhají ho, nalepí jej na papír a také si připraví listy. Tříleté dítě bude potřebovat pomoc rodičů.

 

2. Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)

Černý papír jsem několikrát zmačkala do kuličky. Rozbalila jsem ho a nakreslila jsem na něj kmen stromu. Zmačkaný papír jsem vystřihla a nalepila jsem ho na čtvrtku.

Společně jsme s Martínem udělali z barevných papírů kuličky. Tekutým lepidlem jsem ke stromu udělala tečky a Martínek na ně nanášel kuličky. Výsledek vypadá velmi pěkně.

Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)

Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)

Pro tuto aktivitu je vhodné zvolit tekuté lepidlo, které kuličky lépe udrží.

Další podzimní aktivity

 

3. Kreslený podzimní strom rukou a prstem (od 3 let)

Aktivita se hodí pro děti od tří let, které si nestrhají do pusy temperové barvy. Martínkovi jsem nabarvila ruku temperou. Ruku obtiskl na papír a vytvořil kmen stromu. Když je tempera trošku více naředěná, půjde otisk lépe, než s temperou, ve které je minimum barvy.

Jedním prstem nanášel okolo větviček žlutou barvu, poté oranžovou a nakonec červenou. Tečky představovaly lístečky. Když byly lístky hotové, nechali jsme papír uschnout.

Kreslený podzimní strom rukou a prstem (od 3 let)

Kreslený podzimní strom rukou a prstem (od 3 let)

Jestli bude děti tato aktivita bavit, můžete s nimi vytvořit stromy na jaře, v létě na podzim a v zimě.

Domácí prstové barvy

 

4. Kreslený podzimní strom štětcem a razítky (od 3 let)

Aktivita se hodí pro děti od tří let, které nejí temperové barvy. Na papír jsem nakreslila štětcem strom. Martínek si připravil korkové razítko ve tvaru srdíčka (jak na výrobu razítek najdete v článku), namočil jej do žluté tempery a otiskl na papír srdíčka. Když měl žlutá srdíčka natiskaná, doplnil ještě červená, a stromeček byl hotov.

Kreslený podzimní strom štětcem a razítky (od 3 let)

Kreslený podzimní strom štětcem a razítky (od 3 let)

Korek hodně saje a je lepší, když dáte do barvy trošku více vody. Razítkovat můžete i s bramborou. Korek má výhodu v tom, že vám vydrží. Jednou razítko vyrobíte a můžete si ho schovat.  🙂

 

Závěrem

Velmi snadné a kreativní aktivity zabaví děti okolo tří a čtyř let. Starší děti si mohou připravit pod dohledem dospělého samy kompletně celé tvoření. Nakreslí strom na barevný papír, vystřihnou jej a nalepí, stejně tak mohou samy strom namalovat nebo si nabarvit ruku. Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého.

Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)

Lepený papírový podzimní strom s kuličkami (od 2 a tři čtvrtě let)

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou.