Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo

Doby, kdy je potřeba nasypat 100 gramů pracího prášku do pračky, jsou pryč. Alespoň co se ekologického prášku značky Yellow&Blue týče. Na vyprání jedné pračky stačí jedna polévková lžíce.

Prací prášek na barevné prádlo

Obsah

Shrnutí

 • Vůně: Bez parfemace (nesmrdí, je cítit jako jedlá soda)
 • Vzhled: Bílá zrnka a velká zrna smetanové barvy
 • Barva: Bílá
 • Výsledek praní: Velmi dobrý (nad očekávání)
 • Dávkování: 1 polévková lžíce na prací cyklus 15 gramů prášku (znečištěné prádlo 2 polévkové lžíce 30 gramů prášku)
 • Teplota praní: od 40 °C
 • Vhodný pro: barevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin
 • Certifikáty: Ecogarantie
 • Ekologie: Společnost Tierra Verde se snaží o minimalizaci odpadu a také dbá na recyklaci obalů.
 • Balení: V papírovém sáčku (850 g / 56 PD), v dóze (850 g / 56 PD), v papírovém pytli (5 kg / 333 PD), v hliníkovém kýblu (15 kg / 1000 PD)
 • Cena: 180 Kč / 225 Kč / 790 Kč / 1950 Kč
 • Dostupnost: Prací prášek bývá v akci na Econea.cz, kde mají různě velká balení.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo

Prací prášek na barevné prádlo je určen na barevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin. Není vhodný na flísové tkaniny. Lze v něm prát i dětské prádlo a oblečení pro děti do 3 let věku, splnil testy na kožní snášenlivost a prášek mohou požívat také alergici a lidé, kteří trpí na ekzémy. Účinná teplota praní je nad 40 °C.

Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo
Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo

Prádlo peru na 40 °C přibližně jednu hodinu. Vyprané prádlo nevoní, stejně jako nevoní prášek. K prášku lze přidat aviváž nebo éterický olej, ale není to nutné. S éterickým olejem voní prádlo krásně. Olej pořídíte v drogerii, nebo si jej můžete objednat přímo s tímto práškem. Velký výběr krásných olejů vás potěší v e-shopu Econea.cz.

S výsledkem praní jsem spokojená. Pro běžně znečištěné prádlo je prášek perfektní. Lze v něm prát také dětské pleny, ale raději bych doporučila použít prášek přímo na pleny a bílé prádlo (recenze). Zdá se mi, že si poradí se skvrnami o trošku lépe. Prášek na barevné prádlo si se skvrnami od příkrmů nebo od anilinových barev poradí pouze částečně. Skvrny na látce trošku zůstanou. Hodně záleží na tom, od čeho je prádlo špinavé. Běžně znečištěné prádlo (od hlíny, smetanové omáčky nebo od jogurtu) vypere skvěle. U problematických skvrn (anilinové barvy, zaschlá krev, rajský protlak) není výsledek perfektní a na látce jsou skvrny stále vidět. Tyto skvrny je vhodné před praním řádně odmočit a natřít žlučovým mýdlem. Zdá se mi, že na problematické skvrny funguje lépe prací gel Yellow&Blue.

Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo
Recenze Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo

Dávkování

Na jednu pračku prádla stačí jedna polévková lžíce prášku. Pokud je prádlo hodně špinavé, dejte k jednomu pracímu cyklu dvě polévkové lžíce prášku.

Certifikáty a ekologie

Prací prášek má certifikát Ecogarantie. Prášek je prostý ropných derivátů, fosfátů, chlór, syntetické parfemace, barviv nebo enzymů, odpěňovačů, optických zjasňujících látek ani plnidel. Prací prášek se prodává v dóze nebo v papírovém sáčku. Dóza se nerecykluje a slouží k tomu, aby se do ní opět umístil prací prášek. Papírový sáček je recyklovatelný.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Složení

> 30 % uhličitan sodný, 5-15 % hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona), 5-15 % silikát, citronan sodný; < 5 % prášek z mýdlových ořechů v biokvalitě a prášek z olivového mýdla (mýdlo z olivového oleje, chlorid sodný)

Vlastnosti

Prací prášek má bílou barvu, která se mísí s nažloutlými většími kousky. Když si k němu přičichnete, trošku smrdí jako jedlá soda. Není to žádný výrazný zápach, ale ani se nejedná o vůni. Součástí nejsou zeolity.

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi Yellow&Blue Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny a Yellow&Blue Prací prášek na barevné prádlo? Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny obsahuje navíc perkarbonát sodný (puer), který zvládne prádlo vybělit a lépe si poradí se skvrnami.

Dostupnost a cena

Prací prášek jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Prací prášek na barevné prádlo
Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Prádlo je potřeba prát minimálně na 40 °C, lze i na 60 °C. Prášek pere dobře, na velmi špinavé prádlo nestačí (prádlo od příkrmů, od anilinových barev) a je lepší nechat tyto špinavé kousky oblečení odmočit. Pleny je vhodnější prát v pracím prášku speciálně na bílé prádlo a pleny. Na běžně špinavé prádlo se prací prášek Yellow&Blue skvěle hodí. Prádlo je vyprané dobře. S výsledkem jsem spokojena. Prášek není drahý, cenově výrazně levnější než například Sonett. Jako přechod na ekologický způsob praní se mi zdá ideální. Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení.

PRACÍ PRÁŠEK YELLOW&BLUE na ECONEA.CZ

9 Hodnocení
Yellow&Blue: Prací prášek na barevné prádlo

Prací prášek Yellow&Blue je cenově dostupný a stojí stejně jako běžné neekologické prací prášky. Běžně znečištěné prádlo pere dobře, velmi špinavé prádlo je potřeba odmočit (nebo jej vyprat v pracím gelu). Na jednu pračku stačí pouze jedna lžíce prášku.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypere běžně špinavé prádlo
10
Jak vypere skvrny od jídla
7.5
Jak funguje
8
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
8.5
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
 • Pere dobře.
 • Levný
 • Je potřeba malé množství.
 • Není parfemovaný.
ZÁPORY
 • Pokud chcete vyprat hodně špinavé prádlo, je nutné jej odmočit, případně použít místo prášku prací gel.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart