DIY PF: novoroční přání pro děti (novoročenka)

Novoročenka. Přání, na které se často zapomíná. A to je škoda. Pro tento rok jsme vytvořili přáníčko z otisku ruky, které se dětem velmi líbilo. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme sněhuláky. Malé sněhuláčky z prstíčků, kteří mají čepice, šály, ručičky a oranžové nosy. Toto přání jsme použili jako PF, novoročenku, ale využít jej můžete také jako vánoční přání. Je vtipné, hezké a na výrobu není těžké.

DIY PF: novoroční přání pro děti (novoročenka)
DIY PF: novoroční přání pro děti (novoročenka)

Pro koho je tvoření určeno

Tiskat prstíčky a ručičkami mohou už dvou a půl leté děti. Sněhuláčka ovšem nevytvoří. Výroba sněhuláků představuje poměrně titěrnou práci, kterou nezvládne zcela samo ani pětileté dítě, ale i tak se určitě vyplatí přání udělat. Je to krásná společná práce rodiče a děti.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Bílou temperu
  • Černou fixu
  • Barevné papíry
  • Vatovou tyčinku
  • Nůžky
  • Lepidlo
Pracovní listy Zima banner
Pracovní listy Zima

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na papír formátu A5 (polovina klasického listu papíru) děti obtiskly bíle natřenou dlaň. Když barva uschla, vystřihla jsem z barevného papíru čepičky, šály a nosy a vytvořila jsem z ručiček sněhuláčky. Nakonec děti nalepily papír na přání vytvořené z obyčejné čtvrtky – přehnutý papír formátu A4.

DIY PF: novoroční přání pro děti (novoročenka)
DIY PF: novoroční přání pro děti (novoročenka)

Závěrem

Zábavné a překvapivé tvoření nám zpestřilo zimní den. Děti byly z výsledného výtvoru mile překvapené a já jsem byla ráda, že máme tak hezká novoroční přání. PF 2022.

Minulý rok jsme vyráběli hned tři druhy novoročenek: 3 tipy na DIY tematická novoroční přání z černého papíru.

Karolínka a její příběhy

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart