Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Na značku Yellow&Blue jsem slyšela chválu a na prací gel jsem byla zvědavá. Vybrala jsem si variantu s pomerančem, ale ještě se prodává s levandulí a také bez vůně. Do článku jsem sepsala, jak gel pere, jak voní a jestli je skutečně tak dobrý, jak se o něm proslýchá.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Voní po pomerančích (gel smrdí, vyprané prádlo krásně voní)
 • Vzhled: Středně hustý
 • Barva: Oranžová
 • Výsledek praní: Velmi dobrý (nad očekávání)
 • Dávkování: 40 až 60 ml gelu
 • Teplota praní: od 40°C
 • Vhodný pro: Všechny druhy prádla vyjma vlny a hedvábí
 • Certifikáty: EcoGarantie
 • Ekologie: Výrobek je netoxický a v přírodě rozložitelný.
 • Balení: V plastové láhvi (1 litr / 33 PD), v papírové krabici s plastovým sáčkem (2 litry / 66 PD), balení 5 litrů (166 PD)
 • Cena: 159 Kč / 315 Kč / 699 Kč
 • Dostupnost: Prací gel bývá v akci na Econea.cz, kde mají různě velká balení.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

BIO ekologický prací gel pere stejně jako konkurenční prací gely, které nemají příznivé složení a obsahují bronopol, benzisothiazolinone, methylisothiazolinone. Yellow&Blue vykoná práci stejně dobře, jen s lepším složením a za podobnou cenu. Běžně znečištěné prádlo vypere perfektně, tričko se skvrnami od omáčky nebo plenu od mrkve (dětské příkrmy) vypere skoro dokonale, byť trošku barevného odstínu na podkladu zanechá. Pere srovnatelně jako Persil nebo Ariel – také nevyperou skvrny od příkrmů dokonale. Základem gelu je výtažek z mýdlových ořechů v bio kvalitě, který je získaný metodou extrakce za studena. Gel obsahuje přírodní éterický olej s pomerančem. Prádlo je potřeba prát alespoň na 40 °C.

Prací gel je určen na barevné prádlo a jestli nejste příznivci pomerančové silice, můžete vyzkoušet levandulovou, nebo gel zcela bez vůně. Od Yellow&Blue můžete ještě pořídit prací gel na funkční prádlo nebo prací prášek z mýdlových ořechů (Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny), který slouží k praní bílého prádla a plen.

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Prádlo po vyprání dávám do sušičky a výsledkem je měkké, hebké a hezky vyprané oblečení. Mokré prádlo velmi příjemně voní po pomerančích. Po usušení prádla tato vůně zmizí.

Dávkování

Na jednu pračku se dává jedno víčko – dávkování je snadné. Jedno víčko je přibližně 40 mililitrů. Při velmi tvrdé vodě se dává 60 mililitrů. V porovnání s Feel Eco nebo Frosch je množství gelu na jednu dávku poloviční. Jinými slovy, za litr gelu zaplatíte podobně jako u značky Feel Eco a méně než u pracího gelu Frosch, a zároveň vyperete více praček prádla. Jedna prací dávka ekologického gelu vyjde pod 5 Kč.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Certifikáty a ekologie

Produkt je držitelem certifikátu EcoGarantie. Suroviny volí česko-slovenská firma Tierra Verde tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro planetu. Výrobek je netoxický a v přírodě rozložitelný. Látky, které jsou v gelu obsažené, se při kontaktu s vodou začnou rozkládat na přirozeně se vyskytující látky, které nezatěžují životní prostředí. Firma Tierra Verde používá při výrobě revitalizovanou vodu, produkty netestuje na zvířatech. O tom, zda je láhev vyrobená z recyklovaného plastu, jsem se nic nedozvěděla.

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Složení

5 – 15 % uhličitan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný líh, xanthanová guma, přírodní pomerančová silice (obsahuje parfém limonene, pomeranč sladký extrakt – může vyvolat alergickou reakci – VŠE V POŘÁDKU, U NÁS NA PĚTI ČLENECH DOMÁCNOSTI ŽÁDNOU ALERGICKOU REAKCI NEVYVOLAL)

Vlastnosti

Prací gel je středně hustý, oranžový a když jsem si k němu přičichla, velmi smrděl. V duchu jsem si říkala, že jsem měla vzít levandulový, ale když se prádlo vypere, překrásně voní po pomerančích. Neskutečné. Vůně je jemná, osvěžující, krásná.

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Dostupnost a cena

Prací gel jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Vyprané prádlo voní svěže, příjemně, akorát. Vůně bohužel vyprchá. Gel pere velmi dobře. Skvrny od omáčky a mrkve vypral téměř dokonale (řekněme z 80 %). Skvělý výsledek. Pere srovnatelně dobře jako třeba Persil nebo Ariel a jestli hledáte ekologickou alternativu, která nabízí lepší složení, stejný výkon a podobnou cenu, můžete vyzkoušet tento prací gel z mýdlových ořechů. A ještě bych ráda zmínila, že gel není drahý. To mě překvapilo. Při pořízení litrového balení vyjde jedna dávka na 4,8 Kč (1 litr = 33 pracích dávek). Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení i různé vůně.

Prací gel Yellow&Blue
9.3 Hodnocení
Yellow&Blue: Prací gel s pomerančem

Prací gel má lehce oranžovou barvu a když jsem si k němu přičichla, smrděl. Avšak prádlo po vyprání překrásně vonělo pomerančem. Neuvěřitelné. Gel pere velmi dobře. Překvapilo ě, že funguje až takhle dobře. Navíc není drahý.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
8.5
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
9
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
9
KLADY
 • Vyprané prádlo hezky voní, když je mokré.
 • Gel je ekologický.
 • Dobře pere.
 • Je levný.
ZÁPORY
 • Nevypere dokonale skvrny od příkrmů (ale vypere je nad očekávání dobře).
 • Prádlo po usušení již nevoní po pomerančích, což je velká škoda, ale nikoli velká nevýhoda.

PRACÍ GEL YELLOW&BLUE na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart