Recenze Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Velmi chválený Sonett nesměl v mé sbírce ekologických pracích prášků a gelů za žádnou cenu chybět. Koupila jsem univerzální tekutý prací gel na bílé a barevné prádlo sensitive BIO. V recenzi najdete podrobné hodnocení.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Bez parfemace (smrdí)
 • Vzhled: Středně hustá tekutina
 • Barva: Průhledná
 • Výsledek praní: Dobrý
 • Dávkování: 50 až 100 ml gelu
 • Teplota praní: od 30°C do 95°C
 • Vhodný pro: Hodí se na všechny barevné i bílé textilie z bavlny, lnu, konopí a textilní směsi, NE pro vlnu, hedvábí a mikrovlákna.
 • Certifikáty: Vegan Society, NCP, CSE
 • Ekologie: Při výrobě byla použita speciální, energeticky úsporná metoda zmýdelňování, ke které není potřeba energie. Všechny složky jsou 100% biodegradabilní, nejsou použity umělé vůně, barviva a konzervanty.
 • Balení: V plastové láhvi (2 litry / 27 PD), v plastovém kanystru (10 litrů / 133 PD)
 • Cena: 330 Kč až 1330 Kč
 • Dostupnost: Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Prací gel se prodává v různě velkých baleních. Koupila jsem menší, dvoulitrové, ale pořídit můžete třeba i deseti litrové. Prací gel je vyroben v Německu, je stoprocentně přírodní a lze je používat na teploty praní od 30 do 95 °C. Gel se hodí na všechny barevné i bílé textilie z bavlny, lnu, konopí a textilní směsi, NE pro vlnu, hedvábí a mikrovlákna.

Ekologický prací gel je bez vůně a bez esenciálních olejů, je vhodný pro extra citlivou pokožku. Pokud hledáte vhodný prací gel pro novorozence nebo malá miminka, pro osoby s citlivou pokožkou, můžete tento přírodní gel vyzkoušet. Aktivní složkou je čisté rostlinné mýdlo ze slunečnicového a řepkového oleje v BIO kvalitě, cukrový tenzid a alkoholový sulfát kokosového oleje. Nemusí se používat aviváž. Ještě než začnete prát, je důležité vědět, že tento gel je možné používat zejména v měkké vodě. Při tvrdé vodě (nad 14 °dH) musíte přidat změkčovač vody. 

Zkoušela jsem prát běžně znečištěné prádlo i pleny špinavé od dětských příkrmů. Běžně špinavé prádlo vypral gel dobře. Pleny vypral jako běžný prací prostředek, a příkrmy si stoprocentně neporadil a zanechal na nich vybledlé skvrny. Nutno říci, že příkrmy nevypere ani neekologický prací prostředek. Podobně si s příkrmy poradil prací gel Yellow&Blue. Oblečení extrémně vymáchané v bahně vypere prací gel na výbornou. Vyprané prádlo mírně přebere vůní pracího gelu a po usušení tato vůně vyprchá.

Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Dávkování

Na jednu pračku prádla se dává 50 až 100 ml gelu v závislosti na znečištění prádla a na tvrdosti vody. Na měkkou vodu a mírně znečištěné prádlo je potřeba 50 ml gelu, na velmi špinavé prádlo potom 75 ml, u tvrdé vody je nutné zvýšit dávku na 100 ml gelu. Pracího gelu se dává v porovnání s ostatními produkty poměrně dost. U značky Mulieres nebo Yellow&Blue je potřeba poloviční, respektive třetinové množství, u značky Frosch je dávkování podobné. Dvoulitrový prací gel by měl vystačit až na 27 praček, respektive na 20 praček velmi špinavého prádla.

Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Certifikáty a ekologie

Při výrobě byla použita speciální, energeticky úsporná metoda zmýdelňování, ke které není potřeba energie. Všechny složky jsou 100% biodegradabilní, nejsou použity umělé vůně, barviva a konzervanty. Produkt neobsahuje enzymy ani povrchově aktivní látky na ropné bázi, bělidla, geneticky modifikované látky (GMO), nanotechnologii, fosfáty ani optické zjasňovače. Prací gel Sonett má přední certifikáty Vegan Society, NCP, CSE.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Složení

Mýdlo z řepkového (BIO) nebo slunečnicového (BIO) oleje (5 – 15 %), cukrový tenzid (5 – 15 %), alkoholový sulfát kokosového oleje (5 – 15 %), rostlinný alkohol (etanol) (1 – 5 %), sířený ricinový olej (< 1 %), citrát (< 1 %), pravotočivě vířená voda (do 100 %)

Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Vlastnosti

Prací gel je poměrně hustý, lehce nažloutlý, bez vůně, trošku zapáchá, ale ne příliš. Mírný zápach není nic hrozného. Připomíná mi ekologické vlhčené ubrousky pro miminka.

Dostupnost a cena

Prací gel jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Vyprané prádlo příliš nevoní, ale ani nezapáchá. Prací gel odvede svou práci dobře, nikoli perfektně (u velmi znečištěného prádla od příkrmů). Skvěle si poradí s bahnem, umí vyprat skvrny od omáčky, jogurtu i kakaa. S mrkví si neporadí stoprocentně, přesto je výsledek velmi uspokojivý a dobrý. Gel se hodí na osoby s citlivou pokožkou, je vhodný také na praní dětského prádla i pro novorozence. Cenově vychází poměrně draze a vyplatí se kupovat ve větším, desetilitrovém balení, nebo v akci. Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení i různé vůně.

Sonett Sensitive BIO
9.1 Hodnocení
Sonett: Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo Sensitive BIO

Prací gel příliš nevoní, mírně zapáchá, ale na výsledek nemá ne příliš libá vůně žádný vliv. Gel pere dobře a je vhodný pro praní kojeneckého prádla (i pro novorozence). Skvrny od příkrmů nevypere na výbornou, ale poradí si s nimi poměrně dobře. Běžně znečištěné prádlo vypere skvěle, umí dokonale vyprat i skvrny od bahna.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
7.5
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
8
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
 • Gel má perfektní složení.
 • Dobře pere.
 • Vhodný také pro miminka a novorozence.
ZÁPORY
 • Velmi drahý
 • Skvrny od příkrmů nevypere dobře.

PRACÍ GEL SONETT na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart