Recenze: Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci

Menstruační kalhotky jsem vybírala hodně dlouho. Než jsem se rozhodla pro značku Pinke Welle trvalo mi to čtyři měsíce. Do článku jsem připravila podrobnou recenzi a také více informací o tom, jak vybrat menstruační kalhotky.

DO E-SHOPU ♥
ECONEA AKCE MĚSÍCE: SLEVY 15 % NA VYBRANÉ ZNAČKY

♥ Výhodné akce a slevy minimálně 15 %
♥ Doprava zdarma na vybrané produkty
♥ Široký sortiment kvalitních ekologických produktů
SLEVOVÝ KÓD HHNP248 VE VÝŠI 150 KČ PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ

Menstruační kalhotky Pinke Welle

Obsah

Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci

Menstruační kalhotky Pinke Welle mají pohodlný a velkorysý střih. Kalhotky jsou poměrně dosti vysoké, přičemž savá vrstva je poctivě rozmístěna na zadní straně kalhotek až k lemu (můžete vidět na fotografiích). Kalhotky od značky Pinke Welle můžete pořídit v různých barvách pro silnou i slabší menstruaci. Cenově patří k dražším, ale na Econea.cz se dají sehnat v akci (za 600 Kč, jinak 750 Kč). Překvapilo mě poctivé provedení a také příjemný materiál z bambusové buničiny.

Po použití kalhotky přeperte v ruce ve vodě v teplé (ne horké) vodě. Poté je můžete prát v pračce na 40 °C. Po vyprání je dejte na sušák nebo na chvilku na topení. Savá vrstva déle schne, kalhotky nejsou rychleschnoucí a k tomu, aby byly rychle suché, je potřeba dát je na topení. Do sušičky na prádlo nepatří. Nesmí se bělit, žehlit a nesmí se prát v aviváži. Já je peru v ekologickém pracím gelu a také jsem zkoušela ekologický prášek.

Absorpční vrstva pojme přibližně dva tampony (20 ml tekutiny) a je určena pro dny se slabou až střední menstruací (k dostání jsou také kalhotky pro silnou menstruaci). Vrstva je silná přibližně 1,5 mm (odhad), je dlouhá dostatečně a saje dobře. Materiál je díky bambusové viskóze a bavlně velmi příjemný. Bambusová buničina má bakteriostatickou funkci, je trvanlivá, odolná a velmi jemná na dotek. Menstruační kalhotky pro slabou a střední menstruaci lze použít jako pojistku k menstruačnímu kalíšku.

MENSTRUAČNÍ KALHOTKY PINKE WELLE BIKINI na ECONEA.CZ

Jak kalhotky fungují?

Kalhotky sedí dobře, neprotékají, jsou příjemné. Za tu cenu jsou perfektní. Jsou vhodné na noc. Nevím, jak fungují kalhotky Snuggs (ještě je budu zkoušet). Tyto kalhotky krev od svrchní vrstvy neoddělují a zůstanou vlhké, což na denní nošení nemusí být ideální. Na noc jsou velmi dobré. Z hlediska savosti jsou opravdu vynikající. Neprotečou.

Složení

Vnější vrstva: 95 % viskóza (z bambusové buničiny), 5 % elastan; membrána: 100 % polyurethan; absorpční vrstva: 80 % polyester, 20 % nylon; podšívka: 95 % viskóza (z bambusové buničiny), 5 % elastan

Recenze: Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci
Recenze: Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci

Jak vybrat vhodnou velikost menstruačních kalhotek

Lámala jsem si hlavu, jak vybrat vhodnou velikost kalhotek. Nakonec jsem vzala své kalhotky, které mi dobře padnou, změřila jsem je a podle rozměrů jsem si vybrala kalhotky Pinke Welle. Nevýhodou může být, že tyto kalhotky jsou dostupné až od velikosti S, v nabídce jsem nenašla XS nebo XXS, což by možná někdo uvítal. Rozměrově velikost S značky Pinke Welle odpovídá kalhotkám velikosti M značky Snuggs. Kalhotky Pinke Welle se nevytahují.

Jak vybrat menstruační kalhotky

Tuhle otázku jsem si kladla hodně dlouho a z článků na internetu jsem na ni nenašla odpověď. Dobré poznámky a argumenty mi poskytla až diskuze zákaznic k samotným menstruačním kalhotkám. A musím jim dát za pravdu.

 1. Podstatná je délka savé vrstvy. Drtivá většina kalhotek má savou vrstvu velmi krátkou a kalhotky protékají, což není příjemné. Poctivou savou vrstvu, která je skutečně dlouhá až k samotnému okraji kalhotek, mají kalhotky značky Pinke Welle a značky Wuko. Značku Wuko lze koupit pouze ve Velké Británii. Také jsem si všimla, že kalhotky Snuggs s označením „noční“ mají savou vrstvu až k lemu kalhotek.
 2. Kalhotky by měly být pohodlné. Obecně platí, že když máte své rozměry na hraně velikostí, je vhodnější vzít si větší kalhotky, větší velikost. Avšak u některých modelů se mohou materiály vytahovat a kalhotky poté nesedí tak, jak by měly.
 3. Možná, že hned napoprvé nenarazíte na značku, která vám bude vyhovovat. Nekupujte několik kusů od jedné značky najednou, ale raději vyzkoušejte nejprve jeden kus, a pak buď dokupte další, nebo kupte jinou značku.
 4. To, co sedí a vyhovuje někomu jinému, nemusí vyhovovat vám.
 5. Vysoká cena neznamená vysokou kvalitu.
Recenze: Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci
Recenze: Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci

Jak dlouho kalhotky budou sloužit

Podle výrobce by měly vydržet dva až tři roky, ale vyzkoušeno to nemám a těžko říci, že tomu tak skutečně je. Snad ano. Rozhodně je lepší mít kalhotek více – alespoň troje. Co se ekonomické stránky týče, nemyslím si, že kalhotky šetří peněženku, ale spíše poskytují jakýsi komfort (na spánek či sport).

Kde kalhotky koupit

Kalhotky Pinke Welle jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků a také intimních potřeb pro ženy. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

S menstruačními kalhotkami jsem dlouho váhala. Chtěla jsem kvalitní, které budou stoprocentně fungovat, a proto jsem si vybrala značku Pinke Welle. Trošku mě mrzí, že kalhotky jsou vyrobeny v Číně, jinak jsem byla jejich kvalitou provedení a také použitým materiálem překvapena. Kalhotky jsou vhodné na noc nebo na sport. Na celodenní nošení bych je nedoporučila. Alespoň ne tento model (nevím, jak vypadají modely ostatní). Je to z toho důvodu, že se neoddělí tekutina od svrchní vrstvy a látka je mokrá. Kalhotky jsem pořídila na Econea.cz.

Menstruační kalhotky Pinke Welle
9.6 Hodnocení
Menstruační kalhotky Pinke Welle pro střední menstruaci

Kalhotky mají poctivý a pohodlný střih a také kvalitní provedení. Savá vrstva je dostatečně dlouhá, dobře saje. Lépe než jsme čekala. Savá vrstva zůstane vlhká. Kalhotky je nutné po použití opláchnout ve vlažné vodě, poté je lze prát v pračce na 40 °C. Materiál je velmi příjemný, antibakteriální, měkký. Možná, že mě trošku mrzí, že jsou kalhotky vyrobeny v Číně.

Poměr ceny a kvality
10
Složení
10
Ekologie
10
Vlastnosti
9
Jak funguje
9
KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Poctivá savá vrstva
 • Fungují
 • Neprotečou (zkoušela jsem kalhotky pro střední menstruaci při silné menstruaci a O.K.)
 • Hezký materiál
 • Pohodlný střih
 • Neškrtí
 • Materiál se nevytahuje.
ZÁPORY
 • Vyrobeno v Číně
 • Sají dobře, ale neoddělí tekutinu od svrchní vrstvy, a tak zůstane látka vlhká.

MENSTRUAČNÍ KALHOTKY PINKE WELLE BIKINI na ECONEA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart