Kdo miluje stříbrné lžičky? Straka! Tip na zábavné lepení

Straka zlodějka vystupuje v obrázkových knížkách i pohádkách. Když jsme s dětmi přemýšleli, jakého ptáčka vyrobíme, padla volba na straku. Pustili jsme se do zajímavé koláže a ztvárnili jsme straku i se lžičkou v zobáku. V článku na vás čeká tip na zajímavé tvoření.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z bílé čtvrtky a kousku barevného papíru děti vytvořily straku zlodějku, která právě ukradla stříbrnou lžičku. Dětem se nápad se lžičkou zamlouval a těšily se, až ji nalepí do zobáku. Bílá peříčka jsme vytvořili z odličovacího tamponu. Můžete použít i vatu nebo obyčejný bílý papír.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění zvládnou děti od tří a půl let (možná už od tří let). Filka v necelých třech a půl letech zvládl vybarvit a nalepit straku sám. Neuměl ji vystřihnout.

Co budete potřebovat

  • Kousek modrého a kousek šedého papíru
  • Jeden odličovací tampon
  • Čtvrtku A4
  • Lepidlo
  • Vodovky
  • Štětec
  • Kousek alobalu
  • Nůžky
  • Pohyblivé oči

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na bílou čtvrtku jsem nakreslila straku. Straku jsem vystřihla. Starší děti mohou straku stříhat samy. Dále jsem z tmavě modrého papíru vystřihla křídlo. Odličovací tampon jsem rozdělila na dvě části – velkou a malou. Z šedého papíru jsem připravila nohy a zobák. Nakonec jsem ze zbytku čtvrtky vystřihla malou lžičku a připravila jsem kousek alobalu.

Společně jsme připravili stříbrnou lžičku – na alobal jsme nanesli lepidlo a zabalili jsme do něj lžičku ze čtvrtky. Dle obrysu jsem vystřihla stříbrnou alobalovou lžičku.

Děti nejprve vybarvily vodovkami celou straku. Když papír uschl, nalepily na straku nohy, křídlo a vatový tampon na břicho. Následovalo lepení oka a nakonec připevnily zobák, do kterého vložily lžičku.

Závěrem

Na vytvoření straky jsme použili různé materiály – čtvrtku vybarvenou vodovkou, barevný papír, odličovací tampon a alobal. Straka se dětem líbila a nejvíc je zaujala stříbrná lžička v zobáku. Jestli se vám lžička nelíbí, můžete ji naradit třeba prstenem.

Kdo miluje stříbrné lžičky? Straka! Tip na zábavné lepení

Kdo miluje stříbrné lžičky? Straka! Tip na zábavné lepení

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart