Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Drobná papírová krabička hlásí, že vypere 56 praček prádla. No, uvidíme, jestli to dokážeš, pomyslela jsem si. Na jeden prací cyklus stačí neuvěřitelná jedna polévková lžíce pracího prášku. Do článku jsem sepsala, jak prací prášek Yellow&Blue pere. Nešetřila jsem jej.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Bez parfemace (nesmrdí, je cítit jako jedlá soda)
 • Vzhled: Bílá zrnka a velká zrna smetanové barvy
 • Barva: Bílá
 • Výsledek praní: Velmi dobrý (nad očekávání)
 • Dávkování: 1 polévková lžíce na prací cyklus 15 gramů prášku (znečištěné prádlo 2 polévkové lžíce 30 gramů prášku)
 • Teplota praní: od 40 °C
 • Vhodný pro: bílé prádlo a pleny, světlé povlečení
 • Certifikáty: Ecogarantie
 • Ekologie: Společnost Tierra Verde se snaží o minimalizaci odpadu a také dbá na recyklaci obalů.
 • Balení: V papírovém sáčku (850 g / 56 PD), v dóze (850 g / 56 PD) nebo v papírovém pytli (5 kg / 333 PD)
 • Cena: 180 Kč / 225 Kč / 790 Kč
 • Dostupnost: Prací prášek bývá v akci na Econea.cz, kde mají různě velká balení.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Tento pozoruhodný prací prášek je zcela prostý parfemace, má bělicí účinek. Prášek obsahuje rozemleté mýdlové ořechy, olivové mýdlo a jedlou sodu. Je vhodný pro praní ložního prádla, dětského oblečení a látkových plen z přírodních vláken i směsných tkanin.

Zkoušela jsem prát velmi špinavé prádlo s jednou lžící pracího prášku. Prala jsem na 40 °C, jednu hodinu. Prádlo bylo vyprané poměrně dobře, ale skvrny na bílém podkladu od jídla zůstaly. Zkusila jsem tedy při dalším praní, kdy jsem prala velmi špinavé prádlo – mrkev, brokolice, čokoláda, modrá fixa, dát k pracímu cyklu dvě lžíce, zapnout pračku na 60 °C a na 2,5 hodiny. Skutečně prádlo se vypralo o poznání lépe a téměř dokonale. Nepatrné jemné skvrnky na bílém podkladu zůstaly, ale výsledek byl nad mé očekávání.

Dávkování

Na jednu pračku prádla stačí jedna polévková lžíce prášku. Pokud je prádlo hodně špinavé, dejte k jednomu pracímu cyklu dvě polévkové lžíce prášku.

Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Certifikáty a ekologie

Prací prášek má certifikát Ecogarantie. Je vhodný na praní plen a bílého prádla pro miminka. Prášek je prostý ropných derivátů, fosfátů, chlór, syntetické parfemace, barviv nebo enzymů, odpěňovačů, optických zjasňujících látek ani plnidel. Prací prášek se prodává v dóze nebo v papírovém sáčku. Dóza se nerecykluje a slouží k tomu, aby se do ní opět umístil prací prášek. Papírový sáček je recyklovatelný.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Složení

< 30 % uhličitan sodný, 5-15 % perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, 5-15 % hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona), citronan sodný; < 5 % prášek z mýdlových ořechů v biokvalitě, prášek z olivového mýdla (mýdlo z olivového oleje, chlorid sodný)

Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Vlastnosti

Prací prášek má bílou barvu, která se mísí s nažloutlými většími kousky (možná mýdlové ořechy). Když si k němu přičichnete, trošku smrdí jako jedlá soda. Není to žádný výrazný zápach, ale ani se nejedná o vůni. Zkoušela jsem nový, inovovaný prášek, který obsahuje kousky mýdlových ořechů a jedlou sodu. Součástí nejsou zeolity.

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny a Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo? Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny obsahuje navíc perkarbonát sodný (puer), který zvládne prádlo vybělit a lépe si poradí se skvrnami.

Dostupnost a cena

Prací prášek jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Prádlo je potřeba prát minimálně na 40 °C, raději na 60 °C. Prášek pere dobře, je ale potřeba dát do pračky 2 lžíce prášku. Pokud budete prát kojenecké oblečení, které není moc špinavé, bude stačit jedna lžíce. U velmi špinavého prádla budou potřeba 2 lžíce a nejlepší je nechat prádlo před praním odmočit, případně jej ošetřit žlučovým mýdlem. Celkově jsem překvapená, že malé množství prášku tak dobře pere. Prací prášek nevoní a vyprané prádlo také nevoní. Prášek je vhodný na bílé prádlo, pleny, kojenecké oblečení i světlé povlečení.  Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení.

Yellow&Blue prací prášek
9.3 Hodnocení
Yellow&Blue: Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny

Prací prášek je bez vůně a parfemace, trošku připomíná vůni jedlé sody. Pere nad moje očekávání dobře, avšak na prací cyklus jsou potřeba raději lžíce dvě, místo jedné. Je vhodný pro praní plen a bílého oblečení. Dobrý poměr ceny a kvality.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
8.5
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
8
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
 • Pere dobře.
 • Levný
 • Je potřeba malé množství.
 • Není parfemovaný.
ZÁPORY
 • Pokud chcete vyprat hodně špinavé prádlo, jsou potřeba dvě lžíce.

PRACÍ PRÁŠEK YELLOW&BLUE na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart