Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Prací prášek Sonett BIO jsem chtěla vyzkoušet zejména díky velmi kladnému hodnocení. Zajímalo mě, jak prášek pere, jak voní a jak takový průkopník v ekologických produktech vlastně vypadá. V recenzi najdete podrobné hodnocení.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Voní jako mýdlo
 • Vzhled: Větší šupiny
 • Barva: Světle žlutá
 • Výsledek praní: Dobrý
 • Dávkování: 50 až 90 ml pracího prášku
 • Teplota praní: od 40 °C do 95 °C
 • Vhodný pro: Všechny barevné i bílé textilie z bavlny, lnu, konopí a textilní směsi
 • Certifikáty: Vegan Society, ECO Garantie, CSE
 • Ekologie: Sonett dbá na kvalitu surovin, dopad na zdraví i na životní prostředí. Produkty jsou stoprocentně odbouratelné a navíc suroviny sloužící k výrobě pracího prášku jsou v BIO kvalitě.
 • Balení: V papírové krabici (1,2 kg/ 30 PD, 2,4 kg / 60 PD, 10 kg / 250 PD)
 • Cena: 290 Kč /430 Kč / 1420Kč
 • Dostupnost: Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Sonett: Prací prášek BIO

Prací prášek Sonett BIO je 100% přírodní a jeho hlavní složkou je rostlinné mýdlo v BIO kvalitě. Prací prášek je vhodné používat při teplotách praní od 40 °C do 95 °C. Prací prášek je určen na všechny barevné i bílé textilie z bavlny, lnu, konopí a textilní směsi. Mýdlo, které je hlavní složkou pracího prášku, se rozloží ihned po použití.

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Zkoušela jsem vyprat špinavé pleny od příkrmů. Prášek si se skvrnami od mrkve a brokolice neporadil na sto procent. Zdá se mi, že pere trošku hůře než prací prášek Jelen a prací gel Yellow&Blue, ale ne o mnoho. Výkonem je poměrně srovnatelný. Na plenách od příkrmů zůstaly drobné světlé skvrny. Běžně znečištěné prádlo vypere stoprocentně dobře. Prací prášek nezapáchá a ani příliš nevodí. Z krabice je cítit jemná lehká vůně, kterou je trošku cítit také mokré prádlo.

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Po otevření krabice jsem byla překvapená, že je uvnitř pytel, do kterého je samotný sypký prací prostředek zabalen. Součástí je praktická papírová odměrka na dávkování prášku.

Dávkování

Na jednu pračku málo znečištěného prádla se dává 50 ml prášku. Podmínkou tohoto dávkování je měkká voda. Naopak na silně znečištěné prádlo a tvrdou vodu je potřeba téměř dvojnásobek, tj. 90 ml pracího prášku. V porovnání s práškem Ecover (i Jelen) je dávkování Sonett výrazně menší.

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Certifikáty a ekologie

Prací prášek neobsahuje protispékavé prostředky, plnidla, optické zjasňovače, fosfáty a enzymy. Sonett dbá na kvalitu surovin, dopad na zdraví i na životní prostředí. Produkty jsou stoprocentně odbouratelné a navíc suroviny sloužící k výrobě pracího prášku jsou v BIO kvalitě. Výrobky nejsou testovány na zvířatech. Prací prášek Sonett má přední certifikáty Vegan Society, ECO Garantie, CSE.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Složení

Mýdlo z BIO rostlinných olejů (řepkový, kokosový a palmový) (> 30 %), hlinitany a křemičitany (15 – 30 %), soda (5 – 15 %), deriváty kokosového oleje (1 – 5 %), rostlinný alkohol – etanol (1 – 5 %), balzamické přísady BIO/volný sběr (< 1 %)

Vlastnosti

Prací prášek je mírně nažloutlý, zrnka jsou spíše větší. Není zcela jemný, jak jsme zvyklí u běžných pracích prášků. Voní přirozeně, jemně, hezky. Vůně je slabounká, decentní (představte si ji jako klasické mýdlo na ruce bez parfemace).

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Recenze Sonett: Prací prášek BIO

Dostupnost a cena

Prací prášek jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Vyprané prádlo mírně voní (ne příliš, spíše méně). Prací prášek běžně znečištěné prádlo vypere dobře, se skvrnami od příkrmů si neporadí na sto procent. I přesto jsem ráda, že jsem prášek vyzkoušela. Používám jej na dětské oblečení, prát v něm lze také hračky. Prášek je spíše hrubý, není zcela bílý, vypadá nažloutle. Voní jemně, hezky, je ekologický, nedráždivý. Jedinou nevýhodou může být vyšší cena. Doporučila bych jej na oblečení pro novorozence, kojence i malé děti.  Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení.

Prací prášek Sonett BIO
9 Hodnocení
Sonett: Prací prášek BIO

Prací prášek má velmi dobré složení, je ekologický, stoprocentně rozložitelný. Pere dobře - běžně špinavé prádlo vypral perfektně, velmi špinavé prádlo od příkrmů vypral dobře, nikoli stoprocentně.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
7.2
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
8
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
 • Perfektní složení
 • Běžně špinavé prádlo vypral dobře.
 • Chytře zabalen
 • Balení obsahuje papírovou odměrku
ZÁPORY
 • Drahý
 • Není vhodný na praní plen špinavých od příkrmů (není až taková nevýhoda, ale je dobré toto zdůraznit, aby někdo nebyl zklamaný).

PRACÍ PRÁŠEK SONETT na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart