DIY narozeninové přání pro dědu (od 2,5 let)

Letošní přání k narozeninám vyrobil Martínek úplně sám. Jedinou pomoc, kterou ode mě dostal, byla tužkou napsaná číslice s věkem oslavence. V článku najdete tip na vytvoření narozeninového přání, které zvládne i malé dítě.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vytvořili

Martínek s Filkou vyrobili velmi jednoduché přání k narozeninám. Na první straně je znázorněn dort se svíčkami z otisku ruky. Rámeček je vytvořený z otisku prstíčku a číslici jsem napsala tužkou a Martínek ji vytečkoval vatovou tyčinkou. Dovnitř přání vytvořil Martínek balónky z otisku prstu.

Pro koho aktivita určena

Tvorba přáníčka je určena pro malé děti od 2,5 let až 3 let věku. Děti budou potřebovat pomoci pouze s natřením ruky. Ostatní zvládnou zcela samy. Přání mohou dozdobit podle své fantazie (mohou vynechat rámeček, vyrobit pozadí nebo udělat kytičky).

DIY narozeninové přání pro dědu (od 2,5 let)

DIY narozeninové přání pro dědu (od 2,5 let)

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Prstové barvy
  • Tužku
  • Vatové tyčinky
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ruku jsem dětem natřela prstovými barvami. Jinou barvou jsem natřela dlaň, odlišnou články prstů. Na poslední článek prstů jsem nanesla žlutou barvu, která představovala zapálenou svíčku. Na přáníčko jsem napsala číslovku.

Martínek obtiskl ruku na papír. Postupně vytvořil rámeček přáníčka pomocí otisku prstů a vytečkoval vatovou tyčinkou číslici a poté jsme nechali přání uschnout.

Nakonec vytvořil na vnitřní straně balónky také z otisku prstu.

Závěrem

Toto tvoření je určeno pro děti,  které chodí do školky, nebo se do školky právě chystají. Děti by si neměly strkat prsty od barev do pusy. Martínek zvládl vyrobit přání sám a měl z něj velkou radost. Prstové barvy šly z rukou dobře umýt a i když jsem dětem kdysi vyráběla domácí prstové barvičky, přání vytvořili klasickými kupovanými barvami, aby mělo opravdu dlouhou trvanlivost. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart