RECYKLUJEME

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

Také jste milovali kreslení bílou voskovkou na papír? Když se papír přetře vodovkami, vykoukne kresba voskovkou a vytvoří překrásný barevně „obrácený“ obrázek. Právě tuto techniku jsme využili při tvorbě vánočních ozdob. Jak jsme postupovali najdete v článku.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili zajímavé ozdoby na stromeček. Karton jsem nejprve polepila bílou čtvrtkou, aby voskovka hezky vynikla. Dětem se malování moc líbilo a byly vždy zvědavé, co se bude ukrývat na jednotlivém kolečku. Přesně takové kreslení, ale na obyčejný papír, si pamatuji ze školky a ze školy. Moc mě bavilo. Proto jsem tento nápad přenesla na vánoční ozdobičky.
DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od dvou a půl let, které budou potřebovat asistenci dospělého. Děti takto staré zvládnou vybarvit ozdobu, ale již ji nebudou umět vystřihnout a nenakreslí voskovkou obrázek. Děti, které chodí do školy mohou vytvořit ozdobu zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Bílý papír nebo čtvrtku
  • Lepidlo
  • Voskovku
  • Nůžky
  • Štětec
  • Vodovky

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem na kus kartonu z obou stran nalepila čtvrtku, poté jsem obkreslila kolečka (formičky), tvary jsem vystřihla a nůžkami proděravěla. Na kolečka jsem nakreslila bílou voskovkou hvězdičky a děti se pustily do vybarvování. Vybarvovali jsme vodovkami, vyzkoušet můžete také tempery. Pokud budete kreslit temperami, je potřeba na kresbu voskovkou pořádně přitlačit, aby byla vidět. Ozdoby děti pokreslily z obou stran.

Závěrem

Výroba ozdob byla snadná a dětem se výsledek velmi líbil. Byly nesmírně spokojené. Letos jsme si dali předsevzetí, že stromeček ozdobíme z velké části domácími ozdobičkami a tak je budeme v předvánočním čase postupně vyrábět.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart