8 tipů, jak originálně zabalit dárky pro děti k Vánocům

Letos jsem se rozhodla, že Ježíšek (tedy já) zabalí dárky nezapomenutelně. Své plány musela nakreslit, abych na balíček vytvořila zajímavý obrázek. Všechny návrhy jsem vymýšlela já a jsem moc zvědavá na to, co budou děti říkat. V článku najdete tipy na to, jak dárky ozdobit.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsem vytvořila

K Vánocům jsem balila spoustu knížek a také vybavení do kuchyňky (krájení ovoce, zeleniny, mixéry, několik sad jídla a nádobí). Malé a středně velké krabičky vybízely k polepení malými nastříhanými kousky barevného papíru, placaté balíčky s knížkami mi skýtaly velkorysou plochu k lepení. Krabičky jsem polepila barevným papírem a vytvořila jsem tučňáka v šále, oblečenou kočičku v sukýnce s korálky, medvědí holčičku, medvídka, pejska, králíčka, sovu a také jsem na krabici nalepila autobus a auto, protože auta jsou u nás na prvním, druhém a třetím místě.

Tipy, jak originálně zabalit dárky pro děti k Vánocům

Tipy, jak originálně zabalit dárky pro děti k Vánocům

Časová náročnost

Nejprve je potřeba zabalit dárky, poté nastříhat barevný papír a nakonec jej nalepit. Jeden dárek (zabalit a ozdobit) mi zabral přibližně 10 až 20 minut. Právě proto jsem se rozhodla, že zabalím maximálně 12 balíčků, ostatním věnuji menší péči a pořídím barevný balicí papír.

Co budete potřebovat

  • Obyčejný papír na zabalení dárků (měla jsem hnědý papír z IKEY)
  • Barevné papíry
  • Lepidlo v tyčince
  • Nůžky
  • Izolepu na zabalení dárku
  • Černou fixu
 

Jak na to

Dárky jsem zabalila do obyčejného hnědého papíru. Větší odstřižky jsem si schovala na uši a ruce (uvidíte na fotografiích). Když děti usnuly, vystříhala jsem z barevného papíru potřebné tvary a nalepila jsem je obyčejným lepidlem v tyčince na dárky. Detaily (oči, pusu, knoflíky) jsem dokreslila fixou a bylo hotovo. Dárky jsem schovala na tajné místo. Při vyrábění jsem nafotila, z čeho se postavička skládá, a poté, jak vypadá konečný výsledek.

1. Pejsek

Budete potřebovat: Uši, oči, kolo pod oko, čumák, ruce, kalhoty, šle, knoflík

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se pejsek skládal, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek. Nejdříve jsem plánovala udělat kolo pod okem bílé, ale při lepení jsem jej vyměnila za černé, protože mi to přišlo lepší.

2. Medvídek

Budete potřebovat: Uši, oči, kolo na čumák, ruce, kalhoty, knoflík

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se medvídek skládal, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek. Nakonec jsem nakreslila na prázdné kolo na obličeji medvídka nos a pusu.

3. Kočička a medvědí holčička

Budete potřebovat: Uši, oči, sukni, ruce, kolečka na korálky, vousy, nos, mašli

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se holčičky skládaly, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek. U tohoto dárku je důležité, aby všechno sedělo – korálky musí být přibližně v místě krku, sukně by neměla přečnívat dárek, aby se nepomačkala. Nakonec jsem dokreslila nos a pusu.

Sukně je vyrobena z ustřiženého trojúhelníku, který jsem zpřehýbala jako harmoniku. Vznikla skládaná sukně. Jako doplněk jsem použila malou mašličku na ucho.

Medvědí holčička a kočička

Medvědí holčička a kočička

4. Tučňák

Budete potřebovat: Oči, zobák, šálu, plášť (tělo)

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se tučňák skládal, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek. Nakonec jsem nastříhala konce šály na střapečky.

5. Autíčko

Budete potřebovat: Auto, okno, kola, vnitřek kol, srdíčko

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se autíčko skládalo, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek.

6. Autobus

Budete potřebovat: Autobus, okno, kola, vnitřek kol

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se autobus skládal, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

7. Králíček

Budete potřebovat: Kalhoty, nohy, ruce, oči, uši, vnitřek uší, nos, bílé kolo na na pusu, čepici, bambuli, šálu, vousy, knoflíčky

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se králíček skládal, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek. Nakonec jsem dokreslila pusu, nalepila vousy a knoflíčky na kalhoty.

8. Sova

Budete potřebovat: Peří, oči, zobák, páska na oddělení hlavy a těla, křídla, uši

Nejprve jsem si zkušebně položila na balíček prvky, ze kterých se sova skládala, abych měla přibližné rozvržení. Poté jsem postupně jednotlivé komponenty lepila na dárek. Nalepila jsem nejprve oči, uši, zobák, peří, poté žlutou pásku a nakonec křídla.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Závěrem

Balení dárků mi dalo letos pořádně zabrat. Takto jsem nezabalila úplně všechny dárky, protože bych je nestihla polepit. Pod stromečkem se bude vyjímat 12 kreativně ozdobených dárečků (tučňáky, sovy a zajíčky máme dvakrát) a jsem moc zvědavá, co na ně děti budou říkat. Nápady se můžete inspirovat a vytvořit si vlastní zvířátka, nebo můžete nalepit podobné kočičky, medvídky, tučňáky a pejsky. 🙂

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál do světa a sdílejte jej na sociálních sítích. 

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart