Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Jarní lepení se hodí pro děti již okolo tří let věku. Motýlek z ruličky od toaletního papíru je krásný, pestrobarevný a tvoří doma veselou jarní dekoraci. V článku najdete tip na to, jak motýlka vytvořit.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno a co jsme vyrobili

Lepení se hodí i pro malé, tříleté, děti. Filka vyráběl motýlka z velké části sám. Pomohla jsem mu se stříháním, protože to mu zatím ve třech letech ještě moc nejde.

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem nastříhala různé malé tvary – červené kostičky, zelené obdélníčky, žluté trojúhelníčky a tak dále. Z ruličky od toaletního papíru jsem vystřihla oblouček jako hlavičku motýlka.

Filka natřel hnědý papír lepidlem a zabalil do něj ruličku. Podle střihu jsem hnědý papír zahnula a zastřihla. Na bílý papír jsem nakreslila křídla a vystřihla jsem je.

Filka natřel bílá křídla lepidlem a pustil se do lepení. Poté přilepil křídla k ruličce. Na hlavičku nalepil tykadla a oči.

Závěrem

Jednoduché vyrábění s krásným výsledkem budou děti milovat. Lepením si procvičí jemnou motoriku i představivost. Vyrábění se bude líbit také starším dětem, které mohou stříhat barevný papír zcela samy.

Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart