RECYKLUJEME

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou

Jedny z nejkrásnějších ozdob, které se nám letos podařilo vyrobit. Krásnou temnou oblohu rozzáří žluté hvězdy z barevného papíru. Starší děti mohou na vánoční ozdoby nakreslit souhvězdí, kterému budou dominovat papírové hvězdičky.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které zdobí modro-černé nebe a žluté hvězdy. Na ozdoby můžete nalepit také souhvězdí a společně je poznávat. My jsme prozatím skončili u obyčejných hvězd, protože na poznávání souhvězdí jsou děti ještě hodně malé.

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od tří let a toto tvoření bude jistě bavit také školáky, kteří právě zde zúročí své poznatky o krásné hvězdné obloze. Menší děti mohou lepit hvězdy podle své fantazie, ty větší vytvoří souhvězdí. O zajímavou texturu hvězdné oblohy se postarala houbička na nádobí a kombinace modré a černé tempery.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Bílý papír nebo čtvrtku
  • Nůžky
  • Štětec
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Tempery

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na karton jsem nalepila bílý papír z obou stran. Poté jsem na něj obkreslila kolečka, která jsem vystřihla. Do koleček jsem vytvořila otvor na provázek nebo háček. Karton nemusíte olepovat bílým papírem. Já jsem tak učinila proto, že byl potištěný a na lesklém podkladu by tempera nedržela.

Na jednotlivá kolečka jsem nanesla černou a modrou barvu, kterou děti houbičkou rozprostřely po povrchu. Vytvářely větší a větší tečky tím, že opakovaně tiskaly houbičkou po papíru.

Když byla všechna kolečka takto obarvena, nechali jsme temperu zaschnout. Jakmile byla barva suchá, děti nalepily na kolečka hvězdičky a ozdoba byla hotová.

Závěrem

Tyto ozdobičky jsme vyráběli oboustranně, protože tiskání houbičkou je u nás nesmírně oblíbené. Tato technika baví hlavně malé děti, protože je výrazně snazší než kreslení štětcem. Navíc tvoří na povrchu zajímavou texturu, krásné prolnutí barev a celkově vyrobí zajímavý design.

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart