Jak vybrat opalovací krém? Recenze opalovacího krému a mléka Weleda

Opalovací krém jsem vybírala dlouho. Nakonec mi s nákupem pomohl článek, který shrnul pokus amerických vědců ohledně chemických látek obsažených v opalovacích krémech. K čemu vědci došli a jaké opalovací krémy jsou pro děti vhodné? Podívejte se dále do článku.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Testy chemických látek

Vědci z University of California zkoumali, zda se chemické látky přítomné v opalovacích krémech dostanou do krve osoby, která bude krémy pravidelně používat. Učinili proto pokus, během kterého na 24 dobrovolnících tuto hypotézu testovali. Čtyřikrát denně se dobrovolníci natřeli různými druhy opalovacích krémů. Po skončení testu osobám odebrali krev a došli k překvapivým závěrům. Chemické látky z opalovacích krémů se dostávají do krve. Experiment trval sedm dní. Všichni jedinci měli obsažen v krvi avobenzon, oxybenzon, oktocrylen a ecamsulen. Tento jednoduchý pokus ukázal skutečně velmi ojedinělé zjištění, které nikdo nečekal. Zatím nejsou podrobně ověřeny negativní dopady na lidský organismus, přesto je nepopiratelný fakt, že množství látek obsažených v krvi převyšuje maximální povolené limity, které určuje FDA.

Jak vybrat opalovací krém pro děti?

Děti i dospělí by měli dle výzkumníků i nadále opalovací krémy používat, protože benefity z jejich užití převyšují potenciální rizika. Nejvhodnějšími opalovacími krémy pro děti i dospělé jsou krémy s minerálními filtry, tedy takové krémy a mléka, které sluneční paprsky odráží. Nutno poznamenati, že experiment se uskutečnil s opalovacími krémy, které UV záření pohlcují, nikoli odráží. V obchodě můžete pořídit dva druhy krémů. Ty levnější UV záření pohlcují. Jsou to ty, které obsahují chemické látky prostupující do krve. Druhým druhem jsou opalovací krémy s minerálními filtry, které UV záření odráží. Ty jsou zcela bezpečné i pro miminka.

Jak poznáte bezpečný opalovací krém?

Při nákupu se neřiďte cenou. I krémy, které UV záření pohlcují, mohou být drahé. Jednoduše čtěte etikety. 🙂 Krémy z hypermarketů (privátní značky hypermarketů, Nivea, Garnier i Astrid) UV záření pohlcují, a tedy nejsou podle výsledků experimentu pro děti a ani dospělé nejvhodnější. Přesto se experti shodují v tom, že je lepší použít alespoň nějaký krém se SPF faktorem, než žádný. Volte opalovací krémy s minerálním filtrem, které záření odráží. Na krému bude výslovně napsáno, že záření odráží – to je důležitá informace, podle které poznáte, že je krém bezpečný.

Jak používat opalovací krém?

Na většině opalovacích krémů je napsáno, že jsou voděodolné. Ale co to znamená? Znamená to jednoduše to, že nějakou dobu odolají vodě a vy budete chráněni, i když si půjdete zaplavat do bazénu. Neznamená to však, že se ráno namažete a budete po celý den chráněni před slunečními paprsky. Krém ve vodě vydrží půl hodiny, někdy šedesát minut. Záleží na značce. Pokud budete opalovací krém používat na výlety, kde se nebudete koupat, může působit až čtyři hodiny. Po této době je vhodné aplikovat krém na pokožku znovu.

Weleda opalovací krém SPF 50

Skvělá věc. Krém je malinký, má pouhých 50 mililitrů. Přesto jsem moc ráda, že jsme ho koupili. Dobře se roztírá, zanechává mírně bílý film, obzvláště, pokud se děti vrtí a nechtějí, abych je natřela. Krém není parfemovaný, voní příjemně po krému, není barevný. Jeho konzistence je pevnější, krémová. Ochranný faktor patří k nejvyšším. Krém se hodí pro malá miminka, na obličej nebo třeba nárty. Odráží UVA i UVB sluneční záření. Složení: Voda, kaprylové/kaprinové triglyceridy, oxid titaničitý, slunečnicový olej, glycerin, kokosový olej, alkohol, kyselina polyhydroxystearová, polyglyceryl-3 polyricinoleát, nezmýdelnitelný podíl olivového oleje, kyselina stearová, oxid hlinitý, extrakt květů/listů/stonků protěže alpské, síran hořečnatý, glyceryl kaprylát, hydrogenovaný řepkový olej
Weleda krém na opalování

Weleda krém na opalování

Weleda opalovací mléko SPF 30

Opakovací mléko koupíte v třikrát větším balení než krém (má 150 ml). Mléko není parfemované, není barevné a hezky voní stejně jako krém. Mléko má mírně řidší konzistenci než krém, dobře se roztírá a je určen pro miminka i starší děti. Používat jej může celá rodina. Mléko odráží UVA i UVB sluneční záření. Složení: Voda, kaprylové/kaprinové triglyceridy, oxid titaničitý, slunečnicový olej, alkohol, glycerin, kokosový olej, polyglyceryl-3 polyricinoleát, kyselina polyhydroxystearová, nezmýdelnitelný podíl olivového oleje, bambucké máslo, kyselina stearová, extrakt květů/listů/stonků protěže alpské, síran hořečnatý, kyselina mléčná, hydrogenovaný řepkový olej, glyceryl kaprylát, kaproyl/lauroyl laktylát sodný, oxid hlinitý
Weleda mléko na opalování

Weleda mléko na opalování

Kde koupíte bezpečné opalovací krémy?

Jedině v lékárně. Opalovací krémy s minerálními filtry jsou dražší, ale bezpečnější. Pořídíte je například v lékárně Dr. Max. Na krém i na opalovací mléko bývají akce nebo slevy. Mně moc vyhovuje opalovací mléko Weleda, které cenově vychází výhodněji než krém, hodí se i pro dospělé. Do opalovacích krémů s minerálními filtry se vyplatí investovat. Nemusíte kupovat krémy za tisíce (i takové jsou), ale můžete pořídit dvě či tři balení na léto. 🙂 Pokud Weledu kupovat nechcete, můžete vyzkoušet bio kosmetiku nebo ekologické opalovací krémy z e-shopu Econea.cz, kde si vyberete ze široké nabídky zboží.

Zdravé opalovací krémy na ECONEA.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Weleda opalovací krém a mléko

Opalovací mléko i krém Weleda je určen pro děti, ale mohou jej používat také dospělí. Minerální filtry jsou bezpečné pro citlivou dětskou pokožku a látky z krému by neměly prostupovat skrze pokožku do krve. Vysoká ochrana SPF 50 a SPF 30 zajistí, aby se pokožka miminka nespálila.

Kvalita složení
10
Dostupnost
10
Poměr ceny a kvality
10
Vhodné pro citlivou pokožku
10
KLADY
  • Ochrání pokožku před spálením.
  • Minerální filtry jsou bezpečné i pro miminka.
  • Vysoký ochranný faktor SPF 50 a SPF 30.
  • Dobrá dostupnost - koupíte v lékárně i online.
  • Bez parfemace a bez barviv.
  • Ochrana před UVA a UVB paprsky.
  • Balení vydrží dlouho - krému i mléka je potřeba malé množství.
ZÁPORY
  • Vyšší cena
  • Balení krému je velmi malé.
  • Zanechává bílý film (pro někoho může být nevýhoda - mně tohle vůbec nevadí).

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart