Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Jarní lepení se hodí pro děti již okolo tří let věku. Motýlek z ruličky od toaletního papíru je krásný, pestrobarevný a tvoří doma veselou jarní dekoraci. V článku najdete tip na to, jak motýlka vytvořit.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno a co jsme vyrobili

Lepení se hodí i pro malé, tříleté, děti. Filka vyráběl motýlka z velké části sám. Pomohla jsem mu se stříháním, protože to mu zatím ve třech letech ještě moc nejde.

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

barevného papíru jsem nastříhala různé malé tvary – červené kostičky, zelené obdélníčky, žluté trojúhelníčky a tak dále. Z ruličky od toaletního papíru jsem vystřihla oblouček jako hlavičku motýlka. Filka natřel hnědý papír lepidlem a zabalil do něj ruličku. Podle střihu jsem hnědý papír zahnula a zastřihla. Na bílý papír jsem nakreslila křídla a vystřihla jsem je. Filka natřel bílá křídla lepidlem a pustil se do lepení. Poté přilepil křídla k ruličce. Na hlavičku nalepil tykadla a oči.
Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Závěrem

Jednoduché vyrábění s krásným výsledkem budou děti milovat. Lepením si procvičí jemnou motoriku i představivost. Vyrábění se bude líbit také starším dětem, které mohou stříhat barevný papír zcela samy.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart