TIP NA VÝLET

Kam s dětmi v Praze zadarmo? Na letiště Točná

Miniaturní letiště Točná je skvělým námětem na výlet zejména pro menší děti do 10 let. I když prostor není vysloveně obrovský, nabízí zábavu a vyžití na větší část dopoledne. V článku najdete tip na rodinný výlet, který zvládnete i s malými dětmi. Vstupné se neplatí.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak se dostanete na letiště Točná

Pojedete-li MHD, můžete se na letiště vydat z Komořan z autobusové zastávky Komořany (č. 117, 139, 165). Odtud dojdete k letišti za přibližně 25 minut. Další možností je vypravit se k letišti z Cholupic ze zastávky Cholupické náměstí, kam jezdí autobus č. 113). Cesta ze zastávky k letišti bude trvat přibližně 25 až 30 minut (touto cestou jsme šli my). Konečně lze dojet autobusem také kousek za Točnou na stanici Hrazanská (č. 113) a vydat se odtud. Kus cesty půjdete po klasické silnici, kde jezdí auta. Cesta bude trvat půl hodiny. Do Cholupic nebo na letiště Točná se můžete vypravit také autem.
Dětské hřiště na letišti Točná

Dětské hřiště na letišti Točná

Parkování

Pokud pojedete autem, můžete zaparkovat bezplatně přímo před vstupem na hřiště (na mapě jako Dětské hřiště Točná), kde je středně velké parkoviště (parkování zdarma). V exponovaných časech, a když je hezky, může být parkoviště obsazené. My jsme parkovali naproti fotbalovému hřišti Stadion Jindry Váchy Cholupice (u vejcomatu Statek Dvořák), kde bývá volno. Odtud jely děti na odrážedle až k letišti. Cesta je pohodlná, asfaltová, vhodná pro kočárky i kola. Nevýhodou je, že po ní jezdí auta směrem k letišti. Aut není naštěstí mnoho.

Pro koho se výlet hodí a časová náročnost

Na hřišti si vyhrají dvouleté i osmileté (a starší) děti. Velkorysý prostor nabízí hezké dřevěné atrakce, prolézačky, houpačky, pískoviště i místo na házení létajícím talířem nebo malými letadélky. My zde strávíme vždy více než dvě hodiny.

Základní informace

LETIŠTĚ TOČNÁ
 • Adresa: Letiště Točná, Praha 12
 • Věk dětí: 1 rok až 15 let
 • Otevřeno: Není uvedeno (hřiště se zamyká)
 • Vstup: Zdarma
 • Plánovaná doba návštěvy: individuální (u nás to jsou 2+ hodiny)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano (přímo před hřištěm zdarma)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ne
 • Výlety po okolí: Ano (do přírody)
 • Aktuální informace najdete na webu www.tocna.cz
Dětské hřiště na letišti Točná

Dětské hřiště na letišti Točná

Co se zde dá dělat

Veškeré atrakce jsou umístěny na jednom větším místě. Součástí je také odpočinková zóna s lavičkami, stoly a toaletou.
 • Házení: Na zelené louce si mohou děti házet s míčem, letadélkem nebo talířem.
 • Letadla: Děti velmi zajímala obrovská barevná letadla, která si mohly prohlédnout poměrně z blízka. Dovnitř do letadla není vstup povolen, ale i tak vždy před letadly někdo stál a pokukoval, jak vypadají a jak jsou velká. Nás nevyjímaje.
 • Hřiště pro nejmenší děti: Součástí areálu je hřiště pro nejmenší děti – pískoviště, dřevěný domeček, houpací pes a drobné prolézačky ve tvaru letadla, menší klouzačky. Rodiče si mohou sednou na lavičku. Děti si chvilku hrály na písku, ale nejvíce je zajímal domeček, do kterého se vejde najednou až šest dětí (vyzkoušeno). 🙂 Když si vyhrály s domečkem, vydaly se na klouzačky a na dřevěné prolézací letadlo.
 • Hřiště pro předškoláky: Předškoláci se mohou sklouznout na středně velké klouzačce, vylézt nahoru po provaze, trénovat na prolézačkách.
 • Opičí dráha: Možná, že se tyto hrací prvky jmenují jinak. Uprostřed prostoru se vyjímá změť dřevěných prvků, které slouží k procvičování rovnováhy a hrubé motoriky. Tyto prolézačky jsou vhodné pro starší děti, které už chodí do školy. Není vůbec snadné dostat se z místa A do místa B.
 • Jezdící puma (lanovka): Oblíbená kratochvíle snad všech dětí, které hřiště navštívily. Možná právě proto jsou zde jezdící pumy dvě. My jsme na téhle atrakci strávili spoustu času.
 • Houpačky a houpací kruh: Jestli děti milují houpačky, přijdou si zde na své. Menší děti se mohou houpací na kruhu, ty větší na klasické houpačce. Houpačky s opěrkou zde nenajdete.
Dětské hřiště na letišti Točná

Dětské hřiště na letišti Točná

Výlety do okolí

Když vás hřiště omrzí, můžete se vydat na výlet do Komořanského údolí. My jsme se takto „daleko“ nedostali, protože na hřišti strávíme přes dvě hodiny.

Zázemí, čistota a kvalita

Svačinu si mohou sníst děti na lavičce nebo v klidu u stolu s lavičkami v odpočinkové zóně. Nedaleko laviček v malém dřevěném domečku jsou dvě toalety. Vše je velmi pěkně a účelně zařízeno. Toalety jsou čisté, pěkné, až mě to příjemně překvapilo.
Dětské hřiště na letišti Točná

Dětské hřiště na letišti Točná

Závěrem

Dětské hřiště u letiště Točná nabízí pro menší i větší děti zajímavou a hezkou zábavu v podobě různorodých prolézaček. Děti si zde mohou házet míčem, letadlem i talířem, prohlédnou si dvě letadla a mají hezký zážitek. Ke hřišti vede několik cest. My jsme zkoušeli zatím jednu asfaltovou cestu, která se line po rovině, takže na ni mohly jet děti na odrážedle. Velmi hezké, povedené a čisté hřiště mohu na sto procent doporučit. Byli jsme nadšení. Děkujeme za něj.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Hřiště na letišti Točná

Velmi pěkné, hezky zařízené hřiště zabaví malé i starší děti. Součástí areálu jsou toalety, stolky s lavičkami. Vydat se můžete také na výlet do okolí.

KLADY
 • Krásné a čisté
 • Hezky zařízené
 • Toalety
 • Hodně atrakcí pro děti
 • Letadla
ZÁPORY
 • Nic

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart