TIP NA VÝLET

Národní zemědělské muzeum Praha – nejlepší interaktivní muzeum pro děti

Nejlepší muzeum pro děti do 10 let v Praze – krásná a interaktivní expozice, zajímavé informace a skvělý zážitek za rozumné vstupné. Do článku jsem připravila podrobnější informace o návštěvě Národního zemědělského muzea v Praze s dětmi.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Základní informace

Národní zemědělské muzeum má několik budov, přičemž v Praze se nachází pouze jedna z nich. My jsme navštívili pražské muzeum, ale za návštěvu stojí i ostatní expozice. Další expozice najdete v Čáslavi, na zámku Kačina, v Ohradě, Ostravě, ve Valticích a ve Znojmu. Muzeum v Praze je zaměřeno na potraviny, vozidla (traktory), zemědělství – plodiny, pěstování, chov zvířat, les, lesnictví a myslivost, rybářství a vodu, domácí hospodářská zvířata. Venku je selský dvorek, kolotoč a houpačka.

Národní zemědělské muzeum Praha - nejlepší interaktivní muzeum pro děti
Národní zemědělské muzeum Praha – nejlepší interaktivní muzeum pro děti
 • Adresa: Kostelní 44 170 00, Praha 7 (zastávka Letenské náměstí, tramvaj č. 1, 6, 12, 25, 26)
 • Otevírací doba: Út- Ne: 9-17 hod.
 • Parkování: Parkovat lze na modrých zónách (pouze rezidenti), nebo si lze zaplatit parkování na hodinách, u muzea je velké parkoviště
 • Občerstvení: Před muzeem u selského dvorku je autobus s občerstvením
 • Ceník: Dospělý 180 Kč, dítě do 18 let zdarma

Dny vstupného zdarma

Vstup do muzea je zdarma dva dny v roce – na Den muzeí (pohyblivé datum – pro rok 2023 vychází na 19.května) a dne 28.října. V tyto dva dny je vstup zcela zdarma – platí pro dospělé i pro děti. My jsme tuto akci využili a šli jsme do muzea hned ráno. Dopoledne zde bylo málo lidí a prohlídka stála za to. Muzeum se nám líbilo více než Technické muzeum.

Národní zemědělské muzeum Praha - nejlepší interaktivní muzeum pro děti
Národní zemědělské muzeum Praha – nejlepší interaktivní muzeum pro děti

Expozice

Expozice jsou velmi interaktivní a cíleně jsou zaměřeny na děti. V oddělení gastronomie a potravin děti nakupují, vaří jídlo (virtuálně nebo mohou vykrajovat z modelíny), poznávají potraviny a také se naučí něco z historie. Děti mohou jezdit v suterénu na malých odrážedlech, mohou se posadit a vyfotit na traktorech, hrát si na prodavače a vyzkoušet si počítačovou hru, ovládat bagr. V sekci zemědělství se děti starají o zvířata a pěstují rostliny (virtuálně na obrazovce počítače), mohou si pohrát s hračkami, uvidí vycpaná domácí zvířata i náčiní, které se dříve používalo. Krásně zpracovaná je sekce rybářství, kde jsou zábavné úkoly včetně chytání ryb.

Národní zemědělské muzeum Praha - nejlepší interaktivní muzeum pro děti
Národní zemědělské muzeum Praha – nejlepší interaktivní muzeum pro děti

Zemědělské muzeum s kočárkem

Do muzea je povolen vstup s kočárky. V muzeu jsou dva výtahy, přičemž jeden z nich jezdí až na střechu muzea. Nevýhodou je, že se na výtah čeká dlouho. Záleží na tom, kolik je v muzeu návštěvníků. S kočárkem se dostanete všude, muzeum je plně bezbariérové.

10 Hodnocení
Národní zemědělské muzeum Praha

Nádherné muzeum stojí za návštěvu. Cena vstupného je příznivá na to, co muzeum nabízí. Expozice jsou zaměřeny na děti a nabízí interaktivní a zábavné využití. Ocení už děti předškolního věku, více potom školáci.

KLADY
 • Krásně zpracované
 • Vhodné už pro předškoláky
 • Nízká cena vstupného
 • Děti návštěva moc bavila.
 • Vše moderně pojaté, moc hezké.
ZÁPORY
 • Nic

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart