RECYKLUJEME

DIY papírové mobilní telefony pro děti: Zábava i procvičení číslic

„Haló. Tady mateřská škola.“ Slyším říkat Filku do mého telefonu, který mi v nestřeženém okamžiku sebral. Najednou jsem měla nápad na vyrábění zcela jasný. Nalepíme mobilní telefony. A že s vlastním, byť papírovým, telefonem se volá nejlépe, o tom se můžete přesvědčit v článku. Samozřejmě v něm nechybí ani tip na vytvoření mobilního telefonu s číselnými tlačítky, protože když už zábava, tak s počítáním. 🙂

Obsah

Pro koho aktivita určena

Vyrobit mobilní telefon zvládl ve čtyřech letech Martínek hravě. Filka ve třech letech otáčel tlačítka vzhůru nohama a při každém lepení se ptal: „Mami, jak to patří. Takhle nebo takhle? To je dvojka nebo devítka?“ Musela jsem mu ukazovat, jak tlačítka patří a kam je nalepit. Možná jsem měla dopsat číslice na tlačítka až když byla umístěná na mobilu, ale to by nepadlo tolik otázek na mou hlavu. 🙂

Papírové mobilní telefony jako zábava pro děti i procvičení číslic

Papírové mobilní telefony jako zábava pro děti i procvičení číslic

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu z krabice
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
  • Fixy nebo pastelky na dopsání číslic

Podzimní aktivity pro děti v PDF

PODZIMNÍ AKTIVITY V PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na kus krabice jsem obkreslila mobilní telefon. Z krabice jsme na jeden telefon potřebovali celkem tři obrysy (kusy kartonu). Můžete vyrobit tenký mobil, na který vám budou stačit dva kusy nebo jeden kus kartonu. Děti si přály telefon silnější. Z barevného papíru jsem vystřihla dva obrysy telefonu (dva stejné kusy barevného papíru), menší obdélník v šedé barvě jako displej, 10 barevných čtverečků (každý v jiné barvě) na číslice a dva bílé čtverečky na přijetí a odmítnutí hovoru.

Děti slepily tři kartonové části k sobě. Toto jim šlo velmi dobře. Poté nalepily barevný papír ze přední a ze zadní strany tak, aby byl papírový telefon celý barevný. Na horní část přilepili displej.

Tlačítka jsem Martínkovi srovnala vedle telefonu tak, jak by měla patřit, a on je sám přesně takhle na mobil nalepil.

Na Filku tento způsob nefungoval. Tlačítka obracel vzhůru nohama a lepil je obráceně. U každého čtverečku se ptal, jak patří, kam patří a proč patří právě tam, kam jsem mu ukázala. Když byl telefon hotový, nakreslili jsme na zadní stranu větší tečku jako fotoaparát.

Závěrem

Telefon slouží také k procvičení čísel. Právě proto jsem na něj napsala čísla od 1 do 10 (nikoli 0 až 9). S dětmi jsme hráli hry a telefonovali jsme tatínkovi, babičce a do školky tak, že jsem říkala čísla, oni je hledaly na papírovém telefonu a když číslo našly, zmáčkly tlačítko. Tento způsob se ukázal jako perfektní k procvičení problematických čísel 4/7, 10/1/9 nebo 2/5. Toto se Martínkovi pletlo.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart