Letos jsme zkusili úplně poprvé vyškrabovat. DětI byly z činnosti překvapené a zajímalo je, co se pod černou barvou ukrývá. Vyrobili jsme velikonoční přání i netradiční velikonoční ozdoby k zavěšení.

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme vyškrabovací přání. Děti na černý podklad, na který jsem nakreslila vajíčko, vyškrabávaly podle své fantazie ozdobičky a zdobily kraslici. K vyškrabování jsem zvolila grilovací špejli, která je ostrá, ale ne tolik, aby se o ni děti poranily. Voskovky jsme pokryly černou temperou, která byla nepatrně naředěna jarem. Použít můžete také tuš (tu jsme neměli).

DIY vyškrabovací velikonoční přání

DIY vyškrabovací velikonoční přání

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od tří let. Takto malé děti mohou vyzkoušet barvení voskovkou i temperou, ale možná, že jim tvoření ještě úplně nepůjde a budou potřebovat pomoc dospělého. Celé přání zvládnou samy vyrobit děti od šesti let (a starší). Filka ve třech a půl letech zvládl vyškrábat sám různá kolečka nebo tvary, Martínek v necelých pěti letech vyškraboval bez problémů.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku nebo bílý papír
  • Voskovky
  • Černou tuš nebo černou temperu a kapku jaru
  • Štětec
  • Ostrou špejli
 

 

Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na papír jsem nakreslila čtverce. Filka čtverce postupně vybarvil (přetahoval, ale to nevadilo). Poté jsem smíchala černou temperu s kapkou jaru a Filka si zkusil natřít vybarvený papír. Takto jsem vytvořila další barevné předlohy sama.

Když barva zaschla, obkreslila jsem na černý podklad vejce, kraslici. Děti kraslici ozdobily podle své fantazie. Na předlohu jsem jim nakreslila tip na zdobení – jak ozdobit vejce kolečkem, spirálou, vlnovkami.

Vytvořit celé přání bylo pro děti poměrně těžké a dlouhé. Ale vyškrabovat, to je moc bavilo.

Závěr

Vyzkoušeli jsme pro děti zcela novou techniku, která je zaujala. Je sice náročnější připravit podklad na vyškrabování, ale moment překvapení stál za to. Vyrábění bych doporučila a zejména pro děti, které už chodí do školy.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart