Káča z barevného papíru a špejle

Ze čtvrtky jsme vyrobili snadnou káču, která se skutečně točí. Nevydrží se točit dlouho, ale funguje. Dětem to připadalo jako malý zázrak. V článku najdete snadný návod a také tipy na to, jak káču ozdobit.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky jsme vyrobili malou káču do dlaně. Čtvrtku jsme ozdobili fixami, proděravěly, vsunuli špejli a káča byla hotová.

Káča z barevného papíru a špejle
Káča z barevného papíru a špejle

Pro koho je tvoření určeno

Káču mohou vyrábět předškoláci, kteří budou potřebovat drobnou pomoc dospělého (nakreslit kruh na papír, proděravět papír a vsunout špejli). Školáci zvládnou káču sami.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Fixy
  • Nůžky
  • Tužku
  • Ostré nůžky na nehty
  • Kousek modelíny
  • Špejli nebo špičaté párátko
Cute zvířátka počítání

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsem nakreslila kruh, který jsme vystřihli. Kruh jsme ozdobili fixami. Děti mohou kruh pokreslit podle své fantazie, namalovat na něj šachovnici či spirálu. Doprostřed kruhu jsem udělala nůžkami na nehty malý otvor, kterým jsem prostrčila kousek špejle. Nakonec jsem z každé strany papíru vsunula kousek modelíny. Pevně jsem ho přitiskla tak, aby se papír ani nepohnul a káča byla hotová.

Káča z barevného papíru a špejle
Káča z barevného papíru a špejle

Závěr

Káču jsem zkoušela vyrobit také s párátkem, které jsem na spodní části ulomila tak, aby nebylo špičaté a aby se káča lépe točila. Fungovalo to i s párátkem, avšak se špejlí se točí lépe. Můžete vyrobit více velikostí. My jsme zvolili spíše menší rozměr.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart