Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Po perfektních zkušenostech s pracím gelem Yellow&Blue – prací gel s pomerančem jsem chtěla vyzkoušet prací gel s levandulí. Zajímalo mě, jestli pere a voní stejně tak dobře jako pomerančový dvojník. 🙂

Yellow&Blue prací gel s levandulí

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Voní po levanduli (gel smrdí, vyprané prádlo krásně voní)
 • Vzhled: Středně hustý
 • Barva: Oranžová
 • Výsledek praní: Velmi dobrý (nad očekávání)
 • Dávkování: 40 až 60 ml gelu
 • Teplota praní: od 40°C
 • Vhodný pro: Všechny druhy prádla vyjma vlny a hedvábí
 • Certifikáty: EcoGarantie
 • Ekologie: Výrobek je netoxický a v přírodě rozložitelný.
 • Balení: V plastové láhvi (1 litr / 33 PD), v papírové krabici s plastovým sáčkem (2 litry / 66 PD), balení 5 litrů (166 PD)
 • Cena: 159 Kč / 315 Kč / 699 Kč
 • Dostupnost: Prací gel bývá v akci na Econea.cz, kde mají různě velká balení. 

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Nezklamal. Pere velmi dobře, stejně jako pomerančová verze. Skvrny od problematického jídla sice nevypere dokonale hned napoprvé, ale po jednom vyprání skvrny téměř zcela vymizí a po dvou až třech vypráních zmizí. Zkoušela jsem vyprat skvrny od červené omáčky. Gel pere srovnatelně jako Persil nebo Ariel – také nevyperou skvrny od příkrmů dokonale.

BIO ekologický prací gel pere stejně jako konkurenční prací gely, které nemají příznivé složení a obsahují bronopol, benzisothiazolinone, methylisothiazolinone. Yellow&Blue vykoná práci stejně dobře, jen s lepším složením a za podobnou cenu.  Základem gelu je výtažek z mýdlových ořechů v bio kvalitě, který je získaný metodou extrakce za studena. Gel obsahuje přírodní éterický olej s levandulí. Prádlo je potřeba prát alespoň na 40 °C.

Prací gel je určen na barevné prádlo a jestli nejste příznivci levandulové silice, můžete vyzkoušet pomerančovou (zkoušela jsem, jak jsem už psala výše, a krásně voní), nebo gel zcela bez vůně, do kterého můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Mokré prádlo velmi příjemně voní po levanduli. Po usušení prádla tato vůně zmizí.

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Dávkování

Na jednu pračku je potřeba 40 mililitrů pracího gelu, 60 mililitrů při tvrdé vodě. Množství gelu potřebné k vyprání jedné dávky prádla je malé, menší než u konkurenčních značek (například Feel Eco nebo Frosch). Z jednoho litru gelu vyperete více praček prádla než je tomu u jiných značek. Jedna prací dávka ekologického gelu vyjde pod 5 Kč.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Certifikáty a ekologie

Produkt je držitelem certifikátu EcoGarantie. Suroviny volí česko-slovenská firma Tierra Verde tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro planetu. Výrobek je netoxický a v přírodě rozložitelný. Látky, které jsou v gelu obsažené, se při kontaktu s vodou začnou rozkládat na přirozeně se vyskytující látky, které nezatěžují životní prostředí. Firma Tierra Verde používá při výrobě revitalizovanou vodu, produkty netestuje na zvířatech. O tom, zda je láhev vyrobená z recyklovaného plastu, jsem se nic nedozvěděla.

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Složení

Soapnut saponin, sodium carbonate (uhličitan sodný), sodium silicate (křemičitan sodný), EDDS (disuccinic acid), alcohol (alkohol), xanthan gum, lavandula intermedia essential oil (esenciální olej levandule, obsahuje linalool), benzoic acid

Vlastnosti

Prací gel je středně hustý, oranžový a když jsem si k němu přičichla, smrděl (stejně jako pomerančový gel – ten také nevoněl). O to více jsem byla překvapená, jak po vyprání prádlo krásně vonělo po levanduli. 

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Recenze Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Dostupnost a cena

Prací gel jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Gel pere velmi dobře, splnil mé očekávání. Yellow&Blue nabízí cenově dostupný a kvalitní prací gel, který krásně voní a dobře pere. Výhodou je přírodní složení a svěží levandulová vůně. Jestli hledáte náhradu za Persil, Ariel, preferujete prací gel na přírodní bázi, možná, že vás právě tento gel zaujme. Při pořízení litrového balení vyjde jedna dávka na 4,8 Kč (1 litr = 33 pracích dávek). Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení i různé vůně.

Yellow&Blue prací gel s levandulí
9.3 Hodnocení
Yellow&Blue: Prací gel s levandulí

Prací gel vypere prádlo velmi dobře, vyprané prádlo krásně voní po levanduli. Příjemně mě překvapilo dávkování a sním spojená i cena. Na jednu pračku je potřeba 40 mililitrů pracího gelu. Jedna prací dávka stojí okolo 5 Kč.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
8.5
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
9
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
9
KLADY
 • Vyprané prádlo hezky voní, když je mokré.
 • Gel je ekologický.
 • Dobře pere.
 • Je levný.
ZÁPORY
 • Nevypere dokonale skvrny od příkrmů (ale vypere je nad očekávání dobře).
 • Prádlo po usušení již nevoní po pomerančích, což je velká škoda, ale nikoli velká nevýhoda.

PRACÍ GEL YELLOW&BLUE na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart