DOMÁCNOSTTESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

Recenze pracího gelu a prášku Frosch

Vyzkoušela jsem poměrně hodně pracích gelů a pracích prášků. Když byly děti malinké, zkoumala jsem složení gelů jako ostříž. Nakonec jsem si pro praní vybrala značku Frosch, která mi přijde naprosto skvělá.

Proč mám značku Frosch ráda

Je to prosté. Protože nabízí vynikající kvalitu za nízkou cenu. Zkoušela jsem dva druhy gelů a vždy jsem byla spokojená. Pokud máte možnost dojet na nákupy do německé drogerie DM, budete velmi mile překvapeni. Balení pracího gelu Frosch vyjde na necelá 4 eura. Na fotografiích vidíte, že je gel poměrně nestandardně zabalen, v plastových pytlících. Takto se gel prodává v Německu. U nás ho zakoupíte klasicky v plastové lahvi s uzávěrem. V Německu se snaží plasty eliminovat, což se mi moc líbí. Jestli jezdíte na nákupy do Rakouska, pořídíte Frosch prací gel v plastových lahvích nebo plastových pytlících (Baby, Alove vera a další) za necelých 5 eur. U nás koupíte Frosch prací gel v akci na Feedo.cz

Jak gel pere

Bylo pro mě velké překvapení, jak gel dobře pere. Zkoušela jsem vyprat banán, špenát i rajčatové pyré. Pleny zašpiněné od jídla nevypere dokonale, ale odvede svou práci poctivě. Pere srovnatelně s klasickým pracím práškem (kromě Lovely, která nepere snad vůbec). Na výsledku se nepodepíše jeho neškodné složení. Obyčejně špinavé prádlo vypere skvěle. Skvrny od dětských příkrmů jsou problém pro všechny prací gely, které jsem zkusila. Forsch si s nimi poradí velmi velmi dobře.

Prací gel Frosch

Prací gel Frosch

Složení pracího gelu:  5 až 15 % neionický tenzid, více než 5% aniontový tenzid, enzymy (proteáza, amyláza, celuláza), parfémy. Další látky: aloe vera

Prací gel Frosch - složení

Prací gel Frosch – složení

Jak pere prací prášek

Přijde mi, že pere stejně jako gel. 🙂 Nevím, jestli jsem kompetentní, abych dokonale srovnala výkon obou pracích prostředků. 🙂 Zdá se mi, že jsou naprosto stejné. Jsem s nimi spokojená. Rozdíl mezi pracím gelem a práškem je ten, že gel působí i na teplotu 20 °C, tedy na ruční praní.

Prací prášek Frosch

Prací prášek Frosch

Složení pracího prášku: 15 – 30 % zeolity, 5 – 15 % neionický tenzid, více než 5 % mýdlo, enzymy, parfém. Další látky: Aloe vera, silikáty, Polyvinylpyrrolidon (PVP), karboxymethylcelulóza (CMC)

Prací prášek Frosch - složení

Prací prášek Frosch – složení

Pro koho je prášek a gel vhodný a co v něm neprat

Prací prášek a prací gel značky Frosch mají více než třicetiletou tradici. Produkty, které jsem zkoušela, tedy Frosch prací gely Aloe vera a Sensitive a prací prášek Aloe vera, jsou v BIO kvalitě. Hodí se perfektně na dětské prádlo. Gel neobsahuje nechvalný methylisothiazolinone, benzisothiazolinone, bronopol, methylchloroisothiazolinone. Uvedené látky nejsou příliš vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Prací gel se hodí na praní prádla od 20 °C do 60 °C. Prací prášek se hodí na praní prádla od 30 °C do 60 °C. Oba prací prostředky raději dávejte z dosahu dětí. Nesmí se dostat do očí a na sliznice. Neperte v nich vlnu.

Prací prášek Frosch - dávkování

Prací prášek Frosch – dávkování

Kde koupíte značku Frosch

Produkty značky Frosch koupíte například v drogerii DM. Jestli se nechystáte pro Frosch do zahraničí, pohodlně ho seženete třeba přes internet na Feedo.cz, kde koupíte gel pro děti hypoalergenní i s aloe vera. Zkoušela jsem oba gely a oba jsou super. Prací prášek je dostupný v Německu nebo v Rakousku – koupíte ho třeba v německé drogerii DM.

10 Celkové hodnocení
Prací gel a prací prášek Frosch

Velmi kvalitní produkt za rozumnou cenu. Pokud kupujete gel v zahraničí, překvapí vás velmi nízká cena. Gel pere dobře, prášek je také výborný. Hezky voní, je ekologický.

Klady
  • Dobře pere.
  • Hezky voní.
  • Je ekologický.
Zápory
  • V ČR se prodává výrazně dráž než v Německu.
Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.