RECYKLUJEME

DIY papírový počítač pro děti jako pomůcka pro učení písmen a číslic

Martínek si tuze přál vyrobit počítač. Jak se postupně ukázalo, takový papírový počítač, to je něco. Je lehký, přenosný, nepřehrává pohádky ani hry, ale za to podporuje dětskou představivost a také zájem o učení číslic a písmen. V článku najdete inspiraci na to, jak vytvořit počítač z papírové krabice.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejné papírové krabice od LEGO DUPLO jsme vyrobili počítač. K vyrábění jsme potřebovali barevné papíry, krabici, lepidlo a nůžky. Počítač lze otevírat, zavírat a procvičovat písmenka i čísla. Výroba počítače není pro malé děti snadná a budou potřebovat pomoc dospělého.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti okolo čtyř až pěti let. Na mladší děti je tvoření poměrně těžké a dlouhé. Martínek vyrobil ve čtyřech letech počítač pro sebe a ještě nakonec pomohl Filkovi s jeho počítačem.

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Lepidlo v tyčince
  • Barevný papír
  • Kus kartonu, který lze ohnout a zavírat
  • Fixy nebo pastelky

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z kartonu jsem připravila podklad na počítač o velikosti přibližně formátu A3. Tento podklad jsem přeložila na polovinu. Martínek dostal barevné papíry, které nalepil do středu podkladu – černá obrazovka a světle hnědá klávesnice.

Dále jsem nastříhala žlutá tlačítka na písmena a oranžová na čísla. Na oranžová tlačítka jsem napsala číslice a Martínek je nalepil na prostor klávesnice. Na žluté klávesy jsem nic nepsala. Martínek nalepil prázdná tlačítka na klávesnici. Později jsem na ně dopsala písmena. Tato cesta byla jednodušší, než se čtyřletým dítětem rovnat abecedu. Starší děti mohou počítač vyrobit jako procvičení abecedy a písmenek. My jsme udělali pravý opak a vytvořili jsme pomůcku, podle které bude Martínek poznávat písmenka. Když byla klávesnice hotová, nalepil na obrazovku počítače své jméno. Nakonec na papír nakreslil obrázek a nalepil jej na víko počítače.

Závěrem

Perfektní zábava pro předškoláky. Martínek byl ve čtyř letech nadšený, na Filku bylo lepení ve třech letech těžké (a to pozná už hodně písmenek sám, ale tohle bylo zkrátka moc složité). Na počítači mohou děti zábavnou formou hledat písmenka a trénovat třeba své jméno, které je uvedeno na obrazovce. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart