Muzeum policie ČR v Praze: Vše, co potřebujete vědět před návštěvou

Do muzea jsme se chystali dlouho a návštěvu jsme odkládali a odkládali. Nakonec jsme se do něj vypravili druhý den letních prázdnin a příjemně nás překvapilo, že vstupné do muzea je celé léto zdarma.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Muzeum policie ČR

Muzeum nabízí stálou expozici, která je věnována historii četnictva a policie na našem území. Vystaveny jsou také automobily, motorky a vrtulník. Děti si mohou na jednu motorku sednout. Na počítači si mohou vyzkoušet sestavit identikit, prohlédnou si, jak to funguje na místě činu, seznámí se s daktyloskopií.

Muzeum policie ČR v Praze
Muzeum policie ČR v Praze

Celkově je toho v muzeu k vidění hodně. Škoda jen je, že expozice je poměrně zastaralá, málo interaktivní a málo „svěží“. Materiálů je vystaveno mnoho, ale výstava není pojata v moderním duchu, je přibližně dvacet třicet let stará – návrat do 90.let. Muzeum je vhodné spíše pro dospělé nebo pro děti od 2.stupně ZŠ.

Muzeum policie ČR v Praze
Muzeum policie ČR v Praze

V muzeu jsme byli i s kočárkem. Do přízemí i do prvního patra vedou schody. Výtah chybí. Na schodech je nainstalovaná plošina pro vozíčkáře.

Doprava a parkování

Před muzeem je malé parkoviště umístěné na hodinách. Ve všední den je potřeba zaplatit parkovné, o víkendu by mělo být parkování zdarma. Počet parkovacích míst je omezen, ale když jsme šli do muzea, tak nebyla zdaleka všechna místa zaplněna. Muzeum Policie ČR je situováno nedaleko porodnice Apolinář, kousek od zastávky I.P.Pavlova.

Dopravní hřiště

Součástí muzea je dopravní hřiště, které je zcela zdarma. Dopravní hřiště je malé, ale moc hezké. Byli jsme na něm sami a dětem se líbilo. Jsou zde semafory se světelnou signalizací. Chcete-li na hřišti jezdit, je potřeba mít svoje vlastní kolo nebo odrážedlo. V muzeu se vozítka nepůjčují.

Muzeum policie ČR v Praze
Muzeum policie ČR v Praze

Základní informace

 • Adresa: Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 (nedaleko I.P.Pavlova)
 • Otevírací doba: Po – Ne: 9-21 hod.
 • Parkování: Před budovou jsou hodiny (počet parkovacích míst je omezen).
 • Občerstvení: Bufet na dvorku muzea.
 • Ceník: Dospělý = 100 Kč, dítě do 6 let zdarma, dítě od 6 let = 50 Kč
 • Cena pro rodinu s dětmi: Rodinné vstupné na celý den 2+2 = 200 Kč

Závěr

Muzeum je umístěno ve starých hezkých prostorách. Není bezbariérové, na schodech je plošina pro vozíčkáře. Celkově je expozice pojatá staromódně a nudně. Nebavilo nás to. Což je škoda, protože materiálu je dostatek, jen není atraktivně nabídnut. V muzeu byla milá paní pokladní, děti dostaly pexeso policie, pohrály si na dopravním hřišti a vstupné bylo v létě zdarma. Byli jsme rádi, že jsme se šli do muzea podívat, ale lepší je Technické muzeum nebo Zemědělské muzeum, které je interaktivnější. Policejní muzeum by mohlo být zajímavé, kdyby byla expozice jinak pojata. Sedm bodů dávám za dopravní hřiště a také za moc milou paní pokladní.

7 Hodnocení
Muzeum policie ČR v Praze

Expozice muzea je zajímavá, ale poměrně stará a nemoderně pojatá. Děti muzeum rychle projdou a zdá se mi, že potenciál není moc dobře využitý. Muzeum není bezbariérové. Na schodech je nainstalována plošina pro vozíčkáře, kočárek je lepší vynést do schodů. Součástí muzea je také malé a hezké dopravní hřiště. Ráda bych také pochválila paní na pokladně, která byla moc milá, hodná a vstřícná. Děti si mohou vzít zdarma pexeso policie. Toalety jsou dole ve vestibulu, vedle dopravního hřiště. Kiosek s občerstvením je u hřiště.

KLADY
 • Muzeum bylo v létě zcela zdarma.
 • Zajímavé materiály
 • Děti si mohou sednout na motorku.
 • Toalety v budově
 • Milý personál
 • Dopravní hřiště zdarma
ZÁPORY
 • Stará expozice - na dnešní dobu je výstava nemoderní a trošku nudná, i když materiál je zajímavý. Nevyužitý potenciál.
 • Schody (jen na ně raději upozorňuji - je zde plošina pro vozíčkáře)
 • Za chvilku jsme vše prošli.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart