RECYKLUJEME

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

Také jste milovali kreslení bílou voskovkou na papír? Když se papír přetře vodovkami, vykoukne kresba voskovkou a vytvoří překrásný barevně „obrácený“ obrázek. Právě tuto techniku jsme využili při tvorbě vánočních ozdob. Jak jsme postupovali najdete v článku.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili zajímavé ozdoby na stromeček. Karton jsem nejprve polepila bílou čtvrtkou, aby voskovka hezky vynikla. Dětem se malování moc líbilo a byly vždy zvědavé, co se bude ukrývat na jednotlivém kolečku. Přesně takové kreslení, ale na obyčejný papír, si pamatuji ze školky a ze školy. Moc mě bavilo. Proto jsem tento nápad přenesla na vánoční ozdobičky.

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od dvou a půl let, které budou potřebovat asistenci dospělého. Děti takto staré zvládnou vybarvit ozdobu, ale již ji nebudou umět vystřihnout a nenakreslí voskovkou obrázek. Děti, které chodí do školy mohou vytvořit ozdobu zcela samy.

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Bílý papír nebo čtvrtku
  • Lepidlo
  • Voskovku
  • Nůžky
  • Štětec
  • Vodovky

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem na kus kartonu z obou stran nalepila čtvrtku, poté jsem obkreslila kolečka (formičky), tvary jsem vystřihla a nůžkami proděravěla.

Na kolečka jsem nakreslila bílou voskovkou hvězdičky a děti se pustily do vybarvování.

Vybarvovali jsme vodovkami, vyzkoušet můžete také tempery. Pokud budete kreslit temperami, je potřeba na kresbu voskovkou pořádně přitlačit, aby byla vidět. Ozdoby děti pokreslily z obou stran.

Závěrem

Výroba ozdob byla snadná a dětem se výsledek velmi líbil. Byly nesmírně spokojené. Letos jsme si dali předsevzetí, že stromeček ozdobíme z velké části domácími ozdobičkami a tak je budeme v předvánočním čase postupně vyrábět.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart