Armádní muzeum Praha – informace + vstup zdarma

Armádní muzeum v Praze na Žižkově prošlo náročnou a precizní rekonstrukcí. Nové muzeum nabízí návštěvníkům krásné expozice a zcela zdarma. Do článku jsem připravila praktické a užitečné informace, které byste měli před návštěvou vědět.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Základní informace

Armádní muzeum nabízí ve čtyřech patrech krásnou expozici vojenských dějin českého území (na 7000 exponátů). Muzeum je umístěno v historických budovách Památníku osvobození.  Návštěva stojí za to. Nebudete litovat. Časová dotace se s dětmi pohybuje okolo 90 minut, dospělí zde vydrží i 4 hodiny (pokud si budou vše prohlížet podrobněji).

 • Adresa: Armádní muzeum Žižkov, U Památníku 2, 130 05 Praha 3 – Žižkov (zastávka U Památníku, autobus č. 133, 175, 207)
 • Otevírací doba: Út- Ne: 10-18 hod.
 • Parkování: Před muzeem není zde možnost zaparkovat. Parkovat můžete na hodinách, ale vhodnější je vyrazit MHD.
 • Občerstvení: Ve třetím patře je bufet (kavárna).
 • Ceník: Zdarma
Armádní muzeum Praha - informace + vstup zdarma
Armádní muzeum Praha – informace + vstup zdarma

Expozice

Prohlédnout si můžete zajímavosti vojenských dějin od počátků až do roku 1740, druhá část výstavy je zaměřená na období 1740-1914, další část na období první světové války 1914-1918. Mezi vynikající provedení patří zákopy první světové války – toto určitě nesmíte vynechat. Výstava Československo 1918-1938 dokumentuje existenci samostatné Československé republiky, šestá část je věnována druhé světové válce 1938-1948 a poslední část se zabývá obdobím od roku 1948.

Muzeum je kompletně opravené. U vstupu dostanete plánek. Expozice začíná ve druhém patře (ve třetím patře je bufet). Při prohlídce postupuje od shora dolů. Ve sklepení se nachází výstava z období druhé světové války. Na několika interaktivních tabulích si můžete zahrát jednoduché hry (pexeso, puzzle), které se tematicky dotýkají expozice. Některé tabule mají edukativní charakter. Všechny popisky jsou v českém a anglickém jazyce.

Rekonstrukce muzea a expozic se velice vydařila. Muzeum zaujme děti už od šesti let věku a ještě více si jej užijí děti, které umí číst. Dospělí budou nadšeni. Přečíst si můžete řadu zajímavých informací, k dispozici jsou videa a také naučné cedule či interaktivní tabule.

Armádní muzeum Praha - informace + vstup zdarma
Armádní muzeum Praha – informace + vstup zdarma

Vstup zdarma

Vstupné je zdarma, stejně jako do Leteckého muzea v Kbelích a do muzea v Lešanech.

Armádní muzeum s kočárkem

Pokud půjdete do muzea s dětmi, nesmíte do expozic s kočárkem. Kočárek je nutné nechat na informacích, u vstupu.

10 Hodnocení
Armádní muzeum Praha

Určitě sem běžte. Muzeum je krásné, expozice perfektní. Expozice jsou velmi moderně pojaté, nejsou interaktivní, ale doplňují je mnohdy různé interaktivní tabule. Vše je moderní, svěží a hezky provedené. Popisky jsou v českém a anglickém jazyce. Časová dotace cca 2 až 4 hodiny. Kočárek nesmí do expozice.

KLADY
 • Krásná a moderní expozice
 • Hezky pojaté
 • Hodně videí a výukových panelů
 • Interaktivní panely
 • Čisté a pěkné
 • Zajímavé pro děti, ale zejména pro dospělé a starší školáky
 • Vstup zdarma po celý rok
ZÁPORY
 • Nic

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart