9 tipů na DIY tvoření pro dvouleté děti

Jestli hledáte tipy na snadné DIY tvoření s malými dvouletými dětmi, možná, že vám přijde vhod tento článek. Připravila jsem devět výrobků, které jsme s dětmi vytvářeli po celý rok. U každého článku je odkaz na celý postup (a v něm také fotonávod). Hezkou zábavu.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Sněhové vločky z papíru

Z bílého papíru jsme vytvořili snadné sněhové vločky. Vyráběli jsme různé tvary i velikosti vloček – dle fantazie dětí. Nakonec děti na vločky nalepili pusu a oči. Lepení je určeno pro nejmenší děti od dvou a půl až od tří let. Tříletého Filku vyrábění vloček moc bavilo. Snadné a zábavné lepení budou nejmenší děti milovat. Příprava je rychlá a nepotřebujete nic speciálního. Bude stačit bílý papír, lepidlo a nůžky. Oči a pusu můžete domalovat pastelkami.

CELÝ ČLÁNEK

Zdobení papírové zimní čepice: Zábava pro nejmenší

Z obyčejné čtvrtky jsem vystřihla čepici, z vaty jsem udělala malé měkké kuličky a pustili jsme se do zdobení. Děti podle své fantazie razítkovaly a nakonec nalepily na čepici měkoučkou bambuli. Tvoření se hodí i pro dvouleté děti, které práci s razítky hravě zvládnou. Zdobení bavilo i čtyřletého Martínka a zaujme i předškoláky. Dvouleté děti mohou zkrášlit čepici razítky, které se nemusí namáčet do barvy. Bude to pro ně jednodušší. My jsme využili k razítkování korkové zátky, které děti namáčely do barvy. 

CELÝ ČLÁNEK

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

Lepení zvládnou s pomocí dospělého i děti okolo dvou a půl let věku. Tvoření se hodí i pro předškoláky, kteří mohou ježka vyrobit zcela sami. Procvičí si nejen práci s lepidlem a jemnou motoriku, ale především také stříhání. Vytvořili jsme čtyři ježky ze čtyř ruliček od toaletního papíru – maminku, tatínka a dvě děti. Ježci byli stejně velcí a podle velikosti očí děti odlišovaly, kdo je maminka, tatínek a kdo jsou děti. 🙂 Ježky můžete použít také jako krabičku nebo kornoutek na malý dáreček či drobnosti, nebo je využít ryze jako podzimní zvířátka a dekorace.

CELÝ ČLÁNEK

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Děti vytvořily z barevného papíru zmrzlinu, kterou nalepily na kus kartonu. Zmrzlinu jsem z kartonu vystřihla a společně jsme ji připevnili na stěnu do dětského pokojíčku. Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka zvládl nalepit zmrzlinu sám. Ukázala jsem mu, jak kolečka patří a také věděl, že je nemá lepit na sebe, ale nad sebe. Lepení bude bavit i dvouleté děti. Filkovi a Martínkovi se moc líbilo vytvářet zmrzlinu. Lepit můžete přímo na karton. My jsme nejprve nalepili barevné papíry do tvaru zmrzliny a poté jsme výsledek přilepily na podklad. Bylo to z toho důvodu, že Filka by nalepil kopečky všude, jen ne na kornoutek.

CELÝ ČLÁNEK

Svítí sluníčko: Zábavné lepení pro nejmenší

Lepení se hodí pro děti od dvou let. Filku velmi bavilo vytvářet sluníčko a lepit okolo něj mráčky. Martínek měl z výtvoru také radost. Na bílý papír jsme nalepili žluté sluníčko, okolo něj mráčky a výkres byl hotový.

CELÝ ČLÁNEK

Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

DIY Šaškovská čepice z barevného papíru

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Společně jsme vytvořili kornout z papíru, dále jsem jim připravila kolečka a srdíčka k nalepení. Samy kornout zvládly ozdobit a z lepení měly velkou radost.

CELÝ ČLÁNEK

Domácí prstové barvy: 5 tipů na jarní tvoření + recept

Barvy se hodí i pro děti, kterým ještě nebyly dva roky. Filka s nimi maloval rukama ve 20 měsících  moc rád. Neuměl cíleně vytvořit kytičku a patlal si barvy podle svého uvážení, ale to vůbec nevadilo. 🙂 Martínek s prstovými barvami pracuje rád a dobře spolupracuje. Moc se těší na výsledky tvoření. S Martínkem jsme vyráběli tulipány, jarní kytice, orchideje, chrpy a také motýly. Možná, že vám obrázky budou připomínat úplně jiné květy. 🙂 Podstata tkví v tom, že jsme se různými technikami, které zvládnou děti od 2,5 let, snažili vytvořit různé kytičky.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní dekorace na okna pro děti

Lepení dekorací se hodí pro všechny děti, které milují kreativní činnost a rádi lepí. Výrobu dekorací zvládnou děti od 2,5 let. Možná, že budou potřebovat pomoc rodiče. Vytvořili jsme berušky, šneky a tulipány. Berušek jsme celkem vyráběli šest, dva šneky a šest tulipánů. Martínek lepil na berušky tečky, šnekovi ozdobil ulitu a na bílé tulipány nalepil kousky barevných papírů dle libosti. Tvoření ho bavilo.

CELÝ ČLÁNEK

Slané těsto 3x jinak pro děti od 1,5 roku, 2 a 3 let

Práce se slaným těstem byla pro děti super těžká. Tvořili jsme barevnou duhu, mističku z otisku ruky a zkoušeli jsme otisk ruky do bílého těsta. Všechny činnosti nám daly pořádně zabrat a děti si z nich hodně odnesly. Vyráběli jsme pět dní. Každý den chvilku. Martínek si vyzkoušel spoustu činností a den ode dne mu šlo tvoření lépe. Těsto jsem připravovala několikrát a vždy den předem, aby děti nemusely dlouho čekat.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Závěr

Do článku jsem shrnula snadné DIY aktivity, které zaujmou malé děti. Celý článek s postupem i s fotografiemi získáte klinutím na zelené tlačítko „celý článek“.  Tipy na knihy pro dvouleté děti najdete v rubrice Naše knihovnička. PDF, ze kterých vytvoříte aktivní knihy, omalovánky nebo pracovní listy najdete v mém e-shopu.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart