7 tipů na vánoční tvoření pro děti od 2 do 3 let

Do článku jsem připravila krásné tipy na vyrábění vánočních dekorací a výkresů, které jsou určeny pro děti okolo dvou až tří let věku.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Snadné vánoční stromečky

Ze zeleného barevného papíru jsme vyrobili jednoduché 3D vánoční stromečky, které jsme ozdobili barevným papírem. Stromečky můžete ozdobit také drobnými kuličkami, flitry nebo knoflíky. Na papír mohou děti tiskat prstíčky nebo na něj mohou něco namalovat. Záleží na tom, s jak starým dítětem budete tvořit.

CELÝ ČLÁNEK


Snadné vánoční ozdoby

Ze čtvrtky jsme vytvořili jednoduché vánoční ozdoby, které můžete pověsit na stromeček nebo jimi můžete ozdobit větvičku. Místo čtvrtky můžete použít karton. Ozdoby budou pevnější a odolnější. Vyrábět mohou už dvouleté děti, které budou potřebovat pomoc dospělého se stříháním a přípravou ozdob. Lepit a tiskat prstíčky děti zvládnou skvěle.

CELÝ ČLÁNEK


Vánoční přání – stromečky

Vyrobili jsme čtyři malá vánoční přání, jejichž základem je barevný papír. Na čtvrtku jsme nalepili papíry čtyř barev a na ně jsme nalepili barevné vánoční stromečky, které děti ozdobily temperami. Přání bylo hotové. Výroba přání se hodí pro děti už okolo 2,5 let. Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého.

CELÝ ČLÁNEK


Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU


Vánoční omalovánky

Nakreslila jsem dětem velmi jednoduché vánoční omalovánky – stromeček, velkou ozdobu a velký pytel. Chtěla jsem, aby stromeček ozdobily podle svého, vybarvily nebo narazítkovaly ozdobu a do velkého pytle měly nakreslit, co si přejí od Ježíška. Omalovánky se skládají ze tří listů, jsou jednoduché, ale malé děti baví. Martínek ještě neumí vybarvovat přesně, přetahuje a titěrné motivy na omalovánkách ho od vybarvování spíše odrazují, ale každé dítě je jiné. 🙂

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA


Vánoční ozdoby ze staré krabice a zbytků balicího papíru

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které jsou dekorované vánočním balicím papírem. Vytvořili jsme hned dva druhy ozdob – plně barevná jednolitá kolečka, na která děti nalepily celý papír vkuse a koláž, kde použily malé zbytky balicího papíru.

CELÝ ČLÁNEK


DIY vánoční ozdoby z kartonu – zimní obloha

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili zajímavé ozdoby na stromeček. Karton jsem nejprve polepila bílou čtvrtkou, aby voskovka hezky vynikla. Dětem se malování moc líbilo a byly vždy zvědavé, co se bude ukrývat na jednotlivém kolečku. Přesně takové kreslení, ale na obyčejný papír, si pamatuji ze školky a ze školy. Moc mě bavilo. Proto jsem tento nápad přenesla na vánoční ozdobičky.

CELÝ ČLÁNEK


Vánoční přání – tiskání prstíčky

Na papír jsem nakreslila stromeček. Použili jsme černý a bílý papír. Děti do stromečku tiskaly prstíčky, aby byl hezky barevný. Po uschnutí jsme stromeček vystřihli. Čtvrtku jsem přeložila na polovinu. Na jednu stranu čtvrtky děti nalepily barevný podklad, na který přilepily stromeček.

CELÝ ČLÁNEK


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart