RECYKLUJEME

DIY snadný zimní věnec jako dekorace do bytu ze staré krabice a barevného papíru

Jako snadnou a pěknou zimní dekoraci jsme vytvořili věnec na dveře nebo jako dekoraci do bytu z obyčejné krabice od LEGO DUPLO a z barevných papírů. V článku najdete inspiraci na krásné zimní vyrábění. Věnec mohou děti darovat třeba babičce.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejné krabice od DUPLO jsme vyrobili hezké a snadné věnce na dveře. Věnec lze použít na interiérové dveře v bytě či domě nebo na vchodové dveře do bytu. Papír by neměl přijít do kontaktu s vlhkem.

DIY snadný zimní věnec jako dekorace do bytu ze staré krabice a barevného papíru

DIY snadný zimní věnec jako dekorace do bytu ze staré krabice a barevného papíru

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od dvou a půl let. Malé děti budou potřebovat, aby dospělý nastříhal jednotlivé části k lepení. Školáci si hvězdičky zvládnou vystříhat samy. Možná, že budou potřebovat pomoci s přípravou kruhu.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Čtvrtky (2 až 3 kusy)
  • Nůžky
  • Barevný papír (modrý nebo žlutý, zelený, šedý) – případně můžete použít také zbytky balicího papíru
  • Kousek alobalu (nebo stříbrný či zlatý papír)
  • Lepidlo
  • Tužku na nakreslení hvězdy

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na krabici od DUPLO jsem obkreslila talíř, do něj jsem obkreslila misku tak, aby vznikl kruh, který jsem nůžkami vystřihla. Na jednu čtvrtku jsem nalepila modrý papír, druhou jsem nechala bílou. Vystřihla jsem z obou čtvrtek hvězdičky. Nakonec jsem na poslední čtvrtku nalepila alobal a vystřihla jsem z ní také hvězdy. Použila jsem alobal jako nouzové řešení, jelikož jsme neměli žádný lesklý papír (ať už barevný či balicí). Papírnictví byla  nadobro zavřená.

Děti natřely lepidlem papírový kruh, na který přilepily hvězdy  – nejprve bílé, poté modré a nakonec stříbrné. Lepit mohou děti podle své fantazie. Školáci zvládnou vystřihnout hvězdy samy, s pevným kruhem možná budou potřebovat pomoc dospělého.

Závěrem

Výroba věnce je snadná a poměrně rychlá. Děti výsledek vidí rychle a jsou s ním spokojené. Po zaschnutí lepidla jsem na věnec připevnila provázek an zavěšení a dekorace do bytu byla hotová. Místo hvězdiček můžete použít i jiný tvar (srdce na valentýnský věnec, listy na podzimní či květy na jarní věnec).

DIY snadný zimní věnec jako dekorace do bytu ze staré krabice a barevného papíru

DIY snadný zimní věnec jako dekorace do bytu ze staré krabice a barevného papíru

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart