Recenze mýdlového pracího prášku Jelen

Prací prášek Jelen jsem koupila dvakrát. Prášek není ekologický, dětem vyhovuje, nedráždí pokožku, hezky voní, pere dobře. Bohužel jsem nezkoušela tekuté čistící prostředky od Jelena, protože obsahují nechvalnou konzervační látku bronopol. V článku vám představím blíže prací prášek.

Obsah

Mýdlový prací prášek Jelen

I když prášek není ekologický, představuje o mnoho lepší způsob praní než tekuté čistící prostředky. Prací gely, které běžně koupíte v drogeriích, obsahují ne příliš šetrné konzervační prostředky, a když jsem si o nich přečetla více, přestala jsem je kupovat. Neekologické prací gely obsahují methylisothiazolinone, benzisothiazolinone, bronopol či methylchloroisothiazolinone (o těchto látkách jsem psala v článku Jak jsem vyhodila chemii: Návod na výrobu domácích čistících prostředků).

Mýdlový prací prášek Jelen

Mýdlový prací prášek Jelen

Prášek voní podobně (stejně) jaké jádrové mýdlo s Jelenem. Nezkoušela jsem prát velmi špinavé oblečení ani pleny od příkrmů. Běžně znečištěné prádlo vypere Jelen dobře. Prádlo po vyprání voní jako mýdlo. Hodí se pro praní oblečení i pro děti do 3 let – toto je výslovně uvedeno na obale.

Mýdlový prací prášek Jelen

Mýdlový prací prášek Jelen

nahoru ↑

Složení

15% nebo více, avšak méně než 30%: mýdlo; 5% nebo více, avšak méně než 15%: aniontové povrchové aktivní látky; dále prášek obsahuje: neiontové povrchově aktivní látky, zeolity, bělící činidla na bázi kyslíku, enzymy, parfém

Mýdlový prací prášek Jelen složení

Mýdlový prací prášek Jelen složení

nahoru ↑

Vlastnosti

Prášek je čistě bílý. Musí se uchovávat v suchu. Lze v něm prát prádlo od 30 °C. Je vyroben v České republice, voní po mýdle.

Mýdlový prací prášek Jelen vzhled

Mýdlový prací prášek Jelen vzhled

nahoru ↑

Dostupnost a cena

Prací prášek je dobře dostupný. Koupíte jej v drogerii, online i v supermarketu. Prášek se prodává v různě velkých baleních.

  • Mýdlový prací prášek 3 kilogramy: Tuto variantu jsem zkoušela já. Cena pracího prášku byla 199 Kč (1 kg stojí 66,33 Kč). Online akce na tříkilogramové balení najdete na Mall.cz. Kupují 5 kg v akci ve VMD drogerii za 280 Kč, kde je doprava zdarma od 1500 Kč.
  • Mýdlový prací prášek 5 kilogramů: Cena pracího prášku Jelen je od 299 Kč, jeden kilogram vyjde na 60 Kč.
  • Barevné prádlo: Prací prášek Jelen na barevné prádlo pořídíte v balení o hmotnosti 3 kg za cenu 199 Kč. Ve vybraných obchodech seženete také pětikilogramové balení za cenu 299 Kč. Online akce na tříkilogramové balení najdete na Mall.cz. Kupují 5 kg v akci ve VMD drogerii za 280 Kč, kde je doprava zdarma od 1500 Kč.
  • Pro děti: Jelínek mimi se liší přidáním panthenolu (nezkoušela jsem jej). Cena balení o hmotnosti 3 kg je 249 Kč.
  • Ekonomická varianta: Mýdlový prací prášek Jelen se prodává také v pytli o hmotnosti 15 kg od 930 Kč. Nejlevněji jej pořídíte na Alze (za 930 Kč), ale pětikilogramové balení ve VMD vyjde v přepočtu levněji.

PRACÍ PRÁŠEK JELEN na VMD

9 Hodnocení
Mýdlový prací prášek Jelen

Prací prášek hezky voní, pere dobře. Prádlo je po vyprání hezky voňavé. Složení pracího prášku není ekologické. Vyrážku nezpůsobil.

KLADY
  • Hezky voní.
  • Pere dobře.
  • Není drahý.
  • Je dobře dostupný.
ZÁPORY
  • Není ekologický.

Štítky

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo