Vstupy zdarma do pražských muzeí

Některá muzea jsou otevřena po celý rok pro veřejnost zdarma, jiná nabízí vstup zdarma pouze ve vybraných dnech v roce. Níže najdete přehled vstupů zdarma dle období a také podle jednotlivých muzeí. Pro přehlednost můžete kliknout na odkaz v obsahu. Do uvedených muzeí není třeba se objednávat.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

Dle ročního období

Vstup zdarma celý rok

Po celý rok můžete využívat vstup do těchto muzeí. Pozor! Některá muzea jsou po část roku veřejnosti uzavřena.

Vstup zdarma na den muzeí

Vstup zdarma o velkých prázdninách

Vstup zdarma 28.9. – Den české státnosti

Vstup zdarma 28.10. – Den vzniku samostatného československého státu 

Vstup zdarma 17.11. – Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva

Dle muzea

Národní muzeum

Dny volných vstupů do objektů Národního muzea připadají na mezinárodní den muzeí, který je pohyblivým datem, 18.5.2023, na mezinárodní den dětí 1.6., dny evropského dědictví (pohyblivé datum, může se lišit 17.9.2022), dále ve státní svátky 28.10. a 17.11. Vstup zdarma platí pro všechny objekty, které jsou v ten den otevřené. – Více informací najdete v článku: Národní muzeum Praha – informace + vstup zdarma.

Národní technické muzeum

Muzeum nabízí dny se sníženým vstupným (nikoli dny vstupu zdarma). Snížené vstupné stojí 80 Kč pro dospělého a 40 Kč pro dítě od 6 do 15 let. Dny se sníženým vstupným pro rok 2022 byly tyto: 5.7., 3.9., 28.9., 28.10., 17.11., 18.12. – Více informací najdete v článku: Kam s dětmi v Praze? Do Národního technického muzea za 80 Kč.

Národní zemědělské muzeum

Dny vstupu zdarma platí nejen pro objekt v Praze, ale také pro všechny objekty v České republice. Dny volných vstupů do objektů Národního zemědělského muzea připadají na mezinárodní den muzeí, který je pohyblivým datem, 18.5.2023, a na státní svátek 28.10. Platí pro objekt v Praze, Čáslavi, Kačině, Ohradě, Ostravě, Valticích a Znojmu. – Více informací najdete v článku: Národní zemědělské muzeum Praha – nejlepší interaktivní muzeum pro děti.

Další akce pro děti, které jsou zdarma

Tipy na další akce pro děti, které jsou zdarma najdete v rubrice: Kam s dětmi v Praze zdarma? a také v článku: Kam s dětmi v Praze zdarma? 12+ tipů na ty nejlepší aktivity a také v článku: 18 krásných dětských hřišť v Praze, která jsou zdarma.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart