PLENYTESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

Zkušenost s plenami Lupilu z Lidlu (2018)

Plenky z Lidlu v novém kabátu jsem si nemohla nechat ujít. Nečekala jsem od nich extra super kvalitu, ale byla jsem zvědavá, jaká je nová privátní značka plen. Zajímá vás, jak mě překvapily? 

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Vyzkoušela jsem velikost č. 3. Chtěla jsem koupit ještě č. 4, ale bohužel byly beznadějně vyprodané a vždy, když do obchodu vyrazím, tak tam č. 4 nemají. Předpokládám, po zkušenostech s Toujours, že provedení jednotlivých velikostí bude stejné, vyjma obrázku na přední a zadní straně.

Plenka Lupilu

Plena je na první pohled neuvěřitelně tenká. Skoro by se zdálo, že žádnou tekutinu nepojme, ale moč saje krásně. Rapidně zvětší svůj objem, opruzeniny jsem také nezaznamenala. Na ochranu zadečku používám Bepanthen, se kterým se opruzeniny snad ani nemohou objevit, protože je to vynikající krém.

Velkým negativem je chemický zápach, díky kterému už pleny nikdy nekoupím (tak mě nemusí trápit, že je velikost č. 4 stále vyprodaná 🙂 ). Chemický zápach se line skrze obal, a i když plenky dobře sají, opruzeniny jsem nezaznamenala, tak mě vlna chemie natolik odradila, že jsem jim dala vale.

Jednorázové pleny Lupilu z Lidlu

Velikost č. 3 jsem zkoušela na dítěti s hmotností 7 kg. Plena sedí dobře. Dítě s váhou 9 kg by se do ní už nevešlo, nicméně to by asi nebyl největší problém. Horší je, že i když plenku dobře zapnete, tak řídká stolice může protéct ven skrze záda. Na zádech chybí gumička a není tam nic, co by stolici zachytilo.

Jednorázové pleny Lupilu z Lidlu – plena na dítěti o hmotnosti 7 kg.

Koupit či nikoli

Pleny za vyzkoušení stojí, ale víc než jeden balík nekupujte. Může vás odradit chemický zápach, dítěti nemusí sedět, řídká stolice může protékat. To je dost negativních vlastností na jeden balík obyčejných plen. Kvalitou jsou horší než pleny Bella Háppy, které stojí podobně a můžete je koupit také online. Plenky Bella Háppy patří k levnějším,dobře sají, nezapáchají chemicky, ale jsou trošku menší, než výrobce uvádí na obale. Cenově srovnatelné jsou pleny Panda nebo Babylove z DM. Záleží, co bude miminku vyhovovat.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Pleny Bella Happy Baby jsou skvělou alternativou.

Pleny Bella Happy Baby jsou skvělou alternativou.Velikost je menší, než výrobce uvádí na obale.

6 Celkové hodnocení
Pleny Lupilu z Lidlu

Plenky z Lidlu vás nenadchnou, ale ani neurazí (budou-li vašemu dítěti sedět). Velkým negativem je chemický zápach, kterého si nelze nevšimnout. Pozitivem je pěkný a tenký design.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
6
Lepicí pásky
8
Parfemace / chemický zápach
2
Savé jádro
6
Absorpce
6
Výdrž
6
Opruzeniny
8
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
8
Velikost
6
Klady
  • V akci nízká cena
Zápory
  • Pleny protékají.
  • Nepojmou příliš mnoho tekutiny.

Foto a video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.