DOPORUČUJI
DOMÁCNOSTTESTUJEME

Recenze pracího gelu a prášku Ecover

Značku Ecover jsem znala z doslechu. Rozhodla jsem se, že si nějaké jejich produkty koupím a vyzkouším je. Byla jsem velmi, upřímně velmi mile, překvapena. Nevím, proč jsem si myslela, že prášek nebo gel nebudou za moc stát. Jsou super.

Obsah

Velmi dobrý prací prášek

Prášek Ecover a prací gel Ecover jsem kupovala v německé drogerii DM. Jestli máte možnost do německé drogerie DM dojet, rozhodně to udělejte. Právě zde pořídíte ekologické prášky a gely levněji. Značka Ecover je mírně dražší než konkurenční Frosch, nicméně za vyzkoušení rozhodně stojí. V balení je 16 pracích dávek. Prací prášek není primárně určen pro citlivou dětskou pokožku. Používám ho na praní až od dvou let věku dětí. Prací prášek koupíte za nižší cenu na Alza.cz.

Ecover prací prášek

Ecover prací prášek

Složení: 15 – 30 %: zeolit, bělící činidlo na bázi kyslíku. 5 – 15 %: aniontové povrchově aktivní látky, neiontové povrchově aktivní látky. < 5 %: mýdlo, parfém (limonen – může vyvolat alergii, linalool), enzymy. Další látky: síran sodný, uhličitan sodný, polypeptid, bělící činidlo, polyitaconate, sodium disilicate, sodná sůl karboxymethylškrobu, celulosová guma.

Ecover prací prášek - složení

Ecover prací prášek – složení

nahoru ↑

Skvělý prací gel

Prací gel na vlnu a choulostivé prádlo mě moc mile překvapil. Krásně voní, hezky pere, prádlo zůstane voňavé. Gel se nehodí na praní kojeneckého prádla a ani na praní přespříliš znečištěného prádla. To jsem ani nezkoušela. Je určen na jemné prádlo nebo vlnu. Určitě vyzkouším i další prací gely Ecover. Prací gel koupíte ve slevě za příjemnou cenu okolo stokoruny na Alza.cz.

Ecover prací gel

Ecover prací gel

Složení: Méně než 5 % neionické tenzidy, mýdlo, 5–15 % aniontové tenzidy, mýdlo, parfémy (limonene, citral), další látky: voda, alkohol, citronan sodný, kuchyňská sůl, kyselina citronová

Ecover prací gel - složení

Ecover prací gel – složení

nahoru ↑

Pro koho a na co prací gel či prášek použít?

Prací prášek a prací gel je určen primárně pro dospělé. Pro kojence bych použila určitě prací prášek nebo prací gel Frosch. Prací prášek je určený na praní od 30 °C do 60 °C, tedy na běžně znečištěné prádlo. Nevyvařujte v něm a ani v něm neperte dětské pleny, stejně tak se nehodí pro praní vlny. Prací gel se hodí na jemné prádlo nebo na vlnu. Některé druhy pracích prášků a gelů Ecover se hodí na odstraňování skvrn. Vždy se raději pečlivě podívejte, co je na obale napsáno.

Ecover prací prášek - dávkování

Ecover prací prášek – dávkování

nahoru ↑

Ecover ano nebo ne?

Za mě mohu značku Ecover doporučit. Nečekala jsem od ní žádný zázrak a vlastně ani nevím proč. V obchodech koupíte spíše menší balení, tak můžete prášek nebo gel vyzkoušet, aniž byste si domů kupovali krabice po několika kilogramech. Pokud srovnám Ecover se značkou Frosch, přijdou mi obě značky velmi dobré (recenze: Recenze pracího gelu a prášku Frosch). Z ekologického hlediska stran složení pracího prášku nebo gelu nedovedu posoudit, která značka je lepší. Bio kosmetiku nebo ekologické čistící prostředky koupíte například v e-shopu Econea.cz, kde si vyberete ze široké nabídky zboží (dekorativní kosmetika, barvy na vlasy, prací prášky).

Ecover na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

9.5 Hodnocení
Prací gel a prášek Ecover

Prací gel a prací prášek Ecover mě velmi mile překvapil. Krásně voní, dobře pere, je šetrný k přírodě. Jediné, co bych produktům vytkla, tak je vyšší cena, i v zahraničí.

KLADY
  • Krásně voní.
  • Je ekologický.
  • Dobře pere.
ZÁPORY
  • Není primárně určen pro novorozence (to není nevýhoda - jenom na to upozorňuji).
  • Vysoká cena
User Rating: Be the first one!
Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo