Kdo miluje stříbrné lžičky? Straka! Tip na zábavné lepení

Straka zlodějka vystupuje v obrázkových knížkách i pohádkách. Když jsme s dětmi přemýšleli, jakého ptáčka vyrobíme, padla volba na straku. Pustili jsme se do zajímavé koláže a ztvárnili jsme straku i se lžičkou v zobáku. V článku na vás čeká tip na zajímavé tvoření.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z bílé čtvrtky a kousku barevného papíru děti vytvořily straku zlodějku, která právě ukradla stříbrnou lžičku. Dětem se nápad se lžičkou zamlouval a těšily se, až ji nalepí do zobáku. Bílá peříčka jsme vytvořili z odličovacího tamponu. Můžete použít i vatu nebo obyčejný bílý papír.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění zvládnou děti od tří a půl let (možná už od tří let). Filka v necelých třech a půl letech zvládl vybarvit a nalepit straku sám. Neuměl ji vystřihnout.

Co budete potřebovat

  • Kousek modrého a kousek šedého papíru
  • Jeden odličovací tampon
  • Čtvrtku A4
  • Lepidlo
  • Vodovky
  • Štětec
  • Kousek alobalu
  • Nůžky
  • Pohyblivé oči
Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na bílou čtvrtku jsem nakreslila straku. Straku jsem vystřihla. Starší děti mohou straku stříhat samy. Dále jsem z tmavě modrého papíru vystřihla křídlo. Odličovací tampon jsem rozdělila na dvě části – velkou a malou. Z šedého papíru jsem připravila nohy a zobák. Nakonec jsem ze zbytku čtvrtky vystřihla malou lžičku a připravila jsem kousek alobalu. Společně jsme připravili stříbrnou lžičku – na alobal jsme nanesli lepidlo a zabalili jsme do něj lžičku ze čtvrtky. Dle obrysu jsem vystřihla stříbrnou alobalovou lžičku. Děti nejprve vybarvily vodovkami celou straku. Když papír uschl, nalepily na straku nohy, křídlo a vatový tampon na břicho. Následovalo lepení oka a nakonec připevnily zobák, do kterého vložily lžičku.

Závěrem

Na vytvoření straky jsme použili různé materiály – čtvrtku vybarvenou vodovkou, barevný papír, odličovací tampon a alobal. Straka se dětem líbila a nejvíc je zaujala stříbrná lžička v zobáku. Jestli se vám lžička nelíbí, můžete ji naradit třeba prstenem.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart