DOMÁCNOSTTESTUJEME

Recenze pracího gelu a prášku Ecover

Značku Ecover jsem znala z doslechu. Rozhodla jsem se, že si nějaké jejich produkty koupím a vyzkouším je. Byla jsem velmi, upřímně velmi mile, překvapena. Nevím, proč jsem si myslela, že prášek nebo gel nebudou za moc stát. Jsou super.

Velmi dobrý prací prášek

Prášek Ecover a prací gel Ecover jsem kupovala v německé drogerii DM. Jestli máte možnost do německé drogerie DM dojet, rozhodně to udělejte. Právě zde pořídíte ekologické prášky a gely levněji. Značka Ecover je mírně dražší než konkurenční Frosch, nicméně za vyzkoušení rozhodně stojí. V balení je 16 pracích dávek. Prací prášek není primárně určen pro citlivou dětskou pokožku. Používám ho na praní až od dvou let věku dětí. Prací prášek koupíte za nižší cenu na Alza.cz. Na Alze jsem viděla na značku Ecover akce.

Ecover prací prášek

Ecover prací prášek

Složení: 15 – 30 %: zeolit, bělící činidlo na bázi kyslíku. 5 – 15 %: aniontové povrchově aktivní látky, neiontové povrchově aktivní látky. < 5 %: mýdlo, parfém (limonen – může vyvolat alergii, linalool), enzymy. Další látky: síran sodný, uhličitan sodný, polypeptid, bělící činidlo, polyitaconate, sodium disilicate, sodná sůl karboxymethylškrobu, celulosová guma.

Ecover prací prášek - složení

Ecover prací prášek – složení

Skvělý prací gel

Prací gel na vlnu a choulostivé prádlo mě moc mile překvapil. Krásně voní, hezky pere, prádlo zůstane voňavé. Gel se nehodí na praní kojeneckého prádla a ani na praní přespříliš znečištěného prádla. To jsem ani nezkoušela. Je určen na jemné prádlo nebo vlnu. Určitě vyzkouším i další prací gely Ecover. Prací gel koupíte ve slevě za příjemnou cenu okolo stokoruny na Alza.cz.

Ecover prací gel

Ecover prací gel

Složení: Méně než 5 % neionické tenzidy, mýdlo, 5–15 % aniontové tenzidy, mýdlo, parfémy (limonene, citral), další látky: voda, alkohol, citronan sodný, kuchyňská sůl, kyselina citronová

Ecover prací gel - složení

Ecover prací gel – složení

Pro koho a na co prací gel či prášek použít?

Prací prášek a prací gel je určen primárně pro dospělé. Pro kojence bych použila určitě prací prášek nebo prací gel Frosch. Prací prášek je určený na praní od 30 °C do 60 °C, tedy na běžně znečištěné prádlo. Nevyvařujte v něm a ani v něm neperte dětské pleny, stejně tak se nehodí pro praní vlny. Prací gel se hodí na jemné prádlo nebo na vlnu. Některé druhy pracích prášků a gelů Ecover se hodí na odstraňování skvrn. Vždy se raději pečlivě podívejte, co je na obale napsáno.

Ecover prací prášek - dávkování

Ecover prací prášek – dávkování

Ecover ano nebo ne?

Za mě mohu značku Ecover doporučit. Nečekala jsem od ní žádný zázrak a vlastně ani nevím proč. V obchodech koupíte spíše menší balení, tak můžete prášek nebo gel vyzkoušet, aniž byste si domů kupovali krabice po několika kilogramech. Pokud srovnám Ecover se značkou Frosch, přijde mi značka Frosch ještě o krok napřed. Jednak má Frosch mírně lepší složení, které je vhodné také na citlivou pokožku (recenze: Recenze pracího gelu a prášku Frosch). Za druhé využívá poměrně ekologičtějšího balení, které se do České republiky prozatím ještě nedostalo, ale v Německu nebo v Rakousku si jej zákazníci mohou již zakoupit. Z ekologického hlediska stran složení pracího prášku nebo gelu nedovedu posoudit, která značka je lepší.

→ Úklidové prostředky Ecover

Kde nakoupit ekologické produkty

Bio kosmetiku nebo ekologické čistící prostředky koupíte například v e-shopu Countylife.cz. E-shopy nabízí široký sortiment zboží od úklidových prostředků, přes přírodní kosmetiku až po zubní pasty.

♥ NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM. ♥

Foto: Tereza Krček

9.5 Celkové hodnocení
Prací gel a prášek Ecover

Prací gel a prací prášek Ecover mě velmi mile překvapil. Krásně voní, dobře pere, je šetrný k přírodě. Jediné, co bych produktům vytkla, tak je vyšší cena, i v zahraničí.

Klady
  • Krásně voní.
  • Je ekologický.
  • Dobře pere.
Zápory
  • Není primárně určen pro novorozence (to není nevýhoda - jenom na to upozorňuji).
  • Vysoká cena
Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, tvůrkyně blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.