9 tipů na DIY tvoření pro dvouleté děti

Jestli hledáte tipy na snadné DIY tvoření s malými dvouletými dětmi, možná, že vám přijde vhod tento článek. Připravila jsem devět výrobků, které jsme s dětmi vytvářeli po celý rok. U každého článku je odkaz na celý postup (a v něm také fotonávod). Hezkou zábavu.

Obsah

Sněhové vločky z papíru

Z bílého papíru jsme vytvořili snadné sněhové vločky. Vyráběli jsme různé tvary i velikosti vloček – dle fantazie dětí. Nakonec děti na vločky nalepili pusu a oči. Lepení je určeno pro nejmenší děti od dvou a půl až od tří let. Tříletého Filku vyrábění vloček moc bavilo. Snadné a zábavné lepení budou nejmenší děti milovat. Příprava je rychlá a nepotřebujete nic speciálního. Bude stačit bílý papír, lepidlo a nůžky. Oči a pusu můžete domalovat pastelkami.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Zdobení papírové zimní čepice: Zábava pro nejmenší

Z obyčejné čtvrtky jsem vystřihla čepici, z vaty jsem udělala malé měkké kuličky a pustili jsme se do zdobení. Děti podle své fantazie razítkovaly a nakonec nalepily na čepici měkoučkou bambuli. Tvoření se hodí i pro dvouleté děti, které práci s razítky hravě zvládnou. Zdobení bavilo i čtyřletého Martínka a zaujme i předškoláky. Dvouleté děti mohou zkrášlit čepici razítky, které se nemusí namáčet do barvy. Bude to pro ně jednodušší. My jsme využili k razítkování korkové zátky, které děti namáčely do barvy. 

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

Lepení zvládnou s pomocí dospělého i děti okolo dvou a půl let věku. Tvoření se hodí i pro předškoláky, kteří mohou ježka vyrobit zcela sami. Procvičí si nejen práci s lepidlem a jemnou motoriku, ale především také stříhání. Vytvořili jsme čtyři ježky ze čtyř ruliček od toaletního papíru – maminku, tatínka a dvě děti. Ježci byli stejně velcí a podle velikosti očí děti odlišovaly, kdo je maminka, tatínek a kdo jsou děti. 🙂 Ježky můžete použít také jako krabičku nebo kornoutek na malý dáreček či drobnosti, nebo je využít ryze jako podzimní zvířátka a dekorace.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Děti vytvořily z barevného papíru zmrzlinu, kterou nalepily na kus kartonu. Zmrzlinu jsem z kartonu vystřihla a společně jsme ji připevnili na stěnu do dětského pokojíčku. Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka zvládl nalepit zmrzlinu sám. Ukázala jsem mu, jak kolečka patří a také věděl, že je nemá lepit na sebe, ale nad sebe. Lepení bude bavit i dvouleté děti. Filkovi a Martínkovi se moc líbilo vytvářet zmrzlinu. Lepit můžete přímo na karton. My jsme nejprve nalepili barevné papíry do tvaru zmrzliny a poté jsme výsledek přilepily na podklad. Bylo to z toho důvodu, že Filka by nalepil kopečky všude, jen ne na kornoutek.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Svítí sluníčko: Zábavné lepení pro nejmenší

Lepení se hodí pro děti od dvou let. Filku velmi bavilo vytvářet sluníčko a lepit okolo něj mráčky. Martínek měl z výtvoru také radost. Na bílý papír jsme nalepili žluté sluníčko, okolo něj mráčky a výkres byl hotový.

CELÝ ČLÁNEK

Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

DIY Šaškovská čepice z barevného papíru

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Společně jsme vytvořili kornout z papíru, dále jsem jim připravila kolečka a srdíčka k nalepení. Samy kornout zvládly ozdobit a z lepení měly velkou radost.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Domácí prstové barvy: 5 tipů na jarní tvoření + recept

Barvy se hodí i pro děti, kterým ještě nebyly dva roky. Filka s nimi maloval rukama ve 20 měsících  moc rád. Neuměl cíleně vytvořit kytičku a patlal si barvy podle svého uvážení, ale to vůbec nevadilo. 🙂 Martínek s prstovými barvami pracuje rád a dobře spolupracuje. Moc se těší na výsledky tvoření. S Martínkem jsme vyráběli tulipány, jarní kytice, orchideje, chrpy a také motýly. Možná, že vám obrázky budou připomínat úplně jiné květy. 🙂 Podstata tkví v tom, že jsme se různými technikami, které zvládnou děti od 2,5 let, snažili vytvořit různé kytičky.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Jarní dekorace na okna pro děti

Lepení dekorací se hodí pro všechny děti, které milují kreativní činnost a rádi lepí. Výrobu dekorací zvládnou děti od 2,5 let. Možná, že budou potřebovat pomoc rodiče. Vytvořili jsme berušky, šneky a tulipány. Berušek jsme celkem vyráběli šest, dva šneky a šest tulipánů. Martínek lepil na berušky tečky, šnekovi ozdobil ulitu a na bílé tulipány nalepil kousky barevných papírů dle libosti. Tvoření ho bavilo.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Slané těsto 3x jinak pro děti od 1,5 roku, 2 a 3 let

Práce se slaným těstem byla pro děti super těžká. Tvořili jsme barevnou duhu, mističku z otisku ruky a zkoušeli jsme otisk ruky do bílého těsta. Všechny činnosti nám daly pořádně zabrat a děti si z nich hodně odnesly. Vyráběli jsme pět dní. Každý den chvilku. Martínek si vyzkoušel spoustu činností a den ode dne mu šlo tvoření lépe. Těsto jsem připravovala několikrát a vždy den předem, aby děti nemusely dlouho čekat.

CELÝ ČLÁNEK

nahoru ↑

Závěr

Do článku jsem shrnula snadné DIY aktivity, které zaujmou malé děti. Celý článek s postupem i s fotografiemi získáte klinutím na zelené tlačítko „celý článek“.  Tipy na knihy pro dvouleté děti najdete v rubrice Naše knihovnička. PDF, ze kterých vytvoříte aktivní knihy, omalovánky nebo pracovní listy najdete v mém e-shopu.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart