TIP NA VÝLET

Kam s dětmi v Praze? Do Národního technického muzea za 80 Kč

Národní technické muzeum v Praze 7 jsme navštívili na svatého Václava, kdy bylo vstupné sníženo na 50 Kč pro dospělou osobu. V článku se dozvíte, v které další dny zaplatíte snížené vstupné, dojmy z návštěvy a další praktické informace.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co můžete v NTM vidět

Asi nejzajímavější je expozice Doprava, do níž se vstupuje v přízemí budovy – ihned naproti vchodu do muzea. V této části si prohlédnete stará auta, lokomotivy, lodě, letadla, motorky, kola a další dopravní prostředky. Ostatní části technického muzea pro děti už tolik zajímavé nejsou. Dospělé budou bavit expozice Fotografický ateliér, Astronomie, Interkamera, Měření času i Technika v domácnosti. Když jsme muzeum navštívili, byly bohužel některé expozice zavřené, takže nám nezbývá nic jiného, než se do něj vypravit znovu. 🙂
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM
 • dresa: Kostelní 42, 170 78 Praha 7 (Zastávka tram. Letenské náměstí)
 • Otevřeno: ÚT – NE (+státní svátek): 9-18 hod.; PO: ZAVŘENO (vyjma státních svátků)
 • Vstup: osoba 280 Kč, zlevněné 150 Kč, rodinné 560 Kč
 • VSTUP ZA 80 KČ: Ve dnech 5.7., 28. 9., 28.10., 17.11., 18.12. 2019
 • Občerstvení: Ano
 • Herny pro děti: Ano
 • Bezbariérový přístup: Ano (pro vozíčky všude, pro kočárky není všude)

Návštěva muzea s kočárkem či s invalidním vozíkem

Vstup do muzea není bezbariérový a kočárek je potřeba vynést do schodů. Muzeum je bezbariérové částečně. Expozice Doprava je přístupná pro vozíčkáře díky pojízdné plošině. Kočárky se na plošinu nevejdou. Můžete je poponášet ze schodů, ale vzhledem k tomu, že jsou schody ve vyšších patrech velmi úzké, nedoporučuji s kočárkem do horních pater vstupovat. Jestli máte doma nosítko, můžete si jej přibalit s sebou. Kočárek můžete nechat zdarma v šatně a vybraná místa navštívit s nosítkem. K ostatním expozicím ve vyšších patrech se dostanete výtahem. Výtah jezdí také do podzemí, ale končí v patře -1, přičemž NTM nabízí expozice také v podzemí, v patrech -2 a -3. Sem vedou pouze schody.
Národní technické muzeum - expozice Doprava

Národní technické muzeum – expozice Doprava

Návštěva s dětmi

Menší děti baví hlavně Doprava. V patře -1 najdete schovanou malou herna pro nejmenší děti, ve které si pohrají s tatrovkami a se stavebnicí Seva. Dále se s dětmi můžete vydat ještě o patro níže, kde je zaujme expozice Hutnictví s hernou Merkur. Na chodbách v každém patře jsou sedačky, lavičky, na kterých s mohou děti odpočinout, najíst se, napít se. Na toaletách je přebalovací pult. V prvním podzemním podlaží se nachází malá restaurace, kde si můžete koupit něco k jídlu.
Národní technické muzeum - expozice Doprava

Národní technické muzeum – expozice Doprava

Časová dotace

Jak dlouho v muzeu strávíte, záleží na tom, jak poctivě budete všechny expozice procházet. My jsme v muzeu strávili přibližně dvě a půl hodiny a klidně bychom zde vydrželi ještě chvilku. Do muzea jsme dorazili až ve dvě hodiny odpoledne. I když bylo vstupné za 50 Kč, nebylo zde příliš mnoho lidí a návštěva byla příjemná.
Národní technické muzeum - expozice Doprava

Národní technické muzeum – expozice Doprava

Jak se nám návštěva líbila

Před několika lety jsem navštívila Technisches Museum Wien. Kdybych měla srovnat návštěvu obou muzeí, jednoznačně mi vídeňské muzeum přirostlo k srdci daleko daleko více. České technické muzeum je za 50 Kč skvělé a mohu ho stoprocentně doporučit. Za běžné vstupné ve výši 250 Kč nenabízí takové vyžití jako muzeum ve Vídni.
Vídeňské muzeum vřele doporučuji rodinám s dětmi od deseti let. Je skvělé, interaktivní, jedinečné. Naše Národní technické muzeum příliš interaktivní není. Na druhou stranu se snaží modernizovat expozice, jsou zde základní herny pro děti a ve dnech zlevněného vstupného vám návštěva udělá upřímnou radost. 🙂
Národní technické muzeum - expozice Doprava

Národní technické muzeum – expozice Doprava

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9 Hodnocení
Národní technické muzeum

Do muzea jsme zavítali ve dnech zlevněného vstupného. Byli jsme mile překvapeni tím, že zde nebylo příliš mnoho lidí. Některé expozice byly bohužel zavřeny. Děti hodně bavila expozice Doprava. Obecně muzeum není příliš interaktivní, ale snaží se starší expozice modernizovat.

KLADY
 • Dny sníženého vstupného za 50 Kč vás potěší.
 • Skvělé expozice Doprava, Fotografický ateliér a Hutnictví
 • Dvě malé herny pro děti
ZÁPORY
 • Muzeum není bezbariérové všude.
 • Expozice nejsou příliš moderní (některé se opravují).
 • Návštěvník je málo zapojen do děje.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart