Jednoduché vánoční přání, které vyrobí i malé děti

S Martínkem jsme chtěli vyrobit jednoduchá vánoční přání, která nebudou velká, ale která zvládne s mojí nepatrnou pomocí nalepit, nakreslit či vybarvit sám. Do výroby se zapojil také Filka. V článku najdete tip na to, jaké vánoční přání s malými dětmi vytvořit.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vyrobili jsme čtyři malá vánoční přání, jejichž základem je barevný papír. Na čtvrtku jsme nalepili papíry čtyř barev a na ně jsme nalepili barevné vánoční stromečky, které děti ozdobily temperami. Přání bylo hotové.

Jednoduché vánoční přání, které vyrobí i malé děti

Jednoduché vánoční přání, které vyrobí i malé děti

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Výroba přání se hodí pro děti už okolo 2,5 let. Do zdobení papíru se zapojil také Filka, který ve dvou letech a 3 měsících zvládl houbičkou a temperou ozdobit papír úplně sám. Martínek papír nalepil.

Co budete potřebovat

Pracovní listy Vánoce v PDF

Pracovní listy Vánoce v PDF v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Houbičku jsem  rozstřihla na dvě části a přichytila jsem jí na kolíček. Na houbičku jsem natřela temperu. Martínek a Filka tiskali houbičkou na barevný papír. Tmavě zelený ozdobily bílou barvou, černý papír žlutou a zelený papír jsme natiskali pestrobarevně – červenou, modrou a žlutou.

Barevný papír jsme nechali uschnout. Když byl suchý, vystříhala jsem z něj stromečky – úzké trojúhelníky. Čtvrtku jsem rozpůlila a přehnula. Na přední stranu jsem nalepila barevný papír. Společně jsme vybrali, které stromečky ladí k pozadí. Martínek přání ozdobil – nalepil na přední stanu tři stromečky a hvězdičky.

nahoru ↑

Závěrem

Výroba přání děti bavila. Zkusily si novou techniku a tiskaly houbičkou na barevný papír. Tiskat zvládl i Filka, což mě mile překvapilo. Martínek nalepil na přední stanu přáníček stromečky a přání bylo hotové. Přání je velmi snadné a zároveň výsledek vypadá moc pěkně.

Jednoduché vánoční přání, které vyrobí i malé děti

Jednoduché vánoční přání, které vyrobí i malé děti

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart