Barevní motýlci: Jarní DIY tvoření pro nejmenší děti

Kdo si z dětství pamatuje na zrcadlové motýlky? S Filkou jsme vytvořili barevné motýly, babočku admirál i hnědáska květelového. Vyrobit můžete jakýkoli druh motýlka. My se ještě během jara pustíme do otakárka fenyklového, protože tvoření motýlka s černými konturami bylo Filkou nesmírně adorováno. 

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Práce s barvou je určena pro děti nejdříve od dvou let. Děti by neměly barvy strkat do pusy. Použít můžete také prstové barvy nebo domácí prstové barvy (tipy a recept), které sice nevydrží příliš dlouho pro archivaci obrázku, ale malé děti si s nimi užijí spoustu srandy. My jsme kreslili temperami a akrylovými barvami.

Barevní motýlci: Jarní DIY tvoření pro nejmenší děti

Barevní motýlci: Jarní DIY tvoření pro nejmenší děti

Co budete potřebovat

  • Bílý papír
  • Barvy (prstové, temperové, akrylové)
  • Štětec na nanášení barvy
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Vyrábění je velmi snadné. Nejprve jsme se pustili do barevných motýlků. Přeložila jsem bílý papír formátu A4  na polovinu a opět jsem ho rozevřela. Filka nanesl na jednu polovinu papíru barvy štětcem podle své fantazie. Pokud máte barvy v tubě a dítě umí dávkovat samo barvy z tuby nebo z lahvičky, může nanášet barvy přímo z tuby. My jsme zvolili štětec. U prstových barev může nanášet barvičky prsty.

Když byly barvy na papíru, přeložil Filka stránku tak, aby se barvy obtiskly na druhou stranu. Rukou uhladil papír a poté jej rozevřel. Překvapil ho krásně barevný motýl.

Když jsme vyráběli hnědáska a babočku, vyžadovalo tvoření více techniky. Akrylovou barvu jsme nanesli na papír přímo z tuby. Filka ji v jednom případě rozetřel štětcem, ve druhém ji nechal nerozetřenou a pouze ji uhladil rukou, ve chvíli, kdy přehnul papír na polovinu. Postup je stejný jako v předešlém případě.

Po rozevření zůstala na křídlech bílá místa. Když barva zaschla, na jednu polovinu nanesli Filka oranžovou barvu. Snažil se vyplnit bílá místa. U babočky jsme křídla doplnili ještě o bílé tečky. Poté papír opět přiklopil druhou polovinou a barvy zahladil. Po rozevření vznikl krásně barevný motýl.

Závěrem

Filka byl s výsledkem své práce velmi spokojen. Nejvíce se mu líbila babočka a hnědásek, a tak vyrobíme během jara ještě otakárka fenyklového, u kterého využijeme černých kontur a žlutobílé barvy. Motýlky jsme pověsili na nástěnku do dětského pokojíčku. Co na ně říkáte. Vyzkoušíte je?

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart