Recenze pracího gelu a prášku Ecover

Značku Ecover jsem znala z doslechu. Rozhodla jsem se, že si nějaké jejich produkty koupím a vyzkouším je. Byla jsem velmi, upřímně velmi mile, překvapena. Nevím, proč jsem si myslela, že prášek nebo gel nebudou za moc stát. Jsou super.

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Krásně voní, vyprané prádlo mírně voní
 • Vzhled: Prací prášek je čistě bílý s malými krystalky / gel je středně hustý
 • Barva: Bílá / průhledná
 • Výsledek praní: Dobrý
 • Dávkování: 55 až 100 ml pracího prášku / 30 až 45 ml pracího gelu
 • Teplota praní: od 30°C do 90°C / 20°C až 30°C
 • Vhodný pro: Všechny druhy prádla vyjma vlny a hedvábí
 • Certifikáty: Natural Detergent Ecocert
 • Ekologie: Prací prášek i prací gel Ecover splňují přísnou certifikaci od Ecocertu a jsou vhodné pro osoby s citlivější pokožkou. V přírodě jsou látky, které tvoří gel i prášek biologicky rozložitelné. Obaly jsou z velké části vyrobeny z recyklovaného plastu, případně z cukrové třtiny (záleží na produktu).
 • Balení: V papírové krabici nebo plastovém sáčku (1,2 kg/ 16 PD) / v plastové láhvi (1 litr / 22 PD)
 • Cena: 285 Kč /95 Kč
 • Dostupnost: Prací gel koupíte za příjemnou cenu okolo stokoruny na Econea.cz. Prací prášek různých druhů a vůní tam pořídíte také.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Velmi dobrý prací prášek

Prášek Ecover a prací gel Ecover jsem kupovala v německé drogerii DM. Jestli máte možnost do německé drogerie DM dojet, rozhodně to udělejte. Právě zde pořídíte ekologické prášky a gely levněji. Značka Ecover je mírně dražší než konkurenční Frosch, nicméně za vyzkoušení rozhodně stojí. V balení je 16 pracích dávek. Prací prášek není primárně určen pro citlivou dětskou pokožku. Používám ho na praní až od dvou let věku dětí.

Ecover prací prášek

Ecover prací prášek

Složení: 15 – 30 %: zeolit, bělící činidlo na bázi kyslíku. 5 – 15 %: aniontové povrchově aktivní látky, neiontové povrchově aktivní látky. < 5 %: mýdlo, parfém (limonen – může vyvolat alergii, linalool), enzymy. Další látky: síran sodný, uhličitan sodný, polypeptid, bělící činidlo, polyitaconate, sodium disilicate, sodná sůl karboxymethylškrobu, celulosová guma

Ecover prací prášek - složení

Ecover prací prášek – složení

Skvělý prací gel

Prací gel na vlnu a choulostivé prádlo mě moc mile překvapil. Krásně voní, hezky pere, prádlo zůstane voňavé. Gel se nehodí na praní kojeneckého prádla a ani na praní přespříliš znečištěného prádla. To jsem ani nezkoušela. Je určen na jemné prádlo nebo vlnu. Určitě vyzkouším i další prací gely Ecover. Prací gel koupíte ve slevě za příjemnou cenu okolo stokoruny na Econea.cz.

Ecover prací gel

Ecover prací gel

Složení: Méně než 5 % neionické tenzidy, mýdlo, 5–15 % aniontové tenzidy, mýdlo, parfémy (limonene, citral), další látky: voda, alkohol, citronan sodný, kuchyňská sůl, kyselina citronová

Ecover prací gel - složení

Ecover prací gel – složení

Dávkování pracího gelu

Na přibližně 2,5 kg prádla je potřeba 30 ml gelu u měkké vody, u tvrdé vody je to 45 ml. Množství pracího gelu na jednu dávku se, v porovnání s konkurencí, pohybuje v pomyslném středu. Pracího gelu Frosch nebo Feel Eco je potřeba dvojnásobné množství (počítám na 5 kg prádla). Na straně druhé například u značky Tierra Verde s jejich pracím gelem Yellow&Blue z mýdlových ořechů vám postačí na jedno praní 40 ml gelu (při tvrdé vodě je potřeba 60 ml).

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Pro koho a na co prací gel či prášek použít?

Prací prášek a prací gel je určen primárně pro dospělé. Pro kojence bych použila určitě prací prášek nebo prací gel Frosch nebo Sonett. Prací prášek je určený na praní od 30 °C do 60 °C, tedy na běžně znečištěné prádlo. Nevyvařujte v něm a ani v něm neperte dětské pleny, stejně tak se nehodí pro praní vlny. Prací gel se hodí na jemné prádlo nebo na vlnu. Některé druhy pracích prášků a gelů Ecover se hodí na odstraňování skvrn. Vždy se raději pečlivě podívejte, co je na obale napsáno.

Ecover prací prášek - dávkování

Ecover prací prášek – dávkování

Dávkování pracího prášku

Podrobné dávkování je uvedeno na obalu. Na měkkou vodu (5 kg prádla) je potřeba 55 až 100 ml pracího prášku v závislosti na znečištění prádla. Pro středně tvrdou vodu je třeba 80 až 125 ml prášku a na tvrdou vodu je potřeba 100 až 160 ml pracího prášku.

Certifikace a ekologie

Prací prášek i prací gel Ecover splňují přísnou certifikaci od Ecocertu a jsou vhodné pro osoby s citlivější pokožkou. V přírodě jsou látky, které tvoří gel i prášek biologicky rozložitelné. Obaly jsou z velké části vyrobeny z recyklovaného plastu, případně z cukrové třtiny (záleží na produktu).

Ecover ano nebo ne?

Za mě mohu značku Ecover doporučit. Nečekala jsem od ní žádný zázrak a vlastně ani nevím proč. V obchodech koupíte spíše menší balení, tak můžete prášek nebo gel vyzkoušet, aniž byste si domů kupovali krabice po několika kilogramech. Pokud srovnám Ecover se značkou Frosch, přijdou mi obě značky velmi dobré (recenze: Recenze pracího gelu a prášku Frosch). Z ekologického hlediska stran složení pracího prášku nebo gelu nedovedu posoudit, která značka je lepší. Bio kosmetiku nebo ekologické čistící prostředky koupíte například v e-shopu Econea.cz, kde si vyberete ze široké nabídky zboží (dekorativní kosmetika, barvy na vlasy, prací prášky).

Ecover na ECONEA.CZ

9.2 Hodnocení
Prací gel a prášek Ecover

Prací gel a prací prášek Ecover mě velmi mile překvapil. Krásně voní, dobře pere, je šetrný k přírodě. Jediné, co bych produktům vytkla, tak je vyšší cena, i v zahraničí.

Poměr ceny a kvality
9
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
8
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
9
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
 • Krásně voní.
 • Je ekologický.
 • Dobře pere.
 • Rozložitelný
 • Recyklovaný (záleží na produktu) a recyklovatelný obal
ZÁPORY
 • Není primárně určen pro novorozence (to není nevýhoda - jenom na to upozorňuji).
 • Vysoká cena
 • Velmi špinavé prádlo a skvrny od omáček či příkrmů nevypere dokonale

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart