DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

Děti vytvořily čtyři vánoční přání, která věnují prarodičům. Výroba byla poměrně snadná, aby ji dobře zvládly. V článku najdete tip na dvě podobná vánoční přání, která zvládnou téměř samy vytvořit i čtyřleté děti.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vyrobili jsme dva typy přání. Na první jsme použili oboustranný balicí papír, na druhý typ jsme potřebovali tempery, houbičku a barevný papír. Vánoční přání formátu A5 jsme vytvořili z obyčejné bílé čtvrtky, kterou jsem přeložila na polovinu.

DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

Pro koho je tvoření určeno

Přání zvládnou udělat i tříleté děti, které budou potřebovat pomoc dospělého. Filka ve třech letech ještě neuměl nastříhat potřebné části, se stříháním pomohl Martínek, který podle nakreslených čar sám nastříhal papír na stromečky. Další potřebný papír jsem nastříhala já. Školáci zvládnou přání vyrobit s přehledem sami.

DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Barevný papír
  • Balicí papír
  • Tempery
  • Černou fixu
  • Houbičku
  • Nůžky
  • Lepidlo

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Vánoční přání z temper a barevného papíru

Čtvrtku jsem přehnula na polovinu a na titulní stranu jsem nanesla tempery. Na jednu čtvrtku světle zelenou a tmavě zelenou a na druhou čtvrtku světle červenou a tmavě červenou. Martínek si vzal polovinu houbičky na nádobí a tiskal houbičkou na barvy, které takto rozprostřel po celém povrchu.

Čtvrtku jsme nechali uschnout. Mezitím jsme si připravili stromečky, Z barevného papíru jsem vystřihla trojúhelníky. Trojúhelník na výšku měřil 9 cm, základna byla 7 cm. Na každý trojúhelník jsem tužkou nakreslila čáry – rovné, šikmé (cca 1,5 cm od sebe vzdálené). Martínek nastříhal trojúhelníky podle čar. Použili jsme žlutý červený a zelený papír.

Děti nalepily na přání stromky z papíru a hvězdičku. Na zelný papír nalepily žluto-červený stromek, na červený papír zeleno-žlutý stromek.

Lepidlo jsme nechali uschnout a bylo hotovo.

DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper

Vánoční přání z balicího papíru

Z balicího papíru jsem vystřihla trojúhelníky. Trojúhelník na výšku měřil 9 cm, základna byla 7 cm. Na každý trojúhelník jsem tužkou nakreslila čáry – rovné, šikmé (cca 1,5 cm od sebe vzdálené). Martínek nastříhal trojúhelníky podle čar (stejně jako v minulém případě). Dále jsem z papíru připravila velké obdélníky formátu A5, kola jako ozdoby.

Čtvrtku jsem přehnula na polovinu. Děti na ni nalepily balicí papír. Poté jsme si z nastříhaných proužků připravili stromek a na přání nalepily stromeček, ozdoby a nakonec žlutou hvězdu. K ozdobám jsem fixou domalovala stužky a přání bylo hotové. Použili jsme oboustranný balicí papír (z Lidlu).

Závěrem

Poměrně snadné přání zvládnou vyrobit i tříleté či čtyřleté děti. Nejprve jsem uvažovala o otisku ruky, ale poté jsem od tohoto záměru ustoupila. Dělali jsme nedávno narozeninové přání z otisku ruky, které bylo velmi snadné, ale i tak jsme vyrobili jen jedno (a ne hned čtyři). Chtěla jsem děti maximálně zapojit, což se v tomto případě velmi vydařilo.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart