15 tipů na jarní a velikonoční výrobky pro děti od 2 do 4 let

Jak zabavit malé děti? Vytvořte jarní obrázky, velikonoční dekorace, motýlky nebo sluníčko. Do článku jsem připravila tipy na jarní a velikonoční tvoření pro malé děti. Uvedený věk je orientační a některé tvoření bude bavit i starší děti. U každého úryvku je uveden odkaz na celý článek a návod na vyrábění. Hezkou zábavu. 🙂

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Barevní motýlci: Jarní DIY tvoření pro nejmenší děti (od 2 let)

Práce s barvou je určena pro děti nejdříve od dvou let. Děti by neměly barvy strkat do pusy. Použít můžete také prstové barvy nebo domácí prstové barvy (tipy a recept), které sice nevydrží příliš dlouho pro archivaci obrázku, ale malé děti si s nimi užijí spoustu srandy. My jsme kreslili temperami a akrylovými barvami.

CELÝ ČLÁNEK

Svítí sluníčko: Zábavné lepení pro nejmenší (od 2 let)

Lepení se hodí pro děti od dvou let. Filku velmi bavilo vytvářet sluníčko a lepit okolo něj mráčky. Martínek měl z výtvoru také radost. Na bílý papír jsme nalepili žluté sluníčko, okolo něj mráčky a výkres byl hotový.

CELÝ ČLÁNEK

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka (od 2 let)

S Filkou jsme vyráběli snadný stojánek na vejce s pěkným výsledkem. Kuřátko jako stojánek na vajíčka zvládnou vyrábět i děti okolo tří let věku, stejně jako bude bavit malé školáky. V článku najdete tip, jak na to.

CELÝ ČLÁNEK

Šikovné prstíčky Jaro
Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

PDF ke stažení zdarma: Velikonoční omalovánky pro děti (od 2 let)

Jak si užít velikonoční čas s dětmi? Vytiskněte jim omalovánky, se kterými si užijí spoustu zábavy. Mohou vybarvovat, obtahovat a lepit různé tvary na papírová vejce. Děti mohou tvořit na třech listech. V prvním mohou vybarvit vajíčko podle vlastní fantazie. Mohou jej vybarvit voskovkami, vodovkami nebo do něj razítkovat. Na druhém listu si procvičí obtahování. Obtahováním čar vznikne rozdělení vajíčka na prhy, které mohou ozdobit kolečky nebo razítky. Na třetím listu mohou lepit na vajíčko tvary, které jsou také součástí PDF. Tvary (čtvrtý list) vytisknete na barevné tiskárně, rozstříháte a děti mohou lepit tvary na vajíčko dle předlohy.

CELÝ ČLÁNEK A PDF ZDARMA

Zlatá rybka v akváriu (od 2-3 let)

Vyrábění se hodí pro tříleté děti. Filku ve třech letech výroba rybky a akvária moc bavila. Zajímala také pětiletého Martínka. Ten si u tohoto úkolu procvičil také obtahování a obtahoval na těle rybky šupiny.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

DIY papíroví motýlci jako ozdoba na kolíčku (od 2-3 let)

Výroba motýlka se hodí pro děti od tří let. Ještě menší děti budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Starší děti zase zvládnou vyrobit motýlka zcela samy. Filka ve třech letech hezky lepil, ale se stříháním potřeboval moji pomoc. Martínek v čerstvých pěti letech motýlka vystřihnul sám, sám ho nalepil a moc mě u vyrábění nepotřeboval.

CELÝ ČLÁNEK

Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru (od 2-3 let)

Lepení se hodí i pro malé, tříleté, děti. Filka vyráběl motýlka z velké části sám. Pomohla jsem mu se stříháním, protože to mu zatím ve třech letech ještě moc nejde.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní dekorace na okna pro děti (od 2-3 let)

Lepení dekorací se hodí pro všechny děti, které milují kreativní činnost a rádi lepí. Výrobu dekorací zvládnou děti od 2,5 let. Možná, že budou potřebovat pomoc rodiče. Vytvořili jsme berušky, šneky a tulipány. Berušek jsme celkem vyráběli šest, dva šneky a šest tulipánů. Martínek lepil na berušky tečky, šnekovi ozdobil ulitu a na bílé tulipány nalepil kousky barevných papírů dle libosti. Tvoření ho bavilo.

CELÝ ČLÁNEK

Velikonoční věnec z kartonu a barevného papíru (od 2-3 let)

Z obyčejné krabice jsme vyrobili pěkný velikonoční věnec na dveře. Lepení se hodí pro menší děti, protože u vytváření velikonočního věnce nerozbijí vajíčka, neporaní se o drátek. Lepení je snadné a pro ně zábavné. Na věnec jsme nalepili také papírovou trávu a nakonec jsme jej ozdobili stužkou. Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Dvouleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Martínek v necelých čtyřech letech zvládl nalepit vejce na věnec sám. Stačilo, abych mu ukázala, kde má vejce být. Filka ve dvou a půl letech nalepil některá vajíčka vzhůru nohama, ale i tak se mu věnec moc povedl. Výroba věnce je pro malé děti zajímavá a zároveň poměrně snadná. Věnec jsme vyrobili z kartonu a barevného papíru, ale můžete si udělat svůj vlastní velikonoční věnec, například ze čtvrtky. Karton se špatně stříhá a při lepení je s ním horší manipulace než se čtvrtkou. Na druhé straně je věnec velmi bytelnou velikonoční dekorací na dveře.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní dekorace na okna (od 2-3 let)

Vytvořili jsme jarní dekorace na okna – motýlky (bělásky a žluťásky), kytičky se žlutými středy a pestrobarevné tulipány. Dekorace jsem nalepila na okno. Děti byly nadšené. Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou letech vyrobil motýlka i kytičky. Dekorace do okna byla trošku opatlaná od lepidla, ale na okně to není vůbec vidět. 🙂 Tříleté a starší děti zvládnou udělat velmi zdařilé dekorace.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne (od 2-3 let)

Vytvořili jsme dva obrázky jarních stromů, na kterých raší lístečky. Nejprve děti nalepily zelené lístky na bílý papír. Toto tvoření už znaly, protože na podzim lepily na stromy červené a oranžové listy. Ve druhém výkresu tiskaly na papír lístky pomocí houbičky, která se používá například na mytí nádobí. Vyráběné se hodí pro děti od dvou let. Děti, které nebaví lepení, mohou vyzkoušet práci s houbičkou. Filku ve dvou a půl letech tato část bavila úplně nejvíc. Tiskal houbičkou, chtěl tvořit listy, a kdybych mu výkres nevzala, tiskal by určitě ještě teď. 🙂

CELÝ ČLÁNEK

Pracovní sešit Jaro
Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku (od 2-3 let)

Vytvořili jsme obrázek jarní louky. Snažila jsem z barevného papíru vytvořit co nejvěrnější podobu květin, které rostou na jaře. Nejprve jsme si řekli, jak se která kytička jmenuje, jak roste, a poté je děti lepili na papír. Kytičky jsme také hledali venku a opakovali jsme si názvy podle obrázku. Perfektní je, když si vezmete obrázek ven. Můžete najít několik květinek podle výkresu.

CELÝ ČLÁNEK

Velikonoční přání pro nejmenší děti (od 2-3 let)

Vyrobili jsme velikonoční přání s motivem kuřátka a vajíček. Kuřátko jsme vytvořili obkreslením ručičky na žlutý papír. Dětem se obkreslování líbilo. Tvoření se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Vyrobit velikonoční přání není složité a děti lepení velmi bavilo. Nejmenší děti budou možná potřebovat pomoc dospělého. Postup je snadný, stejně jako lepení. Nejprve jsem z barevného papíru připravila malá vajíčka, travičku a zobáček. Zelený papír formátu A4 jsem rozpůlila. Na žlutý papír jsem obkreslila ručičku Martínka i Filky. Vystřihla jsem od každé dlaně po dvou kusech a příprava byla hotová. Děti nalepily na zelený papír žluté ruce. Připevnily jim oči a zobáky tak, aby ručičky připomínaly kuřátka. Zelený papír jsme společně nalepili na čtvrtku (A4 přehnutá na A5 jako přání).

CELÝ ČLÁNEK

Beruška s překvapením z krabičky od sirek (od 2-3 let)

Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou a půl letech vyrobil jednodušší model berušky, Martínek ve čtyřech letech nalepil složitější berušku. Oběma se výsledek líbil. Lepení bylo poměrně snadné a časově nenáročné. Vyrobili jsme berušky z krabiček od sirek. Do krabičky jsme schovali malé bonbonky, drobná autíčka z Kinder vajíčka, vejdou se do ní samolepky, magnetky nebo pro holčičky prstýnky. Vyrábění ozdobné krabičky je nejen skvělou zábavou pro děti, ale také hezkým obalem na drobný dárek. Máte-li doma chalupářské zápalky, můžete využít větší krabičku, do které schováte větší předměty.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru (od 3 let)

Malování se hodí pro děti, které trénují práci se štětcem a zároveň umí vybarvovat pastelkami, a je vhodné přibližně od tří let. Filka ve třech letech uměl vytvořit obrázek sám. Musela jsem mu ale vysvětlovat, co a jak má udělat. Martínek v pěti letech zvládl udělat obrázek úplně sám, bez většího vysvětlování.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart