Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Koncentrovaný prací gel Mulieres se mi na první pohled zalíbil. Dokonalý obal, zajímavé složení i řada certifikátů mě donutily gel pořídit. Vybrala jsem si koncentrovaný prací gel s vůní severského lesa, protože jestli se s nějakou vůní dokážu ztotožnit, tak je to právě tato. Jak gel obstál v praktickém testu se dozvíte v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Voní jako les (gel voní, vyprané prádlo krásně voní)
 • Vzhled: Středně hustý
 • Barva: Světle zelené až žlutavé barvy
 • Výsledek praní: Velmi dobrý (nad očekávání)
 • Dávkování: 40 až 60 ml gelu
 • Teplota praní: 30°C až 90°C
 • Vhodný pro: Všechny druhy prádla vyjma vlny a hedvábí
 • Certifikáty:Natural Detergent made with Organic (EcoCert)
 • Ekologie: Láhev je recyklovatelná. Obal je vyroben z recyklovaného kartonu. Uvnitř kartonového obalu je recyklovatelný plastový sáček s pracím gelem. Produkty jsou rozložitelné v přírodě, neobsahují parabeny a ingredience jsou z 99,97 % přírodního původu.
 • Balení: V plastovém sáčku, který je uložen v recyklovatelné papírové láhvi láhvi (1,5 litru / 37 PD)
 • Cena: 365 Kč
 • Dostupnost: Na Econea.cz mají na výběr různé druhy těchto pracích gelů – bez vůně, citrus, severský les, růžová zahrada.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Jestli se bojíte, že ekologické prací gely stejně neperou a jen vám tahají peníze z kapsy, tak obavy můžete směle odhodit stranou. Prací gel Mulieres je toho důkazem. Gel pere perfektně a je lepší alternativou k běžným pracím gelům jako je Ariel nebo Persil. Hledáte-li náhradu gelu pro miminka Lovela, budete z Mulieres nadšení.

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Aroma v pracím gelu je vytvořeno esenciálními oleji. Gel voní překrásně. Stejně tak krásně voní i vyprané prádlo, ale  jako v případě gelu Yellow&Blue po uschnutí prádla není krásná vůně cítit. Což je velká škoda.

Zkoušela jsem vyprat špinavé prádlo od bahna, běžně znečištěné prádlo, skvrny od jídla i od příkrmů. Gel pere skvěle. Běžně znečištěné prádlo a prádlo od bahna vypral dokonale. Skvrny od jídla vypral téměř dokonale, a kdybych se nezaměřila na to, že kdysi bylo oblečení v tom či onom místě špinavé, nepoznala bych to. Skvrny od jídla po dvou třech vypráních zmizely na sto procent, banán nepustil, mrkev ano. Za sebe mohu říct, že gel pere velmi velmi dobře. Z jednoho balení lze vyprat 37 praček prádla. Prací gel je účinný od 30°C až do 90 °C. Aviváž není potřeba. V tomto gelu lze prát černé, barevné i bílé prádlo.

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Dávkování

Na jednu pračku se dává jedno víčko – dávkování je snadné. Jedno víčko je přibližně 40 mililitrů. Při velmi tvrdé vodě se dává 60 mililitrů. V porovnání s Feel Eco nebo Frosch je množství gelu na jednu dávku poloviční. Dávkování je stejné jako u pracího gelu Yellow&Blue. Jedna prací dávka ekologického gelu Mulieres vyjde na 10 Kč.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Certifikáty a ekologie

Prací gel je vyroben z přírodních surovin. Pyšní se certifikáty Natural Detergent Made with Organic od ECOCERTU. Neparfemovaný gel doporučuje Estonský svaz pro alergiky (Estonian Allergy Federation). Láhev je recyklovatelná. Obal je vyroben z recyklovaného kartonu. Uvnitř kartonového obalu je recyklovatelný plastový sáček s pracím gelem. Produkty jsou rozložitelné v přírodě, neobsahují parabeny a ingredience jsou z 99,97 % přírodního původu.

Po spotřebování gelu je možné vše recyklovat. Kartonový obal se rozpůlí palci na dvě části a je možné jej recyklovat nebo kompostovat. Vnitřní sáček se vypláchne, usuší a je možné jej také recyklovat. Sáček, víčko a hrdlo jsou vyrobeny z recyklovaného plastu.

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Složení

30% voda, 5-15% olivové mýdlo*, <5% parfém (mix přírodních esenciálních olejů (Citral, Linalool, Limonene), ocet, glycerin, levandulový extrakt*, kyselina citronová, sorban draselný, benzoát sodný

Vlastnosti

Prací gel je středně hustý, světle zelené až žlutavé barvy. Gel příjemně voní jako les. Vůně je svěží, jemná. Prádlo po vyprání voní stejně jako prací gel.

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Recenze Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Dostupnost a cena

Prací gel jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Prací gel pere perfektně. Jsem mile překvapená a už teď vím, že se k používání Persilu nebo Arielu nikdy nevrátím, protože k tomu není důvod. Skvrny od problematického jídla (mrkev, kečup) vypral dokonale po dvou třech praních. Po prvním praní nebyly téměř patrné. Nebylo potřeba, abych prádlo předem namočila, nebo speciálně čistila. Vyprané prádlo krásně voní jako severský les. Vůně z prádla při sušení vyprchá. Obal je vyroben z recyklovaného materiálu a lze jej opět recyklovat. Cena za prací dávku je přibližně 10 Kč. Na Econea.cz mají na výběr různé druhy těchto pracích gelů – bez vůně, citrus, severský les, růžová zahrada.

Koncentrovaný prací gel Mulieres
9.7 Hodnocení
Mulieres: Koncentrovaný prací gel BIO (severský les)

Velmi účinný prací gel vypere dobře skvrny od jídla i velmi znečištěné prádlo od bahna. Gel překrásně voní, vyprané prádlo voní jako les, avšak po uschnutí vůně vyprchá. Gel je koncentrovaný a stačí jej malé množství. Na jedno praní je potřeba 40 ml gelu. Působí od 30 °C až do 90 °C.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
8.5
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
10
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
 • Vyprané prádlo hezky voní, když je mokré.
 • Gel je ekologický.
 • Dobře pere.
 • Obal je recyklovatelný vyroben z recyklovaného materiálu.
 • Ingredience jsou z 99,97 % přírodního původu.
ZÁPORY
 • Nevypere dokonale skvrny od příkrmů (ale vypere je nad očekávání dobře).
 • Prádlo po usušení již nevoní po pomerančích, což je velká škoda, ale nikoli velká nevýhoda.

PRACÍ GEL MULIERES na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart