DIY vánoční přání pro děti

Letos jsme připravili dva druhy vánočních přání. Obě přání jsou na přípravu a provedení snadná a zvládnou je i malé děti. Vyrobili jsme ozdoby a vánoční stromeček. V článku najdete tip, jak na výrobu vánočních přání s malými dětmi.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme dva druhy vánočních přání. Na jednom druhu přání se vyjímají pestrobarevné vánoční ozdoby, na druhém jednoduchý vánoční stromeček.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už dvouleté děti, které budou potřebovat pomoc dospělého. Takto malé děti mohou tiskat prstíčky na barevný papír (u stromečku) a také mohou vybarvovat papír štětcem (u ozdob). Pětileté děti zvládnou velkou část vyrábění samy a sedmileté děti zvládnou tvoření zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtky
  • Barevný papír
  • Temperové barvy
  • Vodovky
  • Štětec
  • Fixu
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Tužku nebo pastelku na nakreslení stromu a koleček
  • Stužku
Pracovní listy Zima banner
Pracovní listy Zima

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Přání s ozdobičkami

Na čtvrtku jsem nakreslila kolečka, která děti vybarvily anilinkami. Když kolečka uschla, vystřihla jsem je. Děti je ozdobily podle své fantazie. Čtvrtku jsem přeložila na polovinu. Na jednu stranu čtvrtky děti nalepily světle barevný podklad, na který přilepily ozdoby. Nakonec jsem papír doplnila stužkou.

DIY vánoční přání pro děti
DIY vánoční přání pro děti

Přání se stromečkem

Na papír jsem nakreslila stromeček. Použili jsme černý a bílý papír. Děti do stromečku tiskaly prstíčky, aby byl hezky barevný. Po uschnutí jsme stromeček vystřihli. Čtvrtku jsem přeložila na polovinu. Na jednu stranu čtvrtky děti nalepily barevný podklad, na který přilepily stromeček.

DIY vánoční přání pro děti
DIY vánoční přání pro děti

Závěrem

Volila jsem přání spíše snadná, abychom jich mohli vyrobit dostatek pro všechny a zároveň, aby děti tvoření co nejvíce bavilo. Minulý rok jsme vyráběli také zajímavá vánoční přání. Více o nich se dozvíte v článku DIY vánoční přání pro nejmenší z balicího papíru nebo temper.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart