PLENYTESTUJEME

Plenky Pampers Pure Protection (2019)

Plenky Pampers Pure mě zaujaly svým vzhledem a také tím, že jsou tenké (silné) akorát. Nemají tři absorpční kanálky, sají průměrně a za vysokou pořizovací cenu bych čekala lepší výkon.  

Velikosti plenek

Pleny se prodávají ve všech velikostech, od novorozenecké až do velikosti č. 6. Plenka odpovídá velikosti, kterou výrobce deklaruje na obale přibližně. Plenky se neprodávají ve variantě plenkových kalhotek pants.

Pampers Pure

Pampers Pure

 

Vzhled

Plenka má bílý podklad, který pokrývají obrázky. Uprostřed má detekční proužek moči. Na savém sádru najdete tenkou síťku, která má ochránit pokožku před vlhkem. Síťka se občas přilepila na pokožku. V savém jádru se mezery netvoří.

Zkušenost s plenkami

Plenky Pampers Pure Protection jsou na našem trhu novinkou. Hned jsem si je přála vyzkoušet. Zajímalo mě, jak budou sedět, sát a také, jestli se kvalita Pampersek trošku zlepšila, protože poslední roky se mi zdá, že Pampers nemá nejlepší plenky. Vyzkoušela jsem s dětmi přes 30 druhů jednorázových ekologických i neekologických plenek a plenkových kalhotek. Myslela jsem si, že Pampers Pure Protection budou patřit k těm nejlepším, ale tvoří spíše lepší průměr. Vzhledově je plena krásná, alespoň mně se líbí. Trošku zapáchá a zápach nevyčichne ani po několika hodinách. Síťka se občas přilepí na pokožku. Plenka saje spíše dobře, neprosakuje. Savé jádro není dostatečně dlouhé a nepokrývá poctivě celou plenku. Končí velký kus pod okrajem zad. Na zádech není gumička. Plenku jsem nezkoušela na kojenci nebo novorozenci, ale bála bych se, že proteče. Jestli hledáte opravdu kvalitní pleny pro novorozence nebo kojence, mohu vám doporučit finské ekologické plenky Muumi Baby, o kterých jsem více psala v  recenzi jednorázových plenek Muumi Baby. Plenky Muumi vyhrály velký test ekologických plenek, který jsem v roce 2018 dělala, a také je můžu úplně s klidným svědomím označit za nejlepší pleny, které děti kdy měly. Pampers Pure se jim nemohou svou kvalitou prozatím ani přiblížit, byť jsou cenově srovnatelně drahé.

Pampers Pure

Pampers Pure

Kde plenky pořídíte?

Plenky koupíte zejména online. Velmi výhodně je sežnete například v e-shopu Feedo.cz. Perfektní akce a slevy na plenky bývají na Alza.cz. Doprava od 1000 Kč je zdarma, pokud zaplatíte online a zadáte slevový kód (PLATIMONLINE).  Na Alza.cz koupíte také finské ekologické plenky Muumi Baby. Vyjdou cenově stejně, v akci i levněji. 🙂

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Pampers Pure

Foto: Tereza Krček

Štítky:

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.